Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul Custom Project


Recommended Posts

Overdrive това не го знам аз лично ,но първото лакиране по -скоро играе ролята на грундиране и е само за запълване на порите. Останалото вече е изшкурено :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 177
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Идеята е, че е добре да се оставят гнездото на тялото и жлеба на грифа, където ще са допирните точки НЕлакирани и дори НЕимпрегнирани с разни препарати, грундове, лакове, бла-бла, защото се търси най-близък коефициент на пренос на трептенията, а импрегнираш ли дървото с нещо го променяш малко или много и оттам скапваш състейна. Затова просто дори грундирането го рпави с облепени контактни повърхности :) Моят съвет е, първо да си обработиш каквото ще правиш и когато стигнеш до боядисване и лакиране да залепиш грифа и да го направиш сет нек и чак СЛЕД това да грундираш и лакираш, за да се доближиш малко до оригиналните "ДжипсОни" ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе ако ти се занимава можеше да намериш едно плоско парче твърдо дърво 5-6мм, да го залепиш на грифа отдолу да стърчи към нек адаптера и да хванеш някой с фреза да ти доизкопае китарата и направо да го лепнеш, но пък китарата ти е не е от махагон, така че пак ще звучи по-ралично и можеш да си го оставиш така

 

както и да е разликата във вида е огромна спрямо това, което беше и накрая по нищо няма да може да се познае че е същата китара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
но пък китарата ти е не е от махагон,

От махагон е бе. Само че не масивен :topicsux:

Грифа също бил от махагон, само че аз не го познах, казаха ми ;)

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не разбрах, ирония ли вкара?... аз си признавам че хич ме няма в китаростроенето, това са ми първи опити.

предполагам че си по наясно от мен, но моля ,както теб , така и хората които , имат нянкакво желание да ми помагат, да се изразяват по ясно , като за човек, който му е първа работа с поправка на китари. Ако смятате че е загуба на време да ми обяснявате , просто не ми обръщайте внимание и ще е най добре за всички:punk_guitar:

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе никаква ирония - приемай поста ми буквално - забравих че тялото е от махагон, а за грифа не ми прилича на такъв, но може дда е светъл махагон - ба ли мааму колко вида са - не ги разбирам чак толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да . точно за това и аз си мислех че не е махагон :) , но такова било.

Ама това не значи че не си прав де:bravo: В смисъл че, вари я , печи я, таз дъска Gibson няма да стане :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко си получих тялото на китарата. Може би доста избързвам с качването на снимки, тъй като , крайния етап на нещата е доста по нататък, но понеже аз съм доволен отрезултата и провявам някакво нетърпение.

Само да кажа че това не е окончателния вид ,ще има и черно по края, а освен това, снимките станаха много лоши и не показват абсолютно реалния и вид, който на мен лично по ми харесва.

На мен лично ми харесва, това което стана, но майстора който я пръска, сподели че не е очарован от резултата, защото ги няма тези ясно изразени шарки на фурнира, които биха придали повече красота и ми предложи да помисля, евентуално да я направи едноцветна, например черна. Първосигнално мисля да остане тази идея, която е в момента, но до следващата операция се оказа че има доста време да си помисля.

Така че може да подхвърлите някое и друго мнение, как би било според вас.

12489_963.JPG12490_985.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гони се някакъв вид сън бърст нали? Ако е така, китара адски много ми харесва, личи си, че ще стане голяма красавица. Особено ако е черна в кантовете. И поздравления за ентусиазма и прогреса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мерси:surprise:

То приноса за боядисването /лакирането изобщо не е мой, но все пак ме радва че ви харесва.

За сега точно такива са плановете. Ще има черен кант по края защото има някои дефекти за почерняне.

По нататък, на подходяща светлина ще направя нови снимки, да се види как е реално, защото на мен ми се струва че е по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Видях го неговия адаптер, само че бил по подходящ за нек позиция. Но най-вече, не ме устроива защото всичко ще ми е никел по китарата, а неговия е голд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.