Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-яките китарни сола


metalhammer

Recommended Posts

За мене най-якото солото е на Том Морело (Rage Against The Machine) на песента Bulls on Parade от албума Evil Empire.

Черпя всички китаристи, любители на дългите, бързи и сложни китарни сола с тази песен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@david_nakov- Солото на Ride the lightning мисля че не го е писал Кърк, а Mustaine. :thumbs_up:

 

А ако говорим сола на Хамет-от албума ride the lightning са му най-добри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Солата в албумите са си на Кърк. При записите на Kill 'em All са му казали да ги започне по същия начин като Дейв, за да приличат все пак на демото, но после да си ги продължи както иска. В Ride The Lightning Дейв няма голямо участие, освен няколко рифа, някои от които обезобразява в по-късните си албуми :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е това определено е много труден въпрос аз например не мога да кажа това ми е любимото соло или това ми е любимия китарист

по скоро съм човек на настроения но все пак за да отговоря на въпроса бих дал моя топ 5 а тои е именно :

Steve Vai - Lotus Feet

Macalpine - Rusalka

Macalpine - Albania

Macalpine - Autumn Lords

Pink Floyd - Shine on you crazy diamond part 1 :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно обаче повечето цитирани парчета са доста стари.Далеч съм от мисълта да деля музиката на стара и на нова,затова не ме разбирайте погрешно-всеки има вкус и свое мнение.Имам предвид че напоследък на се правят чак толкова големи хитове-песента я слушам няколко пъти и след това ми писва.Използват се много елементи вече познато ми от други пестни,може би това е причината да ми звучат толкова безлично.В областта на метъла има много добри нови попадения,но златните година на рока са мит.Нов качествен чист класически рок няма.Дано греша.Това е мое мнение и не задължавам никого да мисли по същия начин.Ще се радвам много ако има добри нови рок парчета и ако е така нямам нищо против да пишете имената(ако е възможно поне имената да са на английски).

За да не съм офтопик ще посоча няколко добри за мен сола Stevie Ray Vaughan - Pride And Joy,Dire Straits - Sultans Of Swing,Joe Satriani - Always With Me Always With You,Joe Satriani-Starry night и т.н.Благодаря за волята ако сте прочели тоя дълъг и навярно не интересен коментар. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене най-якото солото е на Том Морело (Rage Against The Machine) на песента Bulls on Parade от албума Evil Empire.

Черпя всички китаристи, любители на дългите, бързи и сложни китарни сола с тази песен. ;)

 

А наздраве! ;) Том Морело въобще не е от хората, дето не могат да свирят и бързи и сложни сола, ако си поискат, но и аз се кефя, че набляга повече на звука за сметка на тоновете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати интересния въпрос, искам да кажа,4е има адски много яки сола!!! ИЛИ??????????

Интересно,4е не се споменават PINK FLOYD с тухлата в стената :whistle: доста е мелоди4но, не смятате ли ?

Освен това,вси4ки споменати: LED ZEPPELIN ; Queen; PanterA; Satriani; Malmsteen; Johnson; Vai; а и Киро Хамала го бива и много други,които в момента пренебрегвам и за които не се се6там ся....

 

1. PanterA - Floods (ЛЕКА ПРЪСТ на Диме!!!!!!!!!) .

.

.

офффффф бати много сола ми аресфат бре, ама ся да ги драскам си4ките , малко ме мързи ...

 

 

;):):P:whistle::drummer:;););):P;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.