Jump to content
Българският форум за музиканти

Prs [paul Reed Smith] Guitars


Recommended Posts

Прегледах дали има подобна тема обаче нъцки - няма.

 

Та давам думата на хората, които са по- добре запознати с тези китари.

От това, което успях да поразгледам в нето за последните 3 дни разбрах,

че найстина много ми харесват :punk_guitar:

И като дизайн и като звук, особенно Custom 24 има доста добри данни.

Единственото, което не ми хареса е, че никъде не видях да имат дилъри в България.

 

Вие какво мнение имате за марката?

Има ли някой, който е имал възможността да притежава или да свири на PRS?

Много се съмнявам, но ще питам: Имат ли дъщерна фирма?

Имат ли сносни копия тези китари.

 

Надявам се да стане добра дискусия :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз знам две фирми,които използват концепцията на PRS и правят доста сполучливи китари,но за съжаление не особено евтини.Едната е "FAME",има ги в MUSICSTORE,а другата "PATRICK EGLE",но нея съм виждал само по магазини в Скандинавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такава китара (PRS Custom 24), свирих с нея няколко месеца ия продадох, защото установих, че лично на мен не може да ми даде желания саунд, на чистия канал ми звучи тънка, това се дължи на специфичната и конструкция и нищо не може да се направи по въпроса, всъщност това и е и идеята /да дава липсващото звено в саунда между Стракостер и Леспол. Имаше превъзходна дефиниция при свирене с драйв, а качеството на изработката и е безукорно. Също имаше и най доброто тремоло с което съм свирил.Цената и нова е (на моята) около 5000 лева. Иначе има евтини, неамериканс

ки PRS SE, на които цените са значително по ниски,

Както и разбира се качеството и изработката

 

30610332023.jpg

Изглеждаше така. В момента ми предлагат пак една такава, но с птичките по фингърборда за 1900 лева. Пробвах я и пак достигнах до същия извод/ този саунд не е за мен, аз си харесвам Гибсън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 2 месеца бях на гости у колегата flisk в Холандия и се сдобих с PRS SE custom:

12805385354.jpg

за цена около 1400 лв...

 

Китарата троши тикви :cheers2:

Не съм имал възможността да свиря с някоя от скъпите модели, американско производство, но за музиката която правя, с тази в момента се чувствам прекрасно. Това е марката! Китарата акустично има много силен тон. Включена звучи плътно и с много маса. Свиря с marshall jcm 600, чат пат с фъс.. сега пишем едни хави с колегата Angermeans и скоро ще постна звуци.

 

Ако искаш да я чуеш - няма проблем, пиши ще се разберем нещо.. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста марки имат копия на PRS, но ако питаш за нещо от типа Фендър/Скуайър или ESP/Ltd., мисля че нямат подобни...

 

Става дума по принцип. Няма значение дали ше е на EPS

или някоя фирма, която не съм чувал до сега :greenball:

 

kolio_k точно такава китара имах предвид по горе.

Само, че тая дето гледах беше с bird inlays. Всичко друго си е същото.

Как се сдоби с нея? От щатите ли си я взел или си я поръчал от някой сайт?

А и друго ми е интересно. Имат ли официален магазин в Европа?

Както например съм чувал за Epiphone, че имат магазин в Солун.

 

circles ше излъжа ако кажа, че не ти завиждам :D

Китарата изглежда супер. Предполагам, че и звучи така.

Като направите семпли може да ги пуснете тука в темата за да е на едно място всичко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

prs са супер,специфична скала 25",красив вид и т.н. и т.н. от бг не можеш да я вземеш от магазин,само на старо.или приятел от чужбина....

това ,което искам да река,че тя си е сьс специфично звучене, и не бива да се очаква да звучи като гибсон или power strat.

иначе сьм виждал копия на прс от стагг.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ясно ми е, че не вади същия звук като гъбсън или фендер.

 

Готиното, е че имаш голям избор в звука без да пипаш амп-а

и в същото време не е някаква измишльотина с

дигитални адаптри като vg stratocaster.

 

Това, което чух от този клип -

ми допада доста.

 

Харесва ми, че е подобно и на 2- та типа звук, но не е същия.

Гледах и клипове с други модели (като на съфорумника circles) и мнението ми е същото.

 

А пък за дизайна просто нямам думи ;)

Редактирано от ceco milanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти като си я харесал,защо търсиш мнения въобще?Но, в един момент,нито брилянтния Фендер тон ще изкараш,нито масата и дългия тон на Гибсън-тва е някакъв мелез като Ибанез за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Е ти като си я харесал,защо търсиш мнения въобще?

 

Целта ми е темата да се напълни с информация.

За да може човек като напише в търсачката PRS да му излезне тая тема

и в нея да прочете всичко, което го интересува за марката.

Затова задавам толко върпоси и за това по- горе съм написал:

 

Надявам се да стане добра дискусия ;)

 

Не съм се юрнал да си взимам такава китара поради простата причина,

че не заслужавам да имам такъв инструмент имайки се впредвид на какво ниво съм със свиренето.

Удоволствието от скъпа и красива китара си го оставям за по- нататък ;)

 

Но, в един момент,нито брилянтния Фендер тон ще изкараш,нито масата и дългия тон на Гибсън-тва е някакъв мелез като Ибанез за мен.

 

както е написал kolio_k: "всъщност това и е и идеята /да дава липсващото звено в саунда между Стракостер и Леспол."

(ще прощаваш, че така съм те цитирал, но нямам право на повече от 3 цитата)

 

От тук нататък всичко е въпрос на вкус и лични предпочитания :)

Редактирано от ceco milanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Доста марки имат копия на PRS, но ако питаш за нещо от типа Фендър/Скуайър или ESP/Ltd., мисля че нямат подобни...

 

е така де PRS SE е това при PRS :greenangel:

 

а копието на стаг е голямо дърво - пробвах едно такова и по-неудобен гриф през живота си не бях хващал - имам чувството че или радиуса беше 20" или изобщо нямаше такъв, но пък звука беше приличен, освен това ме учуди че е цялата махагон, със сет нек и натурален финиш, което е необичайно за евтини китари

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......................

 

Всичко за марката няма как да излезе, защото хората са и посветили на таз една марка цели форуми - просто има около 12831 разновидности (без private stock-a). Но си е хубаво да се събере инфо определено за заинтересованите, колкото е възможно да се оцени една китара без да се пипне, защото стария принцип око да види ръка пипне е валиден и при PRS и при Suhr, Melancon, McInturff, Zemaitis & още хилядите доста по-къстъм и от ПРС китари, а като цяло въобще, за която и да е китара на света.

 

А това "не заслужавам такава китара" или въобще "не заслужавам" нещо е доста интересно заключение?!? Стига да можеш да си го позволиш не виждам кой ще ти забрани да си закачиш на стената 20 PRS-a и да си ги гледаш, пък дори и да не можеш два тона да изкараш на тях - никой не може копче да ти каже, освен ако не те смущава типичната за нашите ширини завистливост.

 

SE серията не са лоши свирки, но освен името на главата няма много общо с оригинала, като качество на изработката и детайли на звука (и като цена хехехехе :greenangel: )....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.