Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Сатриани е след Петручи?! :О

 

За мен са : Satriani ,Buckethead ,Steve Vai ,Angelo Batio ,Malmsteen ,Van Hallen ... Dimebag Darrell и още доста :Р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте са ...

1. Браян Мей

2. Слаш

3. Ерик Клептън

4. Сантана

5. тва място си го разделят Тони Йоми и Ричи Блекмур :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Michael Romeo за мен е един от първите (честно казано не мога да повярвам, че не е споменаван досега или дори да е, е прекалено малко). Не само, че не отстъпва по виртуозност на хората, които си поставят това нещо за цел и парадират с него ( Малмстийн-подобните китаристи) , но и успява да подчини таланта и егото си в общата композиция на бандата. А бандата между другото прави доста сложна музика, но без да изпада в досадности като ДТ. Като добавим това, че е основен създател на музиката им и изцяло записва и продуцира някои от албумите в собственото си студио...работата е повече от впечатляваща.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Изключително много ме дивее солото му в Dawn Of A Million Souls на Ayreon. Само дето много ми напомня на стила на Малмстийн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ако имаш предвид арпежите...явно е неустоимо за всеки, които може да ги прави ;) Наистина ги включва доста в песните, но като че ли не са някаква градивна част на солата, а по-скоро заемат голяма част от многото прелюдии, които има в дългите им песни. Наистина тва е единственото, което не харесвам в стила му. Обаче като му чуеш рифовете и му прощаваш веднага :D Като привърженик на по-мейнстрийм метъл, отколкото на разни алтернативни неща, смятам, че в последния Paradise Lost направо е надминал себе си :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах много са: Джеф Бек, Джими Пейдж, Хендреикс, Пат Метени, Зак Уайлд, Кърк Хамет и др. П.С. Ингви Малмстийн и Ричи Блекмор забравих :recourse:

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Известен още и като Ричи БлЯкмор муахахахаха! :drummer:

В интерес на истината Ричи Блекмор ми беше любим китарист дълго време (цялото ми тийнейджърство).

Друг е въпроса, че мъжа пубертета никога не го пуска ама... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това пък са най- големите китаристи, според читателите на Тайм:

01. Jimi Hendrix

02. Slash

03. B.B. King

04. Keith Richards

05. Eric Clapton

06. Jimmy Page

07. Chuck Berry

08. Les Paul

09. Yngwie Malmsteen

10. Prince

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любими те ми китаристи тук

 

ти какъв бан трябва да изядеш... :lol:

 

по темата - Ричи Блекмур, Джими Пейдж, Джими Хендрикс..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.