Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul Custom Project


Recommended Posts

^Важното е че става готина,а и си е друго да сътвориш нещо от гробницата,която беше :blink:

А за капачето на тръс-рода откъде му намери трицветна пластмаса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 177
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може би имаш предвид трипластова(черно , бяло ,черно), щото иначе тя си е двуцветна...

Ами там където си е поръчано за изработка си имаха такъв материал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре се справяш!аз започнах по подобен начин,и установих,че е по-добре да вземеш нещата в свои рьце!!!

а за това ,че излиза скьпо-то е ясно.по-трудно се поправя нещо,отколкото да се прави от начало.

има дреболии за доизкусуряване,ама при следващата вече ще си наясно.браво за мерака!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях сигурен, че с черното ще стане топ ъл дъ лайн! Много гот, направо приказката за пепеляшка превъплатена в реалност. Сега остава само да направиш и плочка с "ултра мега къстъм, хенд мейд, мада факин Леско Полов" и ще оглавиш класациите:surprise: Предполагам с хубави адаптори даже и ще зазвучи прилично. Винаги ми е КЕФ, когато някой има УСПЕХ. Супа дупаааа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

Имам питане към тази част от форума , която е по добре запозната с електроника, защото аз никак не съм наясно. :thumbdown:

Значи става въпрос за единия адаптер който си беше на китарата. За него бях пуснал отделна тема даже. De Armond:

19842_750.JPG

Не съм убеден за това дали е истински или е ползвана само капачката и вътре има нещо друго, или пък не е пипан нещо.

След замерване на съпротивлението му стана ясно че е 3,3 килоома. Казаха ми че това е твърде малко дори и за сингъл адаптер.

По принцип беше предвиден да е на нек позицията на китарата но сега не съм много сигурен дали изобщо ще влезе в употреба.

Ето поглед отвътре

19843_753.JPG

Някой може ли да предположи дали има вероятност да е правено нещо по адаптера, което да му е повлияло по някакъв негативен начин? Дали това че се отчитат само 3,3 килоома е сериозен проблем и дали изобщо може да влезе в употреба въпросния адаптер или да търся нещо друго?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда оригинален, това че магнита е отчупен - би трябвало да влияе, как и колко ще кажат по-запознатите.

Премери ли го като размер, стандартер хъмбекър или малко по- малък.

(да не би да е някакъв вариант на П-90) (на мен ми изглежда керамичен).

Евтим се занимава с адаптери и мисля, че е достатъчно навътре.(сигурно ще се намеси)

Дори да е нещо прецакан, може да се смени магнита , да се пренавие.

След това естествено няма да звучи така, както когато е бил млад и зелен.

Гаранция, че ще ти хареса няма, но няма да знаеш, ако не го оправиш.

И на мен ми се струва 3,3 кОма малко , поне не си спомням да съм чувал за такъв досега,

както казваш, тове е по-малко от сингълите, които са 4,4 кОма - примерно.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да има капаче отзад,то си личи спойките къде са били,значи е играно с него.Алнико е бял магнит,а за нек би трябвало да е около 6-7 к/ома,но нека кажат по знаещите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Капачето го махнах(по точно падна). Това с пренавиването съм чувал че е сложна работа, дали си заслужава да търся човек , който да се занимава с това..а и дали изобщо някой ще се наеме...

А като размер е по-голям от стандартен хъмбекър и по-точно в ширина с около 5 мм. Това беше и друг проблем с рамките, но да не изпадам в подробности...

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно 3К е малко, но не е изключено този адаптер да е различен. Аз съм навивал хъмбъкер с общо съпротивление 3К, който нямаше никак малък аутпут.

 

Възможно е да е с по-дебел проводник, както е възможно и 2-те бобини да са паралелно свързани, вместо последователно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се, че има адаптери на ДеАрмонд с такова съпротивление(и то от този тип хъмове), и отчупеният магнит няма да влияе (или ако влияе - ще е незабележително, незначително) за промяна в тона.

Така че, като китарата е готова, го пробвай и ако ти хареса как звучи - го оставяш, ако не продаваш и взимаш друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благопдаря ви за отговорите :curse:

Така и ще направя ще го чуя как е и ще преценя дали да остане този или ще го сменям...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предлагам леко идиотската теория, че т'ва парче магнит е т.н. Винтидж сингъл патентован от Деармонд по някое си време. По принцип си е с по-нисък аутпут, 'щото като ги закачат на онези техните полукухи бангии (справки Мони Същия и Буги Барабата), ше пищи до припадък. И продылжавам с предположенията, че некой умник е взел адаптера от полукухата бангия и го шибнал на солидбоди ЛП-то. Така че ти кяр от тая работа нямаш. Нищо че има екзотика в тоя пиниз. Явно е стар и истински адаптера, но требе на куха талпа да се ръга.

 

П.С. не ангажирам никого с това мнение, изводите ми са от ровене в нета преди година и нещо заради на Мони китарата.

Обикновено размислите ми около ел.магнитната индукция се оказват близо до истината, но толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Най-после май съм готов :)

И си мисля че тук е момента да изкажа благодарности на хората които много ми помогнаха.

Цецо Цветанов(Zvetano във форума), който направи много неща по китарата(лакиране, полиране и т.н.), а каквото не направи ми обясни как да направя... Без неговата помощ мисля че резултата щеше да е много по различен , но в лошата посока.Препоръчвам с две ръце на който му трябва майстор за китари.

Kolio_k ми оказа огромно съдействие също и ми даде ценни съвети.

Благодарности и на Dikata.

Kakто и на всички , които писаха и четоха темата.

:thumbs_up:

 

Започна да ми звучи много тържествено, това благодарствено слово, като на церемония по връчване на оскари затова спирам ;) (но все пак е важно да се знае)

 

Да ви припомня как изглеждаше китарата в началото:

200_484.JPG

 

Ето снимки от крайния резултат:

182_938.JPG

183_946.JPG

190_013.JPG

193_048.JPG

195_059.JPG

 

Естествено не всичко , което зависеше от мен е безупречно , но това не ми е първи опит все пак.

А ето и как звучи китарата в джема на Хилбили : http://media.putfile.com/frediq-blues

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.