Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-яките китарни сола


metalhammer

Recommended Posts

:lol: ,няма китарист,който да не се е учил от Хендрикс,фийдбека и играта с тремолото-докарва ефекта на падащите бомби,след това изкарва еврей..,пардон,американския химн.Това е знаменита класика,бе момче.

Може и да не си фен ,но черното хипи е променил цялата концепция на свирене за електрическа китара...

Апа ако не можеш да намериш кво е удсток фестивал.. :slap:

Странно ми е Флойд фен да не понася Хендрикс,но явно сме различни .

Имам предвид началото на парчето,май не се доразбрахме,а,и аз обичам Флойд.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде без нападки. Къде видя, че умаловажавам Хендрикс. Казах, че не понасям стила му, звука му, музиката му. Естествено, че е променил курса на музиката и за много велики китаристи е кумир.

 

Обаче, да казваш, че фийдбека и играта с тремолото са копиране е меко казано глупост :) Ми те тогава и Вай, Сатриани, Макалпайн и всички, дето имат ръчка копират хендрикс :D Tender Surrender копира ли го?

Въпроса ми беше дали визираш негово конкретно парче, чиято структура е откраднал Гилмор. Ако не, си говорим празни приказки сега. Щото пък хендрикс е "крал та крал" от блусарите по него време и по-назад, те пък в крайна сметка всички са крали от средновековните композитори, които са крали от племената едно време и стигаме до Адам който си свирил смоук он дъ уотър с уста... аре да не ставаме смешни :)

 

П.П. А, и да не забравим почти минутния фийдбек на Гери Мур на Парижанските Улици :)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено,че си говорим приказки,за какво е форум,както написах,нямам предвид парчето,а интрото,явно си говорим на различни езици.

Може и да се ебаваш,но смятам си наясно,че ефекта от изцепените английски усилватели с фийдбека е още от края на 60-те,и да, Джимарата е първия откриватал..

Гари Мур (Бог да го прости!)и новите китарни герои доста след него използват същите техники.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, а и не само фийдбека. Доколкото знам самия овърдрайв е той първия, който го ползва активно. Но и самите дивотии в интрото, които визираш, има още сума народ, които ги прилага - както казах - в Tender Surrender накрая, също на For The Love Of God са ми първите примерни, които ми идват. Това, което имам против изказа ти е да го наричаш копиране, защото техниката не мисля, че е копиране. Ако беше, Еди Ван Хелън щеше да си патентова дабълхендите и да ни ръси за авторски права :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_shithappens:

 

Няма първи, няма втори.Има талантливи и некадърни.Това е истината и не знам защо е толкова сложно за някои хора да го проумеят.Другото е милиони пъти предъвквана дървена философия.

 

В крайна сметка, ако някой значим музикант не се е бил родил, то на друго място някой друг китарист да е достигнал до същия похват.Историята помни много случай на оспорен авторски патент.Същото е и в музиката.

 

Дайте сега, който слуша индъстриъл, да стане миньор.Примерно.

 

Смех.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

могат да изметат от сцената всевъзможни метъл недоразумения с големи претенции

 

Извинявай, но в момента ти си тоя с претенциите.И като стана дума - ти кой си?

 

Не че ще има ефект, но бих те посъветвал, тоя вулгарен менторски тон да си го запазиш за вкъщи.

 

Кой съм аз? Чети, питай, все ще се намери някой да ти разкаже. А менторския тон ще го използвам където намеря за добре. И то защото мога да си го позволя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много зле поднесена информация. Падаш в очите на всеки интелигентен човек така. Не сме кварталните 15 годишни дечица дето се възхищават на всеки дето каже "Вие знаете ли кой съм" :) Ми и аз не знам, и нещо не мога разпозная някоя значима, известна личност зад профила ти, та кой си, че да те вземем насериозно? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммда, може би една неоткрита звезда от ранга G3(а може би направо 3-в-1) ни наблюдава тук и го играе пътят, истината и животът...

 

... сега пък да не се обидиш? Нищо лично, просто в тази среда начина да печелиш респект не е това ;) В тиинпроблем или бгмама може би...

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

master of pupets на metallica

 

Най-смисленият коментар на тази страница.

 

А после новите досаждали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.