Jump to content
Българският форум за музиканти

За и против педалите Boss (настъпикутиики,камиончета)


metalhammer

Recommended Posts

Има връзка с твоето изказване по нея. Писал си "... тва са продукти насочени към широкия кръг любители репетиращи вкъщи или понякога в репетиционна - заблудени от голямата легенда BOSS. Чакам и вашето мнение ...". Това беше моето мнение. Който разбрал - разбрал.

Не се заяждам, аз ли съм тъп ама не чатвам, а и темата е BOSS a не ZOOM ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 110
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Boss е класика и страшно много хора ги ползват - в това спор няма. Ама има класи над тях ефекти и в това спор няма.

 

Вскеи според вкуса и джоба си ... друго всичко са предрасъдаци и позьорство.

 

Мене лично най ме кефят кривочите на SansAmp, а реверба и хоруса на TC Electronics. Уа-то за мен не е ефект и никога не ме е кефил. Личното ми мнение че доста от нещата в музикалния бранш са със супер надути цени. Хрантутим собственици, производители, продавачи, дистрибутори ... и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заяждам, аз ли съм тъп ама не чатвам, а и темата е BOSS a не ZOOM ......

Исках да кажа, че хората и с посредствено Zoom-че се оправят на сцена, камо ли с Boss, дето толкова музиканти ги ползват. Просто ми се стори малко пресилено да се твърди, че тези, които разчитат на Boss, са само аматьори и будали (качеството на един ефект не отразява задължително качеството на ползвателите му, пък в крайна сметка не винаги е определящо и за цялостния пърформанс). Много офтопик се получи, искрено сори за което!

Аз не съм ползвал камиончета Boss (отскоро имам процесор Boss и съм happy с него, BTW, напук на всеобщите критики към амп-симулациите и дисторшъните му), но от това, което съм чел и слушал като семпли, и аз не бих си купил техен отделен дисторшън. За сметка на това пък всеобщото мнение е, че модулационните и времевите им ефекти са много яки и, доколкото процесорът е показателен за това, съм склонен да го вярвам.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм ползвал камиончета Boss

След този пост просто няма да чета мнението ти в тази тема - сори.

В немалко теми сме спорили кое е по по най и явно тва си ни е Бг , характера осъзнавам че и аз споря за глупости и давам акъл ама на ДНК закодирано дълбоко в нас.

 

 

еех тоя едит тоя правопис....

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм ползвал камиончета Boss

След този пост просто няма да чета мнението ти в тази тема - сори.

Мнението ми беше за друго, мисля, че ме разбра. За камиончетата нищо не твърдя (и не бих могъл), но реших, така и така драскам, за протокола да кажа какви са ми индиректните впечатления, формирани от най-разнообразни интернет материали, включително теми като тази :) .

Айде, и още веднъж сори, щото наитина не ми беше мястото да се изказвам в тази тема :oops: , ама к'во ми стана ... . Да продължат хората, на които им е ;) !

THE END :)

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък например МТ-2 много си ме кефи. Е, признавам - сам по себе си не е нещо особено - затова след него съм вързал Behringer EQ700 и Behringer Ultra-GI със симулация на 4х12" кабинет. На мен ми звучи страхотно и е идеално за това, което свиря.

Отделно имам и Boss Compression Sustainer и Boss Overdrive/Distortion, от които съм доста доволен(овърдрайва се опитах да го продам, но тъй като никой не го поиска явно ще си го запазя).

 

Наското минах от процесор на камиончета и този звук ме радва. Може и след време да не мисля така, но ето - дадох мнение по темата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа... "Култовият" МТ-2. Докато на SD-1/DS-1 все пак може да се намери приложение, а също и да им се понаправи по някой готин МОД, тоя МТ-2 е просто отчайващ. Него дори не смеят да го рекламират звездите, за да не им се смеят! ;)

 

...камо ли с Boss, дето толкова музиканти ги ползват...

Още ли има неразбрали, че ги "ползват" от рекламни съображения? Не мисля, че един отърган дист на Босс е най-якото нещо, което може да си позволят Сатриани, Вай и кой ли още не! Да не би GT-8 да е най-якото нещо, което Марти Фрийдман е пипал, та от скоро го използва и рекламира така усърдно? Сииилно се съмнявам! Да не би DS-1-то на Сатриани да има нещо общо с тоя ефект, който се продава за 99 лева в Райзинг Фарс? Да, ама НЕ.

Та така... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...камо ли с Boss, дето толкова музиканти ги ползват...

Още ли има неразбрали, че ги "ползват" от рекламни съображения? Не мисля, че един отърган дист на Босс е най-якото нещо, което може да си позволят Сатриани, Вай и кой ли още не! Да не би GT-8 да е най-якото нещо, което Марти Фрийдман е пипал, та от скоро го използва и рекламира така усърдно? Сииилно се съмнявам! Да не би DS-1-то на Сатриани да има нещо общо с тоя ефект, който се продава за 99 лева в Райзинг Фарс? Да, ама НЕ.

Та така... :)

Нямах предивд групари, звезди и виртуози от световна величина (дори не знаех за Boss involvement-а на тези, които изреди), не съм чак толкова наивен:). Но има много повече или по-малко професионални музиканти, които си ги ползват далеч не само за вкъщи или репетиции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм голям ползвател на ефектите Бос.Няма да излъжа ако кажа че през ръцете ми са минали сигурно 50тина.В момента използвам няколко,а именно ДС 1 правен 84-(има уникален за него саунд и на ниски нива на гейна е страшно динамичен,което за мен е много важно.Майк Стърн свири с два такива в чейна си,а по никакъв начин не е свързан с фирмата Бос,явно просто си ги харесва и аз много добре го разбирам защо)

 

Хорус CE 3-използвал съм поне 10тина други на Бос Ибанец ТС и тн Диджитек,за мен звука на този хорус е уникален,жалко че се намира вече само на секъндхенд

Дилей ДД 3 - страшно практичен и ми върши чудесна работа имам 2 от тях

Ривърб РВ 5 ,използвям го рядко,но понякога ми нужен за определени ефекти,сравнявал съм го еквивалентите на Елктрохармоникс и Дигжитек и ми допадна много повече

 

За останалото (драйвове най вече) разчитам на ТС и Ибанец и Фулсаунд.

 

Иначе общо в момента имам AW 2,CE 3,DD 3,DD 5,DS 1,LM 2,NS 2,RV 5,SD 1,TU 12, i ги използвам в различни случаи.Никой от моите педали не скапва видимо(поне за мен) саунда на байпас.Проверявал съм ги особено внимателно един по един,защото много държа на това.Виждам че много хора се оплакват от загуба на саунд,но лично аз не мога да си го обясня,Може би се използват прекалено много ефекти наведнъж.Бих се радвал,ако някой ми пише с кой Бос е имал проблеми ,за да мога да ги избягвам.Аз самият имам много лоши впечатления от някои ДОД Диджитек и Електрохармоникс,както и някои по евтини фирми.

 

И накрая искам да споделя наблюденията,че повечето професионалисти с които съм имал взимане даване,нямат против да използват ефектите на Бос и други подобни на тях.Голяма част от хоби музикантите имат по скъпо и претенциозно обурудване от среден професионален музикант просто защото са маниаци и за да си угаждат на хобито си купуват невероятни неща,(на невероятни цени).

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toчно за CE-3 говорех. Този ефект няма да го сменя скоро. Иначе ако трябва да споделяме директни впечатления, ползвал съм BD-2 (Blues Driver) и поне за мен, този драйв става за по - тежка музика, но не и за блуз. Динамиката му е средна работа и ако вдигнеш тона над средата става доста синтетичен и остър с прекалено много високи.

 

Другото което съм ползвал е DS-2... За мен този ефект е нито риба нито рак. В смисъл че малко не му достига за по - тежки стилове, обаче пък по никакъв начин не звучи добре за по - леки. Много плосък звук...

 

Дилеите на Бос не са никак зле, обаче когато дойде време да си купувам точно беше излязъл ЕchoPark-a на Line 6 а като функционалност той бие Бос-а по доста показатели (видове оцветяване на звука, видове дилеи, удобство на тап - темпото) и след сравняване с DD-5 и DD-6 както и с Диджитек ползата определено беше за него, иначе със сигурност щях да се ориентирам към Бос.

 

Металзон съм го пробвал.... Според мен от такива драйвове няма нужда (лично мнение!) дори за най - бруталния метъл си стига един обикновен дистър със добре напържен бууст и ще звучи доста по - естествено и с повече динамика оък и доста по брутално.

 

ЕДИТ: Някой да даде някакви впечатления от Phaser-и или фелнджъри на Бос ? В момента съм с фазерче на ЕлектроХармоникс, не звучи зле, но понякога ми се струва че прекалено много изкривява звука.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма част от хоби музикантите имат по скъпо и претенциозно обурудване от среден професионален музикант просто защото са маниаци и за да си угаждат на хобито си купуват невероятни неща,(на невероятни цени).

 

+1!!! :)

Това изчерпва немалка част от темите за оборудване.

 

Имам Boss DD20 и според мен си е много читав, иначе драйвовете им на мен лично не ми допадат - имат много специфичен отенък може би най-вече в атаката им, който не ми допада.

Редактирано от Delian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И накрая искам да споделя наблюденията,че повечето професионалисти с които съм имал взимане даване,нямат против да използват ефектите на Бос и други подобни на тях.Голяма част от хоби музикантите имат по скъпо и претенциозно обурудване от среден професионален музикант просто защото са маниаци и за да си угаждат на хобито си купуват невероятни неща,(на невероятни цени).

има нещо такова ... не бях се замислял върху това ама наистина ми се струва логично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето Ви мнение на един от най - добрите китарджии сред на - Кольо.( с което сьм много сьгласен)

дотук ,той сложи 10 боса на масата

(няма значение, че кьм 50 боса са му минали през рьчичките -важното е колко са кьм момента),

аз чакам и други бос фенове - за да надцакам

 

за Флиск - приятелю, прости ми (малко в БТР стил)

обаче за БД 2 - си в грешка

моята рецепта за блус е

SD1 - rithm drive

BD 2- solo drive

clean от тюб амп (комбо)

не казвам, че само по този начин си изкарвам блуса - просто един от вариантите ми.

единият е он - другият оф - и ги превключвам с едновремнно натискане

 

фейзьра на бос - зеленият го нямам

за фленджьра - виолетовия, преди няколко месеца, приятел ме кара да правим аб тест - с хипнотик фленжа на роктрон - рокторна беше по - добьр - има си и повече врьтки,

обаче е и двойно по - голям, пьк и не влиза в педалиера на бос (затова си пазя боса)

 

за метьл зона - стандарт за метьл звук

в по евтини усилватели - има едно евтино жужене - от което няма да се отьрвете

обаче, не ми се качва един запис по нета на Кейт Мур - парче -за реклама на зоната

рьгната в Маршал Енивьрсьри - просто Ви пада ченето.(стига да ми повярвате)

така, че понякога тьрсете грешките и в себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много ми е интересно като си говорим за грешно и правилно. Има едни неща наречени предпочитания и вкус, те са много важни и гарантират че няма такова нещо като грешно и правилно.

 

Аз съм дал свое мнение, базирано на 2 години употреба на съответното камионче, с 3 различни китари и 3 различни усилвателя, мисля че е достатъчно за да си изградя собствено мнение за камиончето, твоето пък е друго, на всеки нещо му звучи по - добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.