Jump to content
Българският форум за музиканти

Поредната изработка на китарка


Recommended Posts

Китарата изглежда добре но все си мисля че направата на тялото от две части може да се окаже фатално дори и да е сухо дървото поема влага както и обратното та мисълта ми е следната когато дойде моментът за изкопаване на място за електрониката се освобождава дървесина и точно от там може да тръгне да се деформира самата дъска.И до колкото знам китарите с твърдо окачване грифа има наклон 2 градуса спрямо тялото изключваме тези с тремоло и флойд. Аз лично направих мойто тяло о 8 части за да избегна тази деформация за която говоря , тъй като аз съм предвидил 3 хъмбъкера и има още по голяма опасност от частично измятане. Иначе китарата изглежда яка предполагам че звучи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та сдобих се и известно количество ясен и по малко орех

талпите са над 15г.

За тялото е ясно че ще го правя от ясена понеже ореха не ми достига.

Но дилемата е за грифа.За фретборд съм решил от ореха да правя.

Дали да го правя от едно цяло парче или да го слепям от 3 по малки

освен това дали до комбинирам ясена с ореха ако го слепям

 

виж на какво попаднах случайно

 

интересно е какви дървета са използвани за направата на този инструмент

 

http://www.seymourduncan.com/forum/showthread.php?t=171191

 

поздрави и да пуснеш да чуем звука

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Използван е американски орех и лимба и двете се намират но са скъпи, на американския орех цената беше около 4000лв кубика с точност не мога да кажа трябва да се види в каталога на JAF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Китарата е поръчка

Като време от края на ноември

Пари не казвам :cheers2:

 

Не бре човеееек... Питам колко му иска на човека...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без бой ще си призная че китарата е по моя поръчка и спецификации. Също така аз набавих дървото, хардуера и електрониката:

Тяло:Африкански Махагон (почтиии едно парче)

Гриф: Орех

Fingerboard: Wenge 24 frets

Хъмбъкер: Dimarzio PAF Pro

Ключове: Wilkinson Locking tuners

Скала: 25'5

1 volume pot

Тепърва предстоят звукови изпитания зада мога да споделя впечатления. Цената също остава военна тайна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли е сложно да си отговориш на въпроса или ей тъй лаф да става...

Редактирано от Благородникът
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли е сложно да си отговориш на въпроса или ей тъй лаф да става...

 

Не знам какъв ти е проблемът, но аз поне питам конкретен въпрос, на който получих отговор и без неадекватния ти изстъп. :punk_guitar:

 

Питах, защото ми беше интересно дали ключът не е специално с обратна резба, според конкретната нужда.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос за усилията и поздравления за крайният резултат! Летвата е все по високо, усещаш ли? Честито на собственика и очакваме впечатления в комплект с семпли.

Сподели как намираш Американският орех като материал, в сравнения с нашенския?

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аз се занимавам с дърворезба и мога да кажа че Американския орех е доста по твърд от нашия но смятам че нашия по нищо не отстъпва като качества и красота на фладера . За мен лично това е най-хубавото дърво изобщо не може да се сравнява с махагона ако пак тръгна да си правя китара пак ще е от орех.Не е случайно че едни от най-скъпите модели на Капарисън са от орех а не от елша или липа да речем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Съгласен съм с по-горе казаното от теб. Аз също силно симпатизирам на Ореха и продължавам да имам доказателства за неговите качества. Не бях правил гриф от такъв Американски Орех, правил съм топ, но не успях да го изследвам по-детайлно този материал. Когато се прави гриф, тогава по-добре се усеща дървото.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D :D :surprise: Tая синята китара ми остана в очите лелееее. Пич ти си страшен :thumbs_up::);) Само да те питам колко пари ти трябваха, за да я завършиш тая красавица? :wacko:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.