Jump to content
Българският форум за музиканти

За и против педалите Boss (настъпикутиики,камиончета)


metalhammer

Recommended Posts

  • Отговори 110
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Yamaha RGX121S -> MT-2 -> Compressor Sustainer(Boss) -> Behringer Guitar Equaliser(EQ700) -> Behringer Ultra-GI(Със симулация на 4х12") -> Директно в пулта.

 

Но не разбирам за какъв "проблем" говориш, аз си харесвам звука(с леки изключения, като липсата на кубе и капризите ми относно звука на китарата). Казах "скапания звук" под формата на ирония :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен зависи много от човека който го ползва и за какви цели му трябва определения ефект. Един мои познат наскоро си купи един дистар на Boss и е много доволен от него. Така че ако ти харесва дадения ефект и ти върши работа неможем да кажем че си направил лош избор като си купиш камионче Boss. Сега други ако ползват по професионална техника може и да са прави че не струват. Зависи от гледната точка. Така че свирете и хич да не ви пука :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се изкажа. Незнам дали Boss са най-добрите/лошите, но със сигурност са най-широко използваните стомп-боксове. Наскоро отбелязаха 10 милиона продадени камиончета, а те правят ефекти от края на 70-те. Така общо за всичките да говорим няма смисъл. По-добре е да сравняваме конкретни ефекти от различни производители.

 

В момента имам:

 

Boss PW 10 Wah

Boss CS 3 Compressor Sustainer

Boss NS 2 Noise Supressor

Boss HR-2 Harmonist

Boss OC-2 Octave

 

Имал съм:

 

Boss FV 60 Volume Pedal

Boss CH-1 Super Chorus

 

Мога да кажа, че съм доволен. Все пак не всички ги използвам заедно, а когато искам да експерементирам, само NS 2 и CS 3 са ми постоянно активни. Може да не са тру байпас, но не съм забелязал съществена загуба на сигнал или оцветяване на тона. Доколкото знам имат вградени буфери, но не съм напълно сигурен.

В никакъв случай не се явявам защитник на марката Boss, и те имат своите провали и ефекти които след това са изтеглени от пазара, но впоследствие стават колекционерска рядкост.

Повече инфо на bossarea.com

 

Едно от ценните им качества, както вече спомена Мефистофел е тяхната надежност.

Така, че нека не ги отричаме, а всеки да си прецени за себе си дали му харесват стомпбоксовете на Boss.

Не съм съгласен, че профи музикантите ги ползват, само защото имат договори за реклама, то в такъв случай рекламния бюджет на Boss би трябвало да е огромен за да може да се плаща на хиляди китаристи за реклама.

Сега относно широко дискутираната по всякакви форуми отхвърляна и боготворена Метълзона. Фактът че този ефект се произвежда от 1991 до момента е достатъчно показателен, че има търсене.

Не съм го използвал, но съм чел че с еквилайзер след него стават чудеса.

 

Толкоз.

 

П.П. TONY хайде кажи и ти нещо по въпроса де!

 

Keep On Rocking Dudes!!! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOSS са най великите :) :) :pray::greenball::metalist::) еликите!!!

 

затва и свиря с all tube глава 5 триода в преампа 2 в луупа 2 в драйверната и 4 крайни ламби

 

boss sa number one бог да ги благослови !

амин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOSS са най великите :):):pray::greenball::metalist::) еликите!!!

 

затва и свиря с all tube глава 5 триода в преампа 2 в луупа 2 в драйверната и 4 крайни ламби

 

boss sa number one бог да ги благослови !

амин

 

Предполагам че го казваш иронично :D .Аз свиря с Еngl Thunder,Mesa Boogie Mark 4 или Mesa Boogie Studio 22+,но това не ми пречи да използвам и някои педалчета Boss.Тези ефекти със сигурност не са най добрите на пазара,но като съотношение цена качества и практичност са много добри(лично мое си мнение,както и на милиони хора по света,а също и на страшно много професионални музиканти)

 

п.п.Аз съм огромен фен на ламповия драйв и когато свиря рок или блус това е единственото което използвам,но при разни други стилове(от които може би не всеки се интересува,но за мен са важни),далеч не е най подходящия.Чистият канал на ламповите усилватели ми е незаменим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metalhammer-е, тук вече се изложи - с последния си пост, където не си съгласен с някой, но не намери интелигентните думи да кажеш нещо, което вече не си потретвал... Типично в твой стил бих ти отговорил - зарежи тая хава, батенце, няма да ти влезе в главата нищо, различно от това, което вече е в нея. Като искаш нещо, отиваш, плащаш си и го имаш, както ти сам казваш. Или тръгваш да сравняваш МТ-2 с "all tube глава 5 триода в преампа 2 в луупа 2 в драйверната и 4 крайни ламби"? Освести се малко, няма база за сравнение, все едно да сравняваш кон и кокошка! Според мен с Boss получаваш малко повече от това, за което плащаш! Но едва ли не, да твърдиш, че Boss са ебати нааканата фирма, щото ТИ свириш с не знам си кво си, е меко казано недорасло. Ако си достатъчно прозорлив, ще прочетеш внимателно какво е написал kolio_k, който явно може да си позволи скъпа техника, но той не говори така като теб, просто защото е махнал капаците много по-рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boss са шит ама са класика. Точка. Толкова много неща има дето са шит и са класика. Музиканстки и немузиканстки. Дето са се наложили по една или друга причина.

А и цялата тая мания за лампи и триоди(какво по дяволите е тва?) вече почва да става голяма детинщина. Повече спадат към форум.олд-скуул-инжинер-зубър.орг тия дискусии, отколкото тука. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moeто скромно мнение, е, че всеки ефект си има своя цвят в звуковата картина, и моменти, когато е подходящ, както и моменти, в които не пасва въобще. Въпрос на музикалност, разбирания, и стремежи е човек да си избере ефект, и да го приложи правилно. За едни върхът на звука е ламповия амп, на който по цял ден да се джеми, други искат груб транзисторен мачкащ звук, трети искат комбинация от двете,четвърти не знаят какво искат. Boss са педалчета с нелошо съотношение сигнал/шум, надеждни и икономични са, и в повечето случай са не по-лоши от аналогичните продукти на конкуретнтните производители, даже бих казал, че в немалко случаи са най-малкото по-безшумни.

 

Байпасът при тях е някакъв проблем, но този проблем се среша при всички електронни превключвания, когато се наредят повече, дори при оптронните превключватели в скъпите усилватели, и множеството усилвателни стъпала след всеки от тях.

 

Просто електронните компоненти са несъвършени по своята природа, пък да не говорим за евтините. Аз лично съм свирил с бос педалчета, и съм им правил немалко копия, и не бих казал, че са лоши камиончета(освен BOSS HM-2 <_>

Ефектите са добре проектирани, изчислени, оразмерени, и изпълнени. Останалото е въпрос на вкус, и едва ли можем да стигнем до консенсус.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че го казваш иронично <_>

Мда изблици на гняв късно през ноща (в нетрезво състояние).

 

Определено темата беше хубава ама да не я бях пускал аз.

Всички написаха добри лични мнения мисля всеки който я чете може да се извлече страхотно инфо.

 

А за триодите го пропуснете то си е in my head , in my mind.

 

 

Go on ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. TONY хайде кажи и ти нещо по въпроса де!

 

Аз се изказах по в началото на темата

 

да обобщя така - Бос за настъпикутийките, са като Маршал за амповете!

може далеч да не са най добрите,

но пределено са най - често вижданите и най - купуваните.

това трябвя да значи нещо.

 

а иначе и Кольо и Док и аз сме им колекционери - ако това има някакво значение...

става въпрос, че и 3-мата сме хаунтдог фор тон, пробвали сме (в различна степен - но все пак) от най добрите неща за китара

и би трябвало да знаем кое си заслужава и кое не...

 

и накрая за колекционерската класация-

1. I AM THE BOSS :)

2. DOCC

3. Kolio K

точни модели и брой няма да обявявам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. TONY хайде кажи и ти нещо по въпроса де!

 

Аз се изказах по в началото на темата

 

да обобщя така - Бос за настъпикутийките, са като Маршал за амповете!

може далеч да не са най добрите,

но пределено са най - често вижданите и най - купуваните.

това трябвя да значи нещо.

 

а иначе и Кольо и Док и аз сме им колекционери - ако това има някакво значение...

става въпрос, че и 3-мата сме хаунтдог фор тон, пробвали сме (в различна степен - но все пак) от най добрите неща за китара

и би трябвало да знаем кое си заслужава и кое не...

 

и накрая за колекционерската класация-

1. I AM THE BOSS :)

2. DOCC

3. Kolio K

точни модели и брой няма да обявявам

 

Аз трудно мога дасе нарека колекционер на Бос,но наистина през годините много са ми минали през ръцете.В момента активно използвам 3-4 от тях и ми се търкалят още няколко за различни по специфични случаи.Определено най важния за мен е CE 3,невероятен хорус,който не сменям за нищо

23905382145.jpg

В момента тези ми се подмятат из къщи,само един (2рия ми DD 3)e в един приятел

 

п.п.Открийте черната овца(или по скоро зелената :) )

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...добре де...ами да речем че човек си има много хубава алл тубе глава...с много хубав драйв канал...защо на този драйвканал да не ми се сложи настъпикутийка бустер...може и настъпикутийков дилеи...и хорус...и какво ли още не...все неща които пвечето усилватели ги нямат вградени...и без които понякога не се плучава...тогава босс биха свършили отлична работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Да изровя малко темата от забванието.

От няколко дни свиря основно с бос педалиера БСБ 6 , в която има захранващ - байпасиращ ефект ПСМ5 , и място за още 5 бос настъпи кутийки.

Основа на изкривения ми звук е ХМ 2 - хеви метъл, който взех от Цвъри - за него беше много метъл,

за мен не е , но е достатъчен за стандартния хеви метъл звук от 80 -те.

( просто в момента нямам метъл зона, но тя е малко по различна ).

Пред него , понякога слагам компресор.

След това са достатъчни - флейджър, хорус и ривърб/дилей.

Гледам да ги ползвам по пестеливо.

Тези ефекти не са заковани, с изключение на дистера (за моите си нужди) и мога да слагам разни други при желание.

Включвам към чист канал на усилвател и с ПСМ5 - мога да байпасирам ефектите и да си свиря с ампа.

Не е върха на сладоледа, но не е и никак зле - особено за свирене вкъщи - не е нужно се с усилва човек силно. Всъщност мисля си, че популярноста на босчетата е благодарение и на нуждите

на хората с транзисторни ампове - да ги накарат да звучат, малко по лампово и то на поносими -

домашни (пък и клубни нива - малки клубове) нива на звука (никакъв проблем да се ползват и с лампови ампове). Говоря за случая, ако ще се ползват драйвове и дистери на бос по начина, който описвам. Ако ще се ползват тайм ефекти само и в луп на амп (или пък за бустване на драйв канал) - тогава - хавата е малко по друга. За мен - тези драйвове и дистери - имитират по свой си начин пушнати лампови ампове и какво - стават. Засега не съм записвал така, но ще трябва да го направя , за да видя доколко би ме изкефил такъв звук в контекст на запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.