Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson LP втора ръка - България


Tanushev

Recommended Posts

Здравейте, бърз въпрос - от известно време имам мерак да си взема Gibson LP standard 60s, но всякаш не съм готов да се разделя с 4 хилядарки за нова, та знаете ли къде мога да проверя за китари втора ръка освен в olx и bazar, благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме извинят модераторите, обърках секцията при публикуване на темата :)

Ако има нужда може да преместят темата, т.к. аз не виждам опция да го направя, поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквах такъв отговор 😄 

Но, да, също една от причините да търся втора ръка е, че новите изглежда не се правят толкова качествено както преди (поне така чета във форумите). Има доста коментари от купувачи, които отбелязват претупаната работа в завода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази работа с "новите не ги правят както преди" аз я слушам от 90-та насам, когато същото се разправяше по вечеринките, че много форуми нямаше :) Сигурен съм че лафа съществува откакто свят светува :) 

Да - има и не много добри изпълнения (то всеки има и различни критерии за какво е недобро изпълнение), но това не е задължително така за цялата гама инструменти или всеки инструмент от даден модел.

Да можеш да пипнеш китарата преди да я купиш е доста важно, според мен за хора, които не са детайлно запознати с дадена марка/модел. А дали, ако въобще ще се наложи, да мине през лютиер за фиксиране на някакви прости неудобства е относително дребна работа

Иначе в БГ единствено в https://www.mmg-music.com/ от време на време се появяват единични екземпляри. Иначе, ако говорим за "внос", по-скоро бих погледнал и ето тук - https://www.gregsguitars.de/en/products/2/Gibson_Les_Paul.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какви са ти очакванията за втора употреба Гибсън.Вероятно да е в супер състояние за половината пари.От моя гледна точка всяко ЛТД 1000,всеки Шектър е мнолго повече китара ама това е според мен.Може би защото Гибсъни,които съм пипал са били пълна скръб.Успех все пак може и да ти застане нещо изключително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, synchu said:

Тази работа с "новите не ги правят както преди" аз я слушам от 90-та насам, когато същото се разправяше по вечеринките, че много форуми нямаше :) Сигурен съм че лафа съществува откакто свят светува :) 

Да - има и не много добри изпълнения (то всеки има и различни критерии за какво е недобро изпълнение), но това не е задължително така за цялата гама инструменти или всеки инструмент от даден модел.

Да можеш да пипнеш китарата преди да я купиш е доста важно, според мен за хора, които не са детайлно запознати с дадена марка/модел. А дали, ако въобще ще се наложи, да мине през лютиер за фиксиране на някакви прости неудобства е относително дребна работа

Иначе в БГ единствено в https://www.mmg-music.com/ от време на време се появяват единични екземпляри. Иначе, ако говорим за "внос", по-скоро бих погледнал и ето тук - https://www.gregsguitars.de/en/products/2/Gibson_Les_Paul.html

Благодаря за информацията!

Определено да пипнеш инструмента преди да го купиш е от голямо значение, но с онлайн пазаруването това за съжаление не може да стане, а хич не ми се занимава с връщане и реимбурсация - играл съм го и е изнервящо.

Втория цитиран сайт е доста интересен, не бях попадал на него, благодаря отново :)

Редактирано от Tanushev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените скочиха доста, ако не държиш на обкантването разгледай ОЛХ, има няколко студиа за продан. Под 3 трудно ще намериш стандарт/класик/традишънъл, който да не е пребит и с чупена глава. Иначе студиа има за 2-2500.

Естествено, винаги има вариант и да си купиш от Англия на търг. Какво ще дойде, обаче, си е риск който не всеки човек е готов да поеме.

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Да, тези в olx и аз ги видях. Излиза, че ще трябва да свикна с идеята за 4-те хилки и да поръчам нова 🥲 а, и да стискам палци пича, който я издава да си е свършил работата 😁

Редактирано от musicman
Не цитирай предходно мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, колеги!

Възползвах се от черния Петък 👀 този месец и поръчах нов Гибсън.

Темата може да се затвори 🙂

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от Muziker, Gibson Les Paul Standard 60s Iced Tea.

Чакам с нетърпение да кацне следващата седмица, дано всичко е наред с транспортирането на бижуто, че онлайн пазаруването на такива скъпи стоки ми е малко енигма 👀

П.П. В тази връзка имам за продаване Epiphone LP Custom Ebony в перфектно състояние 😁

Редактирано от Tanushev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.