Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на 8" говорител


Recommended Posts

В този ред на мисли, възможно ли е брума ми да идва от това че много неща са включени в един разклонител? Компютър, монитор, стерео усилвател, сд плеър, и трите захранвания за преампа, проца и буустъра. И с други кубета е имало брум при опит да ползвам преампа като бууст. От друга страна трите китарни неща си работят нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Далеч съм от мисълта,че с наличната апаратура брум и шум няма да има дори в лаборатория.Понякога дори и истинска китарна апаратура може да звучи гадно ама неистинската винаги звучи и тихо и гадно.Ако да кажем искаш да звучиш като някой си китарист правилния подход е използуването на подобни инструмент и апаратура.Аз примерно никога не съм плащал нещо,което не ми харесва как звучи,с идеята да му сменя говорителя или лампите за да се оправи.Разбира се опити трябва да се правят само от хора с нужните познания и пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Е, това е от прагматична гледна точка, но как израстваш тогава и променяш критерия си за звук, ако не се опариш? Преди 15 години ми се струваше, че с един процесор от 200 лв. ще звуча като Мейър/Хендрикс/Стиви Рей и т.н., реалността се оказа малко по-различна и не само до подбора на ампове и изучаването на режимите им на работа, а по-скоро до инвестицията във време да се научиш да свириш като хората. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, svet.k said:

В този ред на мисли, възможно ли е брума ми да идва от това че много неща са включени в един разклонител? Компютър, монитор, стерео усилвател, сд плеър, и трите захранвания за преампа, проца и буустъра.

Не мисля. Дори всичката "китарна" техника е за предпочитане да е в един разклонител. Ако искаш тествай да ги разделиш с компа и хай-фай аудиото, да видиш ще има ли ефект. В друг разклонител и контакт, евентуално на различни предпазители/в различни стаи, но подозирам, че ефектът ще е нулев.

Можеш обаче да си провериш контактите дали са занулени. Ако имаш някой такъв всичките гнусотии не могат да се отвеждат по инсталацията извън сградата. Освен това може да бъде опасно за живота. Помня като купих сегашното жилище как специално извиках майстор-електричар, за да не оплескам нещо (въпреки, че знам основните неща), а после установих, че ми е завъртял фазата на бойлера (беше по корпуса и връзките) и намерих 3 грешно свързани контакта. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламби, Кое определя къде е истината? И как да пробвам нещо поръчано от интернет? Имаше едно читаво демо, които за жалост са доста напудрени. Казал съм че ми трябва малко транзисторно комбо, хубаво че темата не отиде в Меса ректифайер с 4 по 12. За сега съм решил проблема, утре ще кача семпъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Ламби said:

Ако да кажем искаш да звучиш като някой си китарист правилния подход е използуването на подобни инструмент и апаратура.

:offtopic-001:По принцип да му изучиш тоноизвличането играе най-голяма роля, за справка Джо Сатриани с Gibson P90S без тремоло, като гледам не му се е променил много звука от това дето сме свикнали да го слушаме с Айбанеца ... :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе въпросът трябва да го зададеш на автора на демото.Аз какво мога да направя по въпроса.Нямаш идея колко боклуци са се опитвали да ми продадат.Повярвай ми има напреднали музиканти,които продължават да излизат на сцена с гадна апаратура без да им дреме особено каква е продукцията им.То и затова свирят на себе си в повечето случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.