Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul Custom Project


Recommended Posts

Влад, ако си останал с впечетлението че те пренебрегвам като авторитет, грешиш :)

Предполагам както във всяка работа че за някои неща има повече от един правилен начин.... така че не е нужно всяко едно несъответствие намнения да прераства в спор(макар и за момента да няма сериозни такива) нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 177
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За грундирането попитах мама, тя преди 20 години бачкаше в мебелен завод в Търново.Допитването сред бившите и колеги показа, че за музикален инструмент е най-добре да се ползва нитроцелулозен лак.А за грундиране разреден лак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно има повече фенове на нитролака,доколкото прочитам дотук.аз сьм бачкал и с двата лака.определено ако се гони винтидж -нитрото печели.лично аз сьм фен и на двата еднакво,нямам пристрастие.искам да задам един вьпрос ,на които знам отговора,но ми е интересно какво мислите вие по вьпроса:

прьскаме ,например ,2 китари- тип фендер страт ,абсолютно енакви или много близки като материали,електроника и изработка,с еднаква дебелина на финалния лак,едната с нитро,другата с полиуретан.та вьпроса ми е:каква ще е разликата в тона,в какво се изразява?

ако може да се пропускат отговорите с пиниз"....лака запушва или отпушва саунда"или "че са с различен химичен сьстав"или"старите маистори и таината на лака..."(то полиуретана е относително нов лак).просто нека има конкретни примери.

пак споменавам-нямам пристрастие кьм нито един от двата лака.в интерес на истината нитрото е по-евтин и се бачка по-бьрзо с него-да не мислите ,че са го разкарали напоследьк от серииното производство от ценови сьображения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прьскаме ,например ,2 китари- тип фендер страт ,абсолютно енакви или много близки като материали,електроника и изработка,с еднаква дебелина на финалния лак,едната с нитро,другата с полиуретан.та вьпроса ми е:каква ще е разликата в тона,в какво се изразява?
Ти си ми боядисвал тялото на страта (натурално ,ако се сещаш) с полиуретанов лак,аз поне не намерих някаква съществена разлика в звука.
нитрото е по-евтин и се бачка по-бьрзо с него-да не мислите ,че са го разкарали напоследьк от серииното производство от ценови сьображения

Е доста по неиздържлив е от другия,и доколкото знам много токсичен при работа с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ultramega: Бе аз знам, че нищо не знам, ма гледам да не се набивам на очи пред батковците и чичковците с Опит, че пак ще ме юрнат за някоя недомислена простотия, оставена на прозивола на съдбата в някое мнение или за някое недобре изказано мнение :offtopic-001: Пък и каквото ид а си говорим хората с Опит са светлинни години пред мен, теб и маса друга ентусиасти :crying:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си , обаче ми е нужна и твоята гледна точка, защото условията с които разполагам са по скоро близо до твоите, отколкото до професионалните. Добре е да знам как е правилно да се прави, но също и какви компромиси могат да се допуснат в случай че не си оборудван като про(Не визирам специално въпроса с лака ,а домашното освежаване на стари китари като цяло) :offtopic-001:

 

Иначе благодаря на Диката за въпроса който зададе, защото отговорите ще са ми интересни и от полза надявам се...

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си ми боядисвал тялото на страта (натурално ,ако се сещаш) с полиуретанов лак,аз поне не намерих някаква съществена разлика в звука.

нали имаше страт от 70те?? не знам дали знаеш че оригинално си е полиуретанов ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

................

 

Разлика в звука, при добре нанесен лак едва ли ще има при електрическа солидбоди китара.

 

Не знам, обаче, как седят нещата когато лака е много дебел и твърд - почти като стъклена обвивка - дали вече няма значение за звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото съм чувал има - скоро ще изчагъртам една китара с 2-3мм поли лак (както са повечето с такъв) и ще я мина с нитро - тогава ще съм по-сигурен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си ми боядисвал тялото на страта (натурално ,ако се сещаш) с полиуретанов лак,аз поне не намерих някаква съществена разлика в звука.

нали имаше страт от 70те?? не знам дали знаеш че оригинално си е полиуретанов :icon_shithappens:

с нитро беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие да не си помислихте че съм се отказал....?!?

ПЪЛНА ПРОМЯНА продължава... :P

 

Значи преди всичко да кажа че , чрез форума се свързах с човек, с достатъчно опит и познания, който предложи да ми помогне. Поради тази причина ще се съобразявам с неговия начин на работа и ще следвам неговите съвети. От тук нататък моята работа е само със шкурката, а пръскането на китарата ще е от този човек, който ако намери за необходимо може да се представи тук.

 

Байца , който бях намацал , решихме да го махнем. Не напълно, остана само толкова че да потчертава шарките по фурнира.

7162_091.JPG

Грифът бил целия от махагон. :)

сега разбирамче с основание ми пишеха само 2 и 3-ки по материалознание на времето :)

7163_120.JPG

Ето тук след първа ръка с полиуретанов лак, съвсем грубо, колкото да се запълнят порите.

7169_404.JPG

7170_436.JPG

Следва шкурене за и повторно лакиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее ами ще покажеш като стане китарката на някоя сбирка или джем ето повод за това :P

Евала :) Между другото питай този човек дали може да пребоядиса един les poul преливащ като гибсъните от червено към жълтеникав прозачен лак аз ще си смукна лака стария. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Може,може :) .Само че не знаеш под лака кви парчета и как са лепени за да седи добре с прозрачен лак.

А китарката става чудна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не се ли сетихте че е препоръчително (да не казвам задължително) да не се лакира където влиза грифа в тялото, а и сега виждам че е доста голяма площта там - съвсем спокойно след като се направи цялата китара можеше да се намаже с лепило и да се стегне яко и става нещо като имитация на сет нек - а подобрение при такава операция има в звука - пробвал съм няколко пъти ;)

 

иначе много добре изглежда до тук :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.