Jump to content
Българският форум за музиканти

Не може да се пробва китарата?


vegas

Recommended Posts

Отивам аз до Фендер xxxx

Извинявайте казвам аз, искам да тествам Фендер Стратокастер Сигначър на малмстийн модела :topicsux:

Ами не може - казва продавача ! Тези модели така си седят, и нали сте чували малмстийн как свири!

А каква му е цената? - питам аз

Оказва се че се продава :)

 

Еми китаристи какво друго ни остава освен да им се изсе**ме на политиката!?

при това с уважение да им се из**реме

 

Само и единствено защото много хоря бяха отговорили на темата редактирам, а не трия.

А останалите занапред ДА НЕ ОТГОВАРЯТ В ТЕМИ НА ЛАТИНИЦА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да, те са си такива. Отворковци. Отивам да и си купувам кубе за 200 лева и ги питам дали може да го пробвам, то едва ли не все едно ги питах да ми го подарят. Ако някой от Райзинга чете, нека се засрами :topicsux::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ преди да постваш коментари - прочети правилата.

Едно от основните - е да се пише на кирилица.

 

Относно оплакването ти.

Да неприятно е, че не можеш ей така да си пробваш скъпи китари.

Но се постави на мястото на магазина, търговеца и тн.

Ако ти беше тях, би ли давал ей така, да се пробват толкова скъпи инструменти.

Те не те познават , не знаят дали ще купуваш или просто искаш да си начешеш крастата

с Ингви Малмстий сигничъ, не знаят дали нямя да го одраскаш и тн.

Правилният подход при купуване на такъв скъп инструмент - е да отидеш с кеш на ръка, да го слижиш на масата и тогава да пробваш. А още по - добре , преди това да помолиш да ти дадът някой евтин скуаяр, за да покажеш, че могат да са спокойни да ти поверят и скъпата китара.

 

И не на последно място, помисли и за другите евентуални купувачи.

Ако, аз съм евентуален купувач на Федер Инви Малмстийн модел - бих НАСТОЯВАЛ, този инстумент

ДА Е АБСОЛЮТНО ЧИСТО НОВ , като го купувам и да не е пробван от както и на който му е било кеф.

 

В заключение - може и да греша , но правилно са ти отказали.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха

ман не ставай смешен !

първо в ръцете си носех достатъчно скъп инструмент

и второ щом една стока се продава значи може да бъде пипната ! Мога да си я купя след месец , два ...

И какво значи скъпа китара ? ман това е стока ....като БМВ по борсите

Може ли да си купиш кола без да се качиш в нея ? И къде пише че трябва да се купи за да се качиш ???

Магазина загуби един клиент ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам причина да не се пробва.(Освен ако не чакат Малмстийн :topicsux: ).Нормално е да бутнеш "нещото", за което си даваш парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Съгласен съм със Тони, лично аз ако си купувам китара за над 1000 лв. Искам да зная, че съм и първият :topicsux: . За съжаление пазара на музикални стоки не е такъв като в западните страни, където музикалните им магазини са големи колкото МЕТРО и си имат мостри, и си пробваш даже без да питаш (защото в склада отзад имат още 100 бройки от модела). Тука се внасят единични бройки, особено на по-скъпите китари. Не можеш да очакваш да влезнеш в магазина и да кажеш еми искам да пробвам този Фендер Делукс с цена 2000 лв. Признавам, че продавачите (изключение прави само 1) са доста наглички де, влизаш да си купиш струни и те гледат все едно си някакво по-низшо същество. Но ако ще купуваш китарата естествено че ще ти я дадат да я пробваш. Праскаш 2000 лв на бюрцето и я пробваш. Но тука идва въпросът, добре де, ако не ми хареса к'во?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда бе, аз в Германия свирих на ПРС-и дето струват колкото 3 стратокастъра, просто едно момче от магазина ме следеше по-изкъсо, ама кво.

А тва с кеша на масата звучи толкова бутафорно, че неам думи. Се едно хероинова сделка ще правиш. Без такива: Маестро, Мастер/Виза...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка китара,която се продава,трябва да може и да се пробва.И никъде не е казано,че трябва да я купиш.Във всеки нормален магазин е така.И назапад по малките магазини поръчват единични бройки,но никога ,никой не ми е отказал да пробвам каквото и да е било,само се е случвало да ме предупредят да внимавам с колана на панталона или нещо подобно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си раздърпан пубертет който явно няма да има пари да си я купи и аз не бих ти дал да я пробваш :topicsux:

 

На запад и клошар да си,влезеш ли в банка отношението няма да е различно от това към милионер, но сме в България все пак,теоретично не са прави, но на практика донякъде са.

 

Сложно е ама е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно е колко време ще отнеме да се затвори темата...не съм адвокат на никой,още по-малко на тези,но критикувайте градивно,без обиди,щото след 1 час тема няма да има,а си заслужава хората да видят за какво става въпрос ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами няма начин да купя метла,без да сьм свирил на нея поне час.иначе и пичовете в магазина ги разбирам,защото са отговорни.намесва се фактора на лично усмотрение.мен са ми давали без проблем фендер страт 57,които струва колкото незнам си колко на ингви...но и в много европеиски магазини има китари ,вьрху които има табелки"не пипаи".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно е колко време ще отнеме да се затвори темата...не съм адвокат на никой,още по-малко на тези,но критикувайте градивно,без обиди,щото след 1 час тема няма да има,а си заслужава хората да видят за какво става въпрос ;)

 

 

Аз лично и давам и по-малко от час.

 

На Запад ако си прошляк те гледат по същия начин, по който гледат прошляк където и да е по света - като прошляк. И въобще стига с това "на Запад" - пфю ...мед и мляко разбийш ли се едно тече от чешмите там. Има простотия навсякъде по света - там просто не се изнервяш с тъпотии, като дупки, чакане на разни чиновници, стари трамваи и такива глупости.

И да - знам как е, ходил съм доста и на запад и на изток...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.