Jump to content
Българският форум за музиканти

Tubescreamer Shootout


Baby Thomas

  

49 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Харесах си 4.Звучи ми много готино, отворено и някак приятно прозрачно.Може би с по-малко драйв ще стане убиец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Aбе не знам ... на някои места, като например AC/DC и Металика, не са достатъчно напомпани и 4-те, няма я агресията в самия звук, която по-принцип е характерна за 2-те групи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе не знам ... на някои места, като например AC/DC и Металика, не са достатъчно напомпани и 4-те, няма я агресията в самия звук, която по-принцип е характерна за 2-те групи.

 

Ами ако с едно драйв педалче можеше да се докара "агресията" на Металика, то "депресията" на останалите производители на китарна апаратура щеше да е пълна :)

 

А сега малко по-сериозно.

Въпреки че довечера ще чакаме новите записи, нека при слушането на старите да се абстрахираме от това дали рифа звучи като оригинала и дали онзи тон е малко по-висок или не. Също така до колкото е възможно и от нивата на отделните ефекти, въпреки че вслучая те оказват огромно влияние върху звука, по простата причина че камиончетата са включени в лампов усилвател. И тогава вече остава разликата, която наистина е голяма.

 

Айде сега всичко е в ръцете на Baby Thomas.

Надявам се той ще успее да отстрани някои от факторите за които споменах и ще разберем що е туй тюбскриймър и има ли той почва у нас :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно ... само на мен ми харесва Ефект:3

Имаме съвпадение. :)

Предполагам, има значение и вида на музиката, която допада на човека, знам ли.

Просто 2 и 4 ми звучат - едното (2) прекалено остро, а другото някак безлично, но пък за акордите беше, като че ли най-добре. 1 е под всякаква критика, него не мисля да го коментирам.

Редактирано от Metanoia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса ефект номер 4. Не съм сигурен но ми прилича на Fire sound. И въпреки, че от четирите ефекта този най-ми допадна, не е мой стил. Много е "лекичко" сравнение с моя Санс АМП. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темите бяха обединени, но не се ли изгубиха гласовете от другата анкета?

 

Последно резултатите там бяха:

Ефект1: 0 гласа

Ефект2: 11 гласа

Ефект3: 2 гласа

Ефект4: 5 гласа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми стана някаква каша, да се таковам в разбирателя и аз... :blush:

 

 

Както и да е, втората част "Директен запис" е готова. Файловете се намират на същия ЛИНК, но са с префикси 201-206 и се намират след предишните.

 

Китарата е същата, след нея са същите 4 ефекта в същия ред (условно именовани Ефект 1, Ефект 2, Ефект 3, Ефект 4), след това има хардуерен спийкър сим, след това пак в същата саунд карта и същия софт.

 

Ефектите са с настройка: драйв до дупка, тон на 12 часа, левъл на 12 часа (разликата в нивата я компенсирах чрез увеличаване на самите уейвове после в софта - мисля че се получи по-ясно и по-правилно).

 

Всяка темичка (която е на отделен файл) я свиря първо клийн, после с 4-те Тюба един след друг. Както беше миналия път. Друго не се сещам. Сий я!

 

 

П.П. Файл 205 е специален поздрав за ТОНИ! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам забележка:

No1 и No3 сега са със значително по-малко гейн от No2 и No3, което затруднява сравнението.

Може потенципметрите да са на едно място, но това не значи нищо - няма два еднакви потенциометъра(особено евтини).

 

Като цяло, понеже No1 сега е с по-малко гейн, не си личи толкова грозния му кривоч(макар че пак се чува резнята на места), но съм сигурен, че ако се вдигне гейна на нивото на No2, тогава ще си проличи ясно.

Има вариант и в предишния запис грозния кривоч да е бил от друго нещо по пътя на сигнала, но предполагам че е от дистера.

 

No3 звучи по-приятно с по-малко гейн, има хубвав облота, но съм почти сигурен, че ако гейна му е на нивото на гейна на No2 или No4, ще се омаже повечко от тях. Дори в по-чистия запис пак чувам "гумените" интермодулационни изкривявания, които предполагам, ще го запушат при повече гейн и по-сложни акорди. На почти чисто звучи приятно.

 

No2 и No4 имат значително повече гейн, но дори така, според мен, звучат достатъчно прозрачно - точно както буустер обикновено звучи. Вече не знам кой от двата ми е фаворит, но е 2 или 4.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарочно изчаках новите записи за да чуя по-добре нещата.

Тая тема е просто абсурдна.Сега нещата са още по-зле.

Семплите ги слушам през много качествена и скъпа уредба със сертификат THX.Може би преди това можех да имам фаворит

,но сега ,не!

Всеки един ефект звучи добре при подходящия стил и зле при неподходящия.

Не мога да дам обективна оценка кой е по-по.Просто семплите не са направени по правилния начин.

Всичките ми харесват но при различни семпли, затова оставам пас и няма да гласувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам забележка:

No1 и No3 сега са със значително по-малко гейн от No2 и No3, което затруднява сравнението.

Може потенципметрите да са на едно място, но това не значи нищо - няма два еднакви потенциометъра(особено евтини).

Причината е, че №1 просто няма никак гейн, освен ако И левъла не е до дупка. В интерес на истината той е с абсолютно същата настройка, както на първия запис. Явно товага са кривели малко и лампите.

№ 3 си има гейн и то достатъчно, просто е по-мек, докато останалите са малко по-резки.

 

...Тая тема е просто абсурдна.Сега нещата са още по-зле...

...Просто семплите не са направени по правилния начин...

Сега се уча, ще продължавам да го правя и винаги ще е така. Приемам всякакви съвети и критики, за да ги направя следващия път по-добри. Понеже съм замислил още два шуутаут-а. :beer:

В тоя ред на мисли - всякакви конструктивни коментари относно методологията са добре дошли!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен идеята ми харесва, аз съм голям фен на тюбскриимър производните педали. Но според мен , втория запис не е показателен. Всичките педали на мен ми звучат откровенно неприятно, което разбира се следва да се очаква, защото идеята на този тип педали е да са линейни повече или по малко и да оставят характерните саунди на китарата и на ампа да изпъкват, а в случая амп просо няма и си личи. Аз мисля, че семпли на такива педали би следвало да се правят само с кубета ( Лампови по възможност, макар че и има някои транзисторни, които се справят някак) и с микрофон.

Не казвам, че със софтуер не може да се изкара звук от тях, но тогава вече не говорим за семпли, а за драйв педал , яко напудрен след това.

Иначе от първите записи, фаворита ми е 2, в смисъл е най близо (доколкото мога да съдя от записа) до вкуса ми

 

 

п.п. Аз самият , вчера записах семпли от моите камиончета, но не с цел сравнение , а по скоро смятах да ги сложа във на форума, за информация, за да може ако някой иска, да може да се ориентира за какво става въпрос при съответния педал. Но по някакви необясними причини не мога да ги кача нито в путфайл, нито другаде и започвам да се отчайвам и да ми писва (опитах вече поне 4 пъти)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен идеята ми харесва, аз съм голям фен на тюбскриимър производните педали. Но според мен , втория запис не е показателен. Всичките педали на мен ми звучат откровенно неприятно, което разбира се следва да се очаква, защото идеята на този тип педали е да са линейни повече или по малко и да оставят характерните саунди на китарата и на ампа да изпъкват, а в случая амп просо няма и си личи. Аз мисля, че семпли на такива педали би следвало да се правят само с кубета ( Лампови по възможност, макар че и има някои транзисторни, които се справят някак) и с микрофон.

 

 

На първия запис са в амп -

Blackheart Engineering Little Giant 5W.

Single channel, Class A all-tube head.

лампов.

 

Мисля, че става ясно, че не съм подходил с негативизъм в мнението си.

Идеята за шотаут е готина.

И както казва Евто - време е автора, да свали ръката с картите на масата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предната тема гласувах за Но.4...

След новите записи, обаче просто не мога да избера... Дилемата ми е между Но.2 и Но.4

Ако приемате по 2 гласа, гласувам и за двата :greenangel:

Редактирано от S-cape
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.