Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква дебелина ви са перцата с които свирите?


Recommended Posts

^ Е па вземи титаниево. Иначе ето това е истината:

 

"Най-твърдите- дебелината не ме интересува толкова, но логично е най-дебелото да е най-твърдо. Сега свиря с едни Дънлоп 1.5мм

 

Но най-вече държа да са заострени от пред- адски се дразня когато се изшлайфат и нямат "острие".

 

Колкото до твърдостта- обичам да усещам кога перото минава по струната, а не да ми пляка там някаква мека пластмаса =)"

 

 

Ся метал ли ше свирим или ше се лигавим. Перото требе да е твърдо, а те са и дебели, па марката е се тая и Москвич да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Лзбопитно ми е нормално ли е, алуминиево перо, да го изхабявам за 1 седмица?

 

Aлуминият принципно е здрав метал, но лесно се драска, когато повърността му не е добре обработена/изрязана и би се износвал бързичко, особено при контакт с "голите" струни на китарата, които са стоманени, а стоманата е доста по-тъврда от алуминия. Затова и прагчетата на китарата се износват повече под тънките струни - не само защото са по-тънки и действат като нож, но и защото от друга страна никеловата (в повечето случаи) обвивка на по-дебелите струни не е толкова твърд материал, сравнен с метала на прагчетата. Дано съм помогнал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Fender Delrin XH 1.12 (май)

Dunlop Tortex .. едни лилави :)

 

ЕДИТ: Купувам ги промишлени количества и съм си уцелил размера и въобще не го гледам.

Редактирано от Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо Сатриани Сигнъчър мисля че се води. Купих си кутийка с 10 такива за 10 кинта и съм АДСКИ доволен. Страшно удобни са ми - нито много дебели нито много тънки. Лошото е че са на привършване и скоро ще трябва да се презаредя :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ къде се продават алуминиеви ?! не съм засичал

 

1мм и на горе :bravo:

 

С риск да пропусна още едно зареждане... :bravo: ще кажа, че в xxxx ги пускат... Но няма такива от горе долу 2 месеца... А аз съм вече отчаян тъй като мойте 3 пъти ги оформях допълнително... То почти нищо не остана от тях!!!

 

П.П. Мерси SomeoneElse! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих няколко нови модели за проба:

1144641400_ULTEX_STANDARD_421_250x185.jpg1153434040_TORTEX_JAZZ_472_250X185.jpg1144640863_TORTEX_TEAR_DROP_413_250x185.jpg

 

Това средното е новия Tortex Jazz!!! :)

 

Е, взех и малко от обичайните Jazz III и Tortex модели... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е от нета, как откъде? Всичко има вече, не сме 1992-ра година. :)

Жалко само, че късно се сетих да боцна и един Ултекс Джазз...

 

Освен това: оттук си купих 4 кабела -> единия прецакан. И не искаха да ми го сменят, защото не_знам_си_какво_точно... Еми нищо няма да си купувам оттук, нормална и логична реакция би била...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.