Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми дисторжън педал


fuel

Recommended Posts

Добър ден, мина абитуриентската вчер, знаете как е... паричките идват, когато тя си заминава. Та сега искам да си подобря малко звука на китарата. Свиря на Squier Showmaster без флойд със Fender AMP 15g, свиря Металика попринцип и стари хард рок групи. Ако можете да ми препоръчате някое дисторжън педалче, което да подобри и изчисти звука на китарата ми, ще съм ви много благодарен. Нека да е някъде в рамките на 120 лева, че трябва да карам и курсове за шофьор :greenangel:

Редактирано от fuel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sans Amp на Nikifena от форума. Това е идеалното решение. Има много комбинации и е на нивото на DimeDist-a , с който свиреше китариста на PANTERA. Друго решение е OD на BOSS , но на мен не ми допада толкова като звук. Драсни едно съобщение на Nikifena и го поразпитай :D

 

 

 

поздрави и успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

SansAmp-a наистина е много добър, но според мене значително повече ще си подобриш звука, ако си вземеш някакво кубе с 12" говорител. Просто с малко говорителче няма бас, а така метълски звук не става :D Знам че за тия пари подобно кубе няма, но все пак помисли по въпроса.

Друг вариант е да си вземеш Санса (или друг дист със симулация на говорители) и да свириш в някоя Hi-Fi уредба примерно.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE го каза. С 8 инча говорител и 8 сансампа да ръгнеш нищо не става, знам от личен опит. Наистина по-добре намери от някъде нещо с по-голям говорител, не че ше е евтино, ама има пък и евтини, наистина някаква вермона на старо ако намериш...и след тва вече може да мислиш за някви ефекти. Иначе не пречи и да пробваш в кубето с малкия говорител как ще е, но едва ли ще останеш очарован от резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бе, тоя DF-7 си е диджитал от'секъде... :metalist:

 

Санс-а е размазващо добър, но пуснат в 8" спийкър не е нищо особено. Имах такова комбо, както и лампово 12", хай-фай, комп... Където да боцнеш СансАмп-а звучи супер, но колкото "по-нагоре" се качваш в стълбичката на крайноусилващите елементи, толкова по-коварен звук вади. И в един момент като се върнеш от ламповото 12" комбо на 8" Бери... Не ми се говори. :music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Става, но само при наличие на хубаво кубе. При липса на такова, педала е безполезен.

Специално Металика в най-ранните си албуми много ползват Boss-SD-1(който се използва повече като бустер, отколкото като дисторшън), който е включен в усилвател от сорта на Marshall JCM800(от който идва всъщност повечето от дисторшъна).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.