Jump to content
Българският форум за музиканти

Семпли с новия ми драйв


kolio_k

Recommended Posts

Преди няколко дни се сдобих седно много благо педалче-OCD Fulltone.Саунда му много ме радва,за повечето неща ме кефи повече и от ламповите драйвове в кубетата ми.Интересно ми е дали и на вас ще ви допадне как звучи.

fender-with-OCD

gibson-with-OCD

 

Семплите са правени със съответно,Фендер страт и Гибсън Леспол.И двата са първо с по малко драйв(на 9 часа),а после с повече(на 12).Микрофона е Шур 545,а кубето Енгл на чист канал.Записвано е тихо което малко поскапва саунда на,ама какво да се прави с тези съседи...Няма обработка от компа

 

Ще се радвам на коментари по саунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е заради ENGL-a, обаче звука е просто трепач :) Повече ме кефи първият семпъл с Фендер-а.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eнгъла със сигурност има много добър чист канал(точно и за това го избрах пред много други,заради комбинацията от много добър драйв и чист канал),но в случая повечето от саунда идва от ефекта.OCDто е много динамичен и хармоничен драйв и звучи в всякакви лампови кубета(в транзистирни не съм пробвал,ама в някое с добър чист канал би могло да се получи нещо).Мисля ,че най би си паснал с нещо като Фендер Туин,но нямам такъв ,за да пробвам

 

 

 

п.п.Ники123,радвам се че ти е допаднал саунда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотия до шия!!! Дай да му направим един...reverse engeneering ли се казваше - да му извадим схемата и да си спретнем по някой такъв и ние. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гибсъна иска малко повече високи,но аз умишлено съм сложил тона на 12 часа и не го променям и при двата семпъла.за да е по реалистичен резулатата.Във всеки случай наистина съм много доволен от този ефект,мисля че най накрая намерих каквото ми трябваше за класически рок саунд.И най хубавото за мен е,че OCDто е много различно от другия ми дист(ТС електроник),а също TS808цата ми и всички работят добре когато са навързани последователно,по двойки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... на мен пък и с двете китари ми се нрави много , дето се вика ако ти омръзнат някой ден земам ги да си правят компания :cheers2: ... бря тоя драйв наистина много красива звучи ... машала , особено в подходящи ръце като твоите :thumbdown::recourse: :recourse: ..... Цеко :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми харесват и двата семпъла.всяка китара си има своите качества...

кефя се на звука и на свирвнвто ти :cheers2::thumbdown::recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семпъла с фендера рулира :thumbs_up:

И другия ме кефи ама не чак толко.

А свиренето ти :thumbs_up::cheers2:

Редактирано от shadow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуден е!Май в БГ не може да се намери?

Оп,и цената е чудна,но си струва-

http://www.fulltone.com/ocd.asp

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви за похвалите и се радвам,че саунда и на вас ви харесва.За съжаление в Европа идва много по скъп,в Томан например е към 220 евро.За България не знам дали се намира,вероятно,ще е по лесно(и много по евтино) някой да го донесе от Щатите.Но ,според мен си струва определено парите(зависи от стила де,не много подходящ за по твърда хава)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесват :yes:

Аз обаче съм за "Дъ Гиби" - "дебела работа разбийш ли" още малко височки и ще се лее като разтопена мед и злато :D \m/

 

А иначе Engl-a мисля играе много съществена роля ... Повечето добри буустери/драйвове, по-скоро подчертават характеристиките на амп-а, а не ги изменят съществено.

 

220 Евро за отличен буустер/драйв не са много, Klon Centaur-a идва даже още по-скъпо.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.