Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul Custom Project


Recommended Posts

^да,ще стане бая кичозно с моя,но ще намериш,за някои неща трябва чакане.Чета темата още от самото начало и много се кефя на прогреса и мерака ти!

 

п.п jackson_dinky продаваше страшен Гибсън бърстбъкер за към..120 лева май,никел,но замина бързо и май беше към Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 177
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Китарата изглежда Идеал Петров, особено като си спомня каква мацаница беше. Не е перфектно, обаче е много кефско. С черното ще избуши кочината директно. С адапторите ще видиш зор, ако искаш тука да проверим по магазините за прилични бюджетни решения (имам предвид Софето)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стархотно е станало , дори и недовършено..Като се има предвит каква беше...Браво за добре свършената работа !Грифа какъв цвят ще е? (не съм чел темата докрай , така че ако е споменато , не ме линчувайте)

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си се насочил към никел хардуер, тъй като евтините "голд" решения се изтъркват доста бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С адапторите ще видиш зор, ако искаш тука да проверим по магазините за прилични бюджетни решения (имам предвид Софето)?
Единствения такъв (никел) е Уилкинсън за 100лв в РФ.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения такъв (никел) е Уилкинсън за 100лв в РФ.

Във Варна Отворили РФ. Ще проверя там за такъв, ако не се намери друго.

 

само капачки няма ли?? те могат да се сложат на всеки хъмбъкер с "гибсънски" размери

Има. Обаче не знам откъде. Ако накой знае ще съм благодарен да каже.

 

Правилно си се насочил към никел хардуер, тъй като евтините "голд" решения се изтъркват доста бързо.

Иначе никела не съм го избирал , по скоро се съобразявам с наличното :thumbs_up: Макар че на тея цветове според мен златото повече ще ходи, но тогава ще трябва да се бръкна доста повече , пък и както се спомена евтините изпълнения не са трайни.

 

Грифа ще черен защото има неща за криене по него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Осем ръце горе за ентусиазма ти!!! Китарата става чудесна- адски много мразя хората да оставят китарите им да умрат, дори и да са за по 50лв. Лично аз съм вдъхнал живот на към 20 баса(е, с помощ и от лютиерска страна) от които редовно съм бил определено на загуба, но има смисъл. Keep on singing the blues, cause you' got nothin' to lose!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще пусна снимки когато е завършена в целия и блясък ;)

Иначе да напомня че моя принос в изработката е малък, само шкурене, облепяне с хартиено тиксо и такива по малко отговорни неща.

С лакирането и всичко останало , се занимва много добър лютиер от Варна.

 

cecob първоначално мислех да си правя всичко сам, но май доникъде нямаше да стигна. Аз определено не се хванах с ремонтиране на тая китара за да спестя някакви пари.По скоро се зарибих по това като хоби, а както знаете хобитата искат само разходи, без да се предвиждат приходи:blink:. По магазините има копия на Лес пол за около 300 лв. А ако добавя още малко даже мога да си взема някой Vintage на старо.

За хората които си мислят че това занимание води до спестяване на пари ще кажа че по груби сметки проекта ще излезе над 300 лв.Т.е. по скъпо от ЛП копията в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.