Jump to content
Българският форум за музиканти

Кюбейз легализиране


Георги ст

Recommended Posts

Здравейте 

До сега ползвах FL Studio  но MIDI свирката  не работеше  на 100% защото тя дойде с Абелтон а тази програма пък  нещо не ми хареса още от началото. И както винаги  се случва почнах да търся нещо друго. Попаднах на Кюбейз  и от около месец  търся вариант  хем да е евтино,  хем да работи. Пробвах всички торенти  от руските  но там голямо  триене и местене. Пробвах и по стари версии все така. Виждам  тук в Ибеи  предлагат флашки  с електронен  ключ за по 20 паундa

https://www.ebay.co.uk/itm/185775711787?chn=ps&norover=1&mkevt=1&mkrid=710-134428-41853-0&mkcid=2&mkscid=101&itemid=185775711787&targetid=1405282543879&device=m&mktype=pla&googleloc=9045712&poi=&campaignid=17218284410&mkgroupid=142217514411&rlsatarget=aud-1657461040308:pla-1405282543879&abcId=9300867&merchantid=6995734&gclid=Cj0KCQiAutyfBhCMARIsAMgcRJS6FOu9A1iA8HLCcqc_JajBmINY7lDyiVxhq7cr005F0sr6LKkPJuUaApLlEALw_wcB

. И ето го и въпроса  ми ще тръгне ли тоя Кюбейз  ака си купя една такава  флашка. Или му трябва още нещо?

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте 

Аз знам, че ако си купя от  официалния сайт  програмата  ще е най добре ама не ми дават. Имам си вкъщи  коректор, който казва, че пръскам много  пари  за глупост. А и там цената  никак  не е малка  искат ми грубо 500 паунда а как да ги изпиша  тея  пари! да е около 100 бива ама  не е.

И аз това се съмнявах, че е устройство  за съхранение  а не лиценз. Има такива по евтини втора  ръка  но пък  как да им се довериш че ще си махнат  акаунта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите разсъжедения - наскоро съфорумник ( Koobenot) ме посъветва, че задължително трябва да си взема Superior drummer 400 euro,

или поне EZ Drummer - 180 e. По принцип не е невъзможно, но и аз съм в колебание. Имам някакви безплатни барабани, вкл и няколко платени 

барабанни библиотеки ( които смятам да ползвам повече за следващите ми демота, не са никак лоши). А имам и дръм машини, вкл бос др 880). От една страна въпроса е дали да се бръкна за най-ползваното ( да не казвам най-доброто), от друга, имам с какво да работя.

Отделно, през някоя друга година, изкачат по нови и по добри програми. ( в моя случай, имам време да изчакам, преди да скоча)

Обобщено - дали да имам най доброто или да продължавам да си върша работа с това, което имам. До момента ( ако го стигна), когато вече няма мърдане и трябва да си взема, това дето е необходимо. Гледам , че си пред подобна дилема.

АКО наистина ти трябва този Кюбейс, еми ще прежалиш 500 паунда, колкото и да не ти се иска.

Повечето в България, ползваме Рийпър, предполагам не ти откривам топлата вода. Просто има възможност да се ползва и безплатно ( освен, че има платена версия, която не знам дали някой ползва, евентуално в някое комерсиално студио да има).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че се използва и платената версия на Рийпър.
За индивидуална употреба е 70 долара или нещо подобно. Това е доста приемлива сума за това, което предлага, отделно все пак и разработчиците заслужават компенсация за труда си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промоцията е до 28.март. 40% .

Кюбейс про - 347 е.

Кюбейс Артист 12 - 197 е.

К. Елементс 12 - 60 е.

 

Има опция да си качиш трайъл версия ( което смятам да направя). Просто има втори комп, на който смятам да пробвам кюбейса.

Ако все пак сте сравнявали - какви са накратко предимствата на Кюбейса пред Рипър ?

 

 if you really need it, you'll fork out the quids. ( добър ли ми е английският)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Quote

Ако все пак сте сравнявали - какви са накратко предимствата на Кюбейса пред Рипър ?

  • По-опростен е за работа. What you see is what you get - всичко, което е видно на екрана е част от функциите му. 
  • Идва с повече фабрични плъгини.
  • Потребителският интерфейс е по-лесен. В Reaper това може да бъде решено като се смени темата, но това е ръчно действие.
  • Кривата на учене е доста по-плавна спрямо Reaper. Няма ги онези хиляди менюта с десетки опции, дето като бутнеш нещо някъде после няма оправия ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/2/2023 at 7:42 PM, TONY said:

Промоцията е до 28.март. 40% .

Кюбейс про - 347 е.

Кюбейс Артист 12 - 197 е.

К. Елементс 12 - 60 е.

 

Има опция да си качиш трайъл версия ( което смятам да направя). Просто има втори комп, на който смятам да пробвам кюбейса.

Ако все пак сте сравнявали - какви са накратко предимствата на Кюбейса пред Рипър ?

 

 if you really need it, you'll fork out the quids. ( добър ли ми е английският)

Видях я тази промоция и си го купих за 180 между другото. Английския  ти е като на Шекспир

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.