Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Така или иначе лампите са консуматив.Разумно е да си купиш един чифт и да ги пробваш.Ако отидеш на "Майстор"освен лампите ще платиш и други работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това светещото на снимките е отоплението, не т.нар. Red Plating (тоест да червенеят анодите от прекомерен ток).

Според мен нищо му няма, свири си. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Baby Thomas написа:

Това светещото на снимките е отоплението

Не е.🙂 Не мога да го снимам. Вижда се като оранжаво петно, около 1 кв.см. , над горната плоча. Над горната плоча има нещо по- малко, също сиво. Като кръстче или квадратче. Мисля че то се нагрява, частично. 😃.

Всъщност, няма значение. Прилагам правило номер 1- щом бачка - не го пипай!😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва правило както се разбрахме не работи, ако анода свети червено - ампа работи, но няма да е дълго :)

Това, което виждаш е радиатора на решетката и/или getter-a - нормално е да светят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря. Значи сме ОК!😃 Поне засега.

Добре де, когато анодът започне да червенее, когато това се случи ( защато това не винаги е било така) това не  означава ли,  просто, че лампата е тръгнала и скоро ще изгори, и толкова. Или  не е точно така🙄. Тоест, това червенеене е обикновена амортизация на лампата или технически проблем на ампа..

Редактирано от Nikolov_76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз лично навремето(1976-7г.)съм преработвал MV3 с удвояването на анодното.

Вадех около 30-40вата.С този усилвател свирих 5 години в джазовия оркестър Русе на Петър Петров-Парчето.

Да,синееха анодите и сменях крайните лампи,но не много често.

Също съм преработвал и Регент 30-вадеше около 60 вата.

Има схеми в Радио телевизия електроника май 1974г.

Така,че ламповите усилватели са доста издържливи.

Scan_20190917 (3).jpg

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, lyubohar said:

...

Off/ Правилно ли виждам - Симеон Щерев...Людмил Георгиев...ти ли си ги снимал? Тази отдясно не мога да я видя добре Йълдъз ли е или май е Камелия...няма фокус, ама и моите снимки от онова време бяха такива, особено на ORWO лента. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да,правилно-Данчо Капитанов,Симеон Щерев Банана,Петър Петров-Парчето,Людмил Георгиев,Камелия Тодорова.Аз съм на баса зад Людмил Георгиев.

Клуба на музикалните дейци-Русе.Някъде 1979г.Снима някой фотограф.

За съжаление петима големи музиканти от снимката вече ги няма.

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато анода свети това означава, че преминава твърде голям ток през него. Проблемът може да е в самата лампа, но може и да е в ампа. Това може (поне частично) да се провери с размяна на местата на лампите, както вече ти подсказаха по-рано.


Ето нормално работеща + проблемна лампа.

92860382-AC45-40E0-A580-B7AEC6753032.jpeg

Ето и видео на появяващ се red plating. Гледай лявата лампа, на 28-30 сек. започва да червенее. От началото доготава свети само отоплението. Моделите са други (затова изглеждат различно), принципът е един и същ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.