Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква дебелина ви са перцата с които свирите?


Recommended Posts

Фендъри основно,Дънлоп и Dean Markley.Горе-долу средни и дебели ги предпочитам.Ама то като гледам кой ли пък харесва тънки перца??? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Fender Medium 73mm какво да кажа пера кат пера, за дебелина са ми идеални

 

 

73 милиметра - как свириш с това нещо бе :) това са 7+см дебелина :hysterical:

 

Ама тортекса май наистина ше се окаже най кадърен ;) жалко че от край време не се намират особено много по магазините, следващия път като намеря ще си взема поне 20

 

 

Преди месец нях закъсал за перца и взех от тия найлоновите... и след тортекса ми се сториха направо като мъчение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не питай. Проблема е, че много трудно се намират, а нормалното ми се изплъзва м/у пръстите :)

 

Изпуснал съм една . пред 73 ;)

Редактирано от interman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше писал, че тортексите се намират трудно: е в сайта на Капъша пише, че имат : http://musicjam.hit.bg/ (за тия, които не знаят сайта).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такова изказване може да направи единствено човек, който няма опит в свиренето

 

всеки който е свирил достатъчно може да ти каже че всяко перце си има различен грип, различно усещане, различно звукоизвличане и още една камара специфични неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам дебелина 076.

Наскоро загубих едно с такава дебелина, което купих преди година от покойният вече Пепи Славов за сумата от 2 лв.

Тогава се изненадах от цената, но не го върнах и го взех.После обаче останах много доволен.

 

А по-неопитните да знаят, че това което се продава като комплект пера в Технополис са пълни боклуци.

С такива и балади само да свириш пак ще си отиват по-две на ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мани Tortex-i Sportex-i, нали все е перо.Почти всички са еднакви..... :thumbs_up:

Все е перо, ама както каза LOE, всичките си имат разлики.

 

Аз най се кефя на Dunlop Tortex и класическите пера на Fender, направени от целулоза. От първите любимият ми размер е 0.88 мм (зелените), а от вторите - 1 мм (тези, които се водят heavy).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз се кефя на Дънлоп, но не на тортекса, а на крокодилската серия (с рисунката на кроко върху тях), и обикновенно държа няколко размера от тях, от по - тънко (не от съвсем тънките), до много дебело, зависи какво искам да свиря и как...

 

Иначе из нас се търкалят по 2-3 перца във всяка стая (май само в банята няма, защото вчера намерих едно в хладилника :thumbs_up: ) и все са от различни марки и дебелини, така поне не ми се налага да търся като ми се присвири.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gators са те. Аз скоро пробвах и Ultex серията и много ми допадна материята. Чакам си джаз размера обаче, че да ги тествам в бойни условия... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.