Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Аз ли не съм добре или вие????? :greenball: Прегледах последните няколко страници и никъде не видях споменато името:Ritchie Blackmore-Deep Purple,Rainbow,Blackmore's Night. Аз ли не съм добре или какфо? Само аз ли смятам че той е "Папата" на китаристите :godbless::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мързеше ме да прочета всички страници но прегледах 2-3 и никъде не видях Angus Young,Slash,Tony Iommi и един път Jimi Hendrix.Срамота. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно такава тема е имало (ужас ако не е), но тъй като не я намерих, а ми е интересно, я пускам пак. Искам да разбера не само какви китаристи харесвате, но и кои от тях са ви повлияли най-вече. Ако може и защо?

Ако такава тема е съществувала, то моля модераторите да изстрият настоящата и да извадят старата.

Мерсаж.

2.Dave Mustaine - защото е страшен композитор и има една от най-интересните (и нееднообразни) техники на бързо свирене!

1.Marty Friedman - защото мелодийте които постоянно измисля този човек и изобщо melodic control дето има са невероятни.Невероятен слух има+ това....

4.Glen Tipton - много разнообразен.Много интересен за слушане.Не знам защо е толкова недооценен........

5.Dave Murray - абсолютна колоритност.....техниката е пословична тук :)

3.Paul Gilbert - Накрая,но не на последно място :) Бога на скоростта Mr.Big :)

6.Joe Satriani е невероятен (за разлика от щастливо омъжения за Wah ефекта негов ученик)- просто няма думи да описват Satriani изключително разнообразни техники използва и като звучене е супер!!!

7.Jimi Hendrix - просто защото въпреки че хич не харесвам тоя стил музика....Не мога да отрека че е Бога на китарата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я да ви питам според вас кой е по-добрият от двамата китаристи на Slayer?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този, който не се появява във всяка втора реклама на марките, на които е ендорсър и който има 100 клипа в ютюб как свири едни и същи 5 рифа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като колегата по долу съм учудена, че всеки се опитва да напише имена, които най малкото са за определен кръг слушатели ...

В крайна сметка говорим за най!!! И критериите трябва да са малко по обширни ;)

За мен човекът, китарист и композитор от който всичко е започнало е Jimmy Page ...а негов добър ученик Slash ..

Това не са просто китаристи!

Препоръчвам да гледате концерта на Zeppelin в Madison Square Garden HD 1973 !

и Guns in Japan !

Ще добавя и Les Paul но по скоро за заслуги ;)

Разбира се всеки има право да има свой собствен вкус, но и всеки който не разбира, колко генеални са горе споменатите или е глух или първата среща с китара е била по главата :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като колегата по долу съм учудена, че всеки се опитва да напише имена, които най малкото са за определен кръг слушатели ...

Ако не си видяла самия въпрос на темата не е -"Дай да обхванем най-известните и всепознати и т.н и т.н китаристи" ,темата е всеки да каже кои китаристи харесва и кои китаристи са му повлияли най-много.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Абе аз пък защо си мисля, че всичко е започнало от Робърт Джонсън (че даже и по-рано), а не от Джими Пейдж. :godbless:

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........

Ще добавя и Les Paul но по скоро за заслуги :hysterical:

Разбира се всеки има право да има свой собствен вкус, но и всеки който не разбира, колко генеални са горе споменатите или е глух или първата среща с китара е била по главата :greenangel:

 

 

 

Преди да даваш толкова категорични мнения, от къде какво е започнало, е хубаво да се запознаеш с история и развитие на електрическата китара. Иначе, кой е най, е въпрос на личен вкус, стилови предпочитания, музикална подготовка и умения и тн, за всеки е индивидуално. В музиката, универсално понятие най добър няма.

 

И ако може , дай го по толерантно, защото наистина всеки си има собствен вкус,но и всеки трябва да се съобразява как го афишира на публично място.

По този начин, по който се изразяваш, не ми остава друго, освен да реша за себе си, че си просто поредният доволно невъзпитан, зле информиран и нахален (вероятно и недорасъл) екземпляр, решил да ръси акъл , там където не му го искат.

 

п.п. Сори за тона, ти започна, иначе нямам нищо против от споменатите от теб китаристи, без да припадам на ляво коляно ( особено що се отнася до втория) като ги слушам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли не съм добре или вие????? :) Прегледах последните няколко страници и никъде не видях споменато името:Ritchie Blackmore-Deep Purple,Rainbow,Blackmore's Night. Аз ли не съм добре или какфо? Само аз ли смятам че той е "Папата" на китаристите :recourse::recourse:

 

 

 

 

Съгласен съм ! Ритчи и Слаш са най-лудите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.