Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul копия


ConspX

Recommended Posts

Та целия оф го писах само за да подчертая, че ако колегата е харесал звук наживо на ЛП е хубаво да има предвид, че същия не може да се получи от евтино копие с подобен вид.От друга страна останах с впечатлениетоо, че не свири отдавна, а тези неща за които говоря убягват на много хора с доста опит или пък просто не ги интересуват в много случаи (особенно любителите на по екстремния гейн :recourse: . Най добре си остава да се пробва на място и от там всеки според вкуса си.

 

п.п. Изписването на евтини китари е наистина доста опасно, просто никога не знаеш какво ще получиш

 

 

така е свиря от 3 месеца, дефакто откакто си купих китарата, ако ми се усмихне късмета, от днес има шанс, това лято мога да изкарам много пари и да взема да си купя един истински гибсън но това само ако имам късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пич,Гибсън не се купува с късмет а с пари!...Парите пък се купуват с мнооого труд!

Къде го късмета а?Дай го насам да го купя! :recourse:

 

Важното е, да не преставаш да си мислиш за китарата... и тя сама ще си дойде някой ден.

Е,може и да ти се наложи да почакаш малко ама......!На мен ми се случи така след 20 години.....

ама да не ти пука ,важното е да го искаш истински .......

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не давате добри съвети, скъпи съфорумници.

 

С желанието си да блеснете със знания, искате да внушите на 3-месечни китаристи,

да си купуват Гибсън и тн хай енд китари.

Това е ненужно и безмислено.

Хубаво е етапите да се изживяват последователно, независимо, че за различните хора, времето на тразишън - преминаване от етап на етап може силно да се различава.

 

Преди да стане шампион по спринт бебето първо се учи да ходи,

преди да станеш като Ники Лауда се учиш да караш обикновена кола

и тн.

( примери с това, че някое хлапе е израснало на пистата и благодарение на късмета, че родителият

му я предоставил тази възможност - става голяма работа от малък

или пък деца на известни родители, дето не стават... могат да се дават много.

пък и повечето ни любими и световно известни китаристи са почвали с тояги)

 

Давайте съвети за моментните нужди на хората.

 

От чисто статистическа гледна точка -

от 10 000 форумници, сигурно преобладаваща част са китаристи.

Колко от тях, технически и музикантски са дораснали до ниво, да свирят на Гибсън китари?

 

Les Paul копията са си екстра за формиращите години.

ОК?

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми така де писъл съм ако ми излезе късмета демек очаквам да стане нещо, което ще ми донесе 3000 лева, верно ще ми се скъса задника от бачкане ама поне ще си купя гибсън :recourse: бъзикам се естествено няма как да дам толкова пари за китара при положение че няма от къде да си ги избия а пък и първоначално въпроса ми беше коя от двете е по-добра не дали гибсън или харли бентън са еднакво добри защото пределно ясно е че не са това даже и аз го знам

Редактирано от ConspX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така мойче !Един истински Гибсън никога не е излишен,пък ако не те кефи, тогава си купи копие!

За кво говорим а,за едно лято бачкане а не за ....примерно мизерно спестяване от 5 години.

 

На тия дето им се свиди да си купят хубави и качествени неща им викам ,''пестеливци''.

То стана както едно време като излязоха мобифоните .Тия дето не им се даваха пари или не можеха да си го позволят ,

казваха-''Абе тоооо....като не ми изкарва пари ,за какво да си го купувам. - Познато а? - За да имаш мобифон тряя да може да си изкарва парите.'' Е да де ама аз си го имах за гъзария .....щото ме тресеше гъзарията .А другите ей тъй гледаха :) Пък виж ти кво стана сега -всички сме гъзари ! :recourse:

Тъй де!

P.S.

Ще се радвам ако всеки от нас има поне по един истински Гибсън,защото всеки един го заслужава.

Абе те ''Гибсън'' ...и те ляб идът бе ...и сълам!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не давате добри съвети, скъпи съфорумници.

 

С желанието си да блеснете със знания, искате да внушите на 3-месечни китаристи,

да си купуват Гибсън и тн хай енд китари.

Това е ненужно и безмислено.

Хубаво е етапите да се изживяват последователно, независимо, че за различните хора, времето на тразишън - преминаване от етап на етап може силно да се различава.

 

Преди да стане шампион по спринт бебето първо се учи да ходи,

преди да станеш като Ники Лауда се учиш да караш обикновена кола

и тн.

( примери с това, че някое хлапе е израснало на пистата и благодарение на късмета, че родителият

му я предоставил тази възможност - става голяма работа от малък

или пък деца на известни родители, дето не стават... могат да се дават много.

пък и повечето ни любими и световно известни китаристи са почвали с тояги)

 

Давайте съвети за моментните нужди на хората.

 

Les Paul копията са си екстра за формиращите години.

ОК?

 

Абсолютно съгласен :recourse: Тони преобладаващите мнения са мисля за китари в ценовия диапазон 400-600 лв ... Пича сам си каза че има шанс да събере пари и за скъпа китара ... Другите просто пак малко на изуст говорят ама, като има 12423535234324 теми по въпроса за "Искам да си купя китара ма не знам к'ва?"

 

Но пък и един китарист или "китарист" стига да има средства си купува китара ако ще и за 50000 лв... И никой не може да го спре ... Пича иска истински Гибсън ... Щом иска и успее да събере пари ще си го купи ... след време ако се откаже да свири, ще му остане една сбъдната мечта ... А и на такъв инструмент + много желание мисля ще напредне доста по бързо ... Та тфа са мойте 5 с'тинки ...

Редактирано от Zlatanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обаче едно съм забелязъл хора всичко е 99 % труд и 1 % яко бачкане, до преди 3 месеца не бях пипвал китара сега знам да свиря къде в темпо къде не основните рифове и по-бавните сола на любимите ми песни досега, но свиря по 2,3 часа на ден, не съм пипвал хубава китара даже не съм и пробвал, някой може ли да ми каже къде в пловдив продават гибсъни, като не мога да си купя поне да отида посвиря малко за кеф ей така да видя дали големите китаристи им е кеф да свирят на хубави китари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив не се продават Гибсъни. Виж сега, пич...аз не съм кой знае колко китарист и свиря за кеф. Въпреки това съм имал досег с добри инструменти, включително и винтидж Гибсън Лес Пол, които се оценява на към 7000 лева. Китарата е на бащата на един приятел, който е състоятелен човек и си я е купил на времето на някакъв търг от Германия. Даде ми да свиря на нея час и нещо и знаеш ли какво? Ами китарата не ми хареса - беше си достоен инструмент, но просто аз не харесвам тези китари и знаеш ли защо? Защото вкус, другар няма. Ако работиш стотици часове и после си купиш китара за много пари при условие, че свириш от 3 месеца, вярвай ми, попадаш в кофти графа. Даже не мисля да си правя труда да ти обяснявам за отношението на китарата с останалата техника, класовото съгласуване на цялата система и пр. И последно: ако си мислиш, че с по-скъпа китара ще се развиеш по-бързо, отколкото с посредствена, си обречен на вечно робуване на техниката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой се зачете в поста ми, Ще види , че никъде не давам съвети на никой да си купува Гибсън, а просто говоря за това , че съответните нямат чак такъв невероятно голям състейн (а съвсем нормален , без да е недостатъчен) и че от евтино копие в никакъв случай не може да се очаква саунд като на истинско ЛП. От там нататък всеки си преценява, какво му е нужно , колко може да си позволи и колко иска да даде.

Аз още от първия месец в който свирех исках да имам Фендер, но свирих години на ред с чужди китари, защото нямах моя. Не виждам защо някой , който може да си го позволи, да не си купи каквото му е на сърце. Това ,че китаристите от започнали през 80те, а и по рано започваха на цепеници, не значи че и хората сега трябва да го правят, стига да имат достатъчно пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ,че китаристите от започнали през 80те, а и по рано започваха на цепеници, не значи че и хората сега трябва да го правят, стига да имат достатъчно пари.

 

Това според мен си е неоспорима истина. Всеки с късмета си все пак.

Не мисля че за да свириш с Гибсън трябва да имаш някакви специални умения или заслуги. Достатъчно е да имаш няколко хиледарки :)

Аз имам тъпата идея че хубавият инструмент , който ти харесва и те радва те кара да свириш на него и да твориш повече, което според мен е достатъчно добра причина да търсиш начин да го притежаваш :D А ако вече го притежаваш, да си вземеш още един по-добър:)

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми така де писъл съм ако ми излезе късмета демек очаквам да стане нещо, което ще ми донесе 3000 лева, верно ще ми се скъса задника от бачкане ама поне ще си купя гибсън :) бъзикам се естествено няма как да дам толкова пари за китара при положение че няма от къде да си ги избия а пък и първоначално въпроса ми беше коя от двете е по-добра не дали гибсън или харли бентън са еднакво добри защото пределно ясно е че не са това даже и аз го знам

 

 

обаче едно съм забелязъл хора всичко е 99 % труд и 1 % яко бачкане, до преди 3 месеца не бях пипвал китара сега знам да свиря къде в темпо къде не основните рифове и по-бавните сола на любимите ми песни досега, но свиря по 2,3 часа на ден, не съм пипвал хубава китара даже не съм и пробвал, някой може ли да ми каже къде в пловдив продават гибсъни, като не мога да си купя поне да отида посвиря малко за кеф ей така да видя дали големите китаристи им е кеф да свирят на хубави китари

 

 

Споко, има време за всичко ! Аз съвсем наскоро си взех елка (преди 3 години), а си мечтаех за нея от 7 най-малко. А сега даже и Гибсънче си взех, след като обаче вече бях наясно какво искам и как да звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е може да има няколко китари ;)

 

Подкрепям за Каскадьори и черното Vintage LP! :thumbs_up:

 

Те хората после им сменят адаптерите, споко ;)

 

Те ги сменят ама и Винтидж са съмнителни - виж китарите на edgecrusher - едната е махагон, другата не се знае какво е, така че пак не се знае резултата от новите адаптери.

Чувал съм и от хора, че има бройки с прозрачен лак отзад вътре (в кухините на електрониката) са светло дърво - тоест имат само махагонов топ.

Никакъв топ нямат Винтидж,само фурнир ако са флейм (сънбърст).

Обикновено са от някакъв вид махагон,което най добре се вижда ако е с прозрачен лак,също така и от колко парчета е тялото.

Ако са плътно боядисани е на късмет дървото и сглобката,но пак-ръка да пипне-ухо да чуе е важното ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ,че китаристите от започнали през 80те, а и по рано започваха на цепеници, не значи че и хората сега трябва да го правят, стига да имат достатъчно пари.

 

Това според мен си е неоспорима истина. Всеки с късмета си все пак.

Не мисля че за да свириш с Гибсън трябва да имаш някакви специални умения или заслуги. Достатъчно е да имаш няколко хиледарки ;)

Аз имам тъпата идея че хубавият инструмент , който ти харесва и те радва те кара да свириш на него и да твориш повече, което според мен е достатъчно добра причина да търсиш начин да го притежаваш ;) А ако вече го притежаваш, да си вземеш още един по-добър :thumbs_up:

 

И аз съм същия тъпанар ;) ;) Имаш левчета, имаш желание - купуваш си Гибсън. Интересно, че Гибсън не искат сертификат за три музикални образования и доказване на 10 години практически опит, за да си купиш Гиби ;) Действай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От някъде бях чул,че Gary Moore като млад китарист е свирил на "голямо дръвце".Утре може да ти писне от китарата...Заслужава ли си да затвориш,толкова много пари...при това спестявани... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.