Jump to content
Българският форум за музиканти

Поредната изработка на китарка


Recommended Posts

С какъв лак и как правиш полирането, за да изглежда толкова "лъскава"?

 

Огледално лъскаво покритие може да се постигне с акрилен лак с втвърдител, полиуретанов лак с втвърдител и полиестерен лак с втвърдител.

Може би става и с тези новите на водна основа - не съм пробвал. Ако пръскането се получи добре, останалото е полиране или шкурене и полиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Тия дни пръскам една китарка със спрей с акрилен лак от магазина. И вече след 4-та ръка се получава доста "лъскаво", даже и без полиране, но се получиха стичания (доста неприятен момент) и има пори в дървото, които шкуря леко с водна шкурка 1500 и пак се получават едни малки пъпчици и точици след пръскане. И за това ми е интерсно как се отстраняват тези капчици лак от стичането и как се прави финалното полиране - на ръка с парцал или с памучна приставка за машина...та ако може да споделите малко опит..(...четох темата във форума за лакирането и боядисването, но не ми стана ясно точно за полирането и постигането на огледална повърхност...)

Редактирано от Packo Packomirov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Aми...

1. Не е редно да се получават точици(друго, освен портокалова кора) след пръскане, да не би да ти надига нещо отдолу?

2. По принцип с течение на времето се убедих, че повечето(ако не всички) спрейове не се полират много добре.

3. Всички стичания и неравности се опоравят със шкурене. Ако шкурката не може да оправи работата, значи в предишната стъпка(подготвянето на повърхността) има проблем.

4. Полира се с полир-паста(аз ползвам някаква нескъпа итаианска StacPlastic) и ексцентрична полирмашина. Кечетата за бормашина не вършат много добра работа, а освен всичко - с тях можеш да си нагрееш лака и да го разполираш(особено лакът, който ползваш).

Затова - полирмашинка, а на трудните места може и малко на ръка.

 

По принцип аз правя така след като съм напръскал и е изсъхнало добре:

1. Шкуря портокаловата кора, да кажем с шкурка 600-800 - ВНИМАТЕЛНО. Целта е да получиш матова повърхност без следи от лъскавина.

2. Шкуря с около 1000-1500, за да не полирам цяла вечност.

3. Полирам до огледален блясък.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата изглежда супер секси ;D

семпли плс.

 

 

 

семпли ще има когато отиде при собственика и.

Това ще стсане скоро.

Цитат(Packo Packomirov @ Mar 1 2010, 11:09 PM) *

С какъв лак и как правиш полирането, за да изглежда толкова "лъскава"?

 

Пръскам с полиестерен лак с втвърдител и ускорител.

Спрейовете не стават за тази цел

Не се полират добре и слоя е много тънък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Тия дни пръскам една китарка със спрей с акрилен лак от магазина. И вече след 4-та ръка се получава доста "лъскаво", даже и без полиране, но се получиха стичания (доста неприятен момент) и има пори в дървото, които шкуря леко с водна шкурка 1500 и пак се получават едни малки пъпчици и точици след пръскане. И за това ми е интерсно как се отстраняват тези капчици лак от стичането и как се прави финалното полиране - на ръка с парцал или с памучна приставка за машина...та ако може да споделите малко опит..(...четох темата във форума за лакирането и боядисването, но не ми стана ясно точно за полирането и постигането на огледална повърхност...)

 

 

След като си пръснал няколко ръце лак тогава минаваш водно с шкурка(като започнеш с 1000 и стигнеш до 2000) докато стане навсякъде матова повърхноста

и после полираш

Ако нямаш машина много зор ще видиш.Освен това се използват няколко пасти за полиране :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Малко да поразмърдам темата с едно проектче :rolleyes:

вкопаване на тялото за флойд ,фурнирче и нов гриф 27" скала

020867909-big.jpg

 

020867913-big.jpg

 

 

това леке на едното рогче е щот пипам с мокри ръце :girl_witch:

020867915-big.jpg

 

020867920-big.jpg

 

020867927-big.jpg

 

020867933-big.jpg

 

020867942-big.jpg

 

020867946-big.jpg

 

020867948-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... намерих кусури (само един за сега), но по-важното е, че виждам нещо интересно. Огънал си и си залепил фурнира по скосяването за ребрата на задната част, на тялото :P . Пробва ли да го огънеш и съответно залепиш, но с фурнир с посока на жилката успоредна с тази на тялото?

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Я кажи какъв е кусура та евентуално да го отстраня...

Критики всякакви понасям... :P

Пробвал съм да го огъвам и по дължина на тялото и се получава(хванал съм му чалъма)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, значи ще имаш гости скоро :cheers2: ...да видим тия фурнири, как се разпъват :)

Ще се отнася до кусура - Малко груб ми се видя канала за тръс рода, но после видях, че има и висока резолюция снимка. Още повече, че ще има и капаче отгоре така, че :(

Тялото от какво дърво е?

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Заповядай тамън виното ще е готово след някой ден и мезе има дебело........ :music336:

Канала на тръс рода съм го лепил с хартиено тиксо и може да създава такава илюзия

Тялото ми го повери Денчо(edgecrusher) и ми се струва, че е чам доста добро качество

Редактирано от pioneer 306c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

малко да поразмърдам темата

леко не съм я позабърсал както трябва ама ....

 

 

022175193-big.jpg?r=0

 

022175198-big.jpg?r=0

 

022175204-big.jpg?r=0

 

022175206-big.jpg?r=0

 

022175209-big.jpg?r=0

Редактирано от pioneer 306c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра китарка! Много приятен и топъл цвят! Абе аз ти бях казал нещо преди време... А конфигурацията каква е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много як е станал "седмака"! :bravo::ok:

Аз обаче бих сложил фурнирчето надлъжно с ивиците. И на тялото и на главата. Така на мен по би ми харесвало. Вкусове... к'во да прайш... :)

Иначе очаквам още една "Важна" тема в раздел "Изработка и ремонт", подобна на "K.D.Зона", с автор г-н Ненков!

 

...тре'а има конкуренция, Баце! :):hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Ненко! Аз платих на едни "момченца" да ти погостуват с "Пернишки сурвакници", ама май не са намерили адреса.

Хм, вдигай летвата ти, вдигай. :thumbs_up:

Замислям да ти пратя дървесни червеи - Камикадзета и да ти налазаят дървеният ресурс.

 

...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.