Jump to content
Българският форум за музиканти

До къде съм под кривата круша.


TONY

Recommended Posts

16 hours ago, yamaha said:

Edit: Чакай все пак да попитам нещо, в случай че аз не съм разбрал. Понеже не си написал цена - да не би това да е настоящата ти конфигурация, която искаш да сменяш? Щото това наистина е много старо като години. :D

горната конфигурация е малко над 1000 лв.... е , ясно , няма да я взимам...

а Техникса ми е Tu600 ,  заедно с JBL =ите си звучи много добре...Имам едни полски Алтони, които не съм пускал от години, те са хайфай.  JBL =ите съм ги ситуирал върху алтоните и ми идват на ниво ушите при седнало положение.

За репетиционната - по принцип съм взел едни Iloud micro, но н единият май му е повредена пищялката... едно време Вальо оправяше говорители, но сега е пуснал кепенците и не е ясно дали още се занимава и има ли читава алтернатива в София. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Каквито и монитори да поставиш, ще има момент на свикване. Аз имах щастието покрай баща си да израсна с представата за линеен звук, в бащината ми къща и до ден днешен стоят едни Амфитон 100 АС-022, на които е пускан спектрален анализ (кондензаторен микрофон + розов шум + анализатор) и след тия колони доста неща ми се струваха бая ялови, но веднъж остане ли ти отпечатъка в съзнанието лесно можеш да потърсиш звука и на по-компромисна система. По-труден и гаден е обратния вариант, дори има куриози, при които хора свикнали да слушат гаден звук, дори да им дадеш KRK/Sony/Presonus и т.н. ще бутнат EQ-то и накрая ще зазвучи като Респром ... :greenball:

Ето ги въпросните тояги (снимката е от нета):

100 АС-022 “Амфитон” - AudioArt.ru

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, TONY said:

едно време Вальо оправяше говорители, но сега е пуснал кепенците и не е ясно дали още се занимава и има ли читава алтернатива в София. 

Преди няколко години пращахме до Обертон Пловдив, вършат добра работа на разумна цена, по Еконт, само че ставаше дума за пренавиване на говорители за PA система Electrovoice. Не вярвам да откажат ремонт, стига да им е по силите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питаш, искаш акъл, отговаряме, не четеш. :)

Казахме ти стари системи на 5г. и надолу изобщо недей гледа, защото няма да ти върши работа и са пари на вятъра. Ти пускаш комп от 2013-та... :greenball:
Преди някой и друг месец купувахме едно геймърско компче, беше под 1000 лева и беше от 2021-ва. По-нов комп от това в общия случай ще е осезаемо по-скъп, освен да уцелиш супер далавера без да искаш, което не е много вероятно. За възрастта на машините можеш да се ориентираш по модела на процесора - пишеш го в Гугела и гледаш от коя година е. Първо това гледай, преди да сравняваш гигабайти и гигахерци. А всичко на възраст над 5г. е излишно да го гледаш.

За Уин10 LTSC ти го казвам като човек инсталирал около 2 милиона ОС-а от 90-та година насам. Както искаш действай, разбира се, то е важното на теб да ти харесва. Но особено не за последен модел машина и която е за сериозна работа и на която искаш да изсмучеш максимум производителност... това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 minutes ago, Baby Thomas said:

За Уин10 LTSC ти го казвам като човек инсталирал около 2 милиона ОС-а от 90-та година насам.

Колегата Бейби Томас не те бъзика ни най малко, като бях студент в Русе не само, че съм ходил на участие на d.Effect в Down In A Hole, ами на всичкото отгоре съм кандидатствал за работа във фирма, където е бачкал, така че слушай и изпълнявай какво ти казва! ;) :greenball:

Ето ти тук AxeFX и Kemper сравнение ...

Пак човекът спомена, че сравнението е малко ялово, щото разликата между двата процесора във времето е голяма, но поне можеш да чуеш за какво иде реч и според мен да разбереш защо все още не ти трябва такова нещо. Имам един единствен познат, дето го купи тоя AxeFX и е доволен от него, но ходът на мисълта му беше по следния начин и ми разказа следната случка:

Quote

"Имах Focusrite и свирих с NeuralDSP с Custom IR-и, свиря вкъщи, нямам лампови ампове и все пак някак си това не ми беше достатъчно, бая четох и разбрах, че AxeFX ще ми извади по-голяма динамика и богатство на тона и наистина и така стана, вече VST-та ги пускам само за експерименти"

Ти си направи готин звук от NeuralDSP + IR-и и удари лимита на плъгините/интерфейса, че да ти липсва "this extra little thing going on", тогава и с двете ръце ще се подпиша да си купиш процесор, но според мен на този етап не ти е нужен, докато не изцедиш максимумът от плъгините и продукцията не е radio ready само с тях. Почетвъртвам се, но щом Дими Налбантов и Перифери правят добър звук само с плъгини, значи е постижимо! ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
58 minutes ago, Baby Thomas said:

Ти пускаш комп от 2013-та... :greenball:

Ако сме по-конкретни - от 2011-та. :P

i7-3930K.jpg

 

По-интересно обаче е видеото, което е от 2009-та, ползващо половин гигабайт DDR3 памет и работещо на 64-битова шина. :greenangel:

Която и да е по-съвременна версия на някой видеоредактор да се опиташ да пуснеш, най-вероятно изобщо няма да иска да проработи с това видео. ;)

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, yamaha said:

Ако сме по-конкретни - от 2011-та. :P

Приемам корекцията с наведена глава. :D Мислех, че е Ivy Bridge пуснат по-късно от 3770 и го написах на конвейр без да проверя. Rookie mistake! :greenball:
Както и да е, все каруца. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kuassa-та имаха промо покрай блекфрайдей 2019-та, тогава установих,че ми върви с латенция на сегашното ми пс.  Neural плъгина ми е ок, но пък ми чупи драйвера на саунд картата от време на време ( не знам дали е правилно да кажа чупи, но се налага преинсталация и се дразня)

 

 Сега, уточнявам си накакви варианти -

1.  взимане от наш онлайн магазин.   примерно 

https://plasico.bg/kompyutri-i-syrvyri/nastolni/filter-F107-9736,30536-73914/p3

2. гледане по английски или немски онлайн магазини , вероятно ще спестя едни 100 евро ( при късмет, може и повече) спрямо индентична конфигурация оттук.

3. да търся втора ръка , но почти нов. Сегашният ми го взех така 2018-та (или 2017-та, не помня вече), на много добра цена и ползван месец два. Към момента е за смяна, заради записите, но 2018-та беше попадение ( което не означава, че сега пак ще извадя късмет). Сегашният мога да си го оставя за интернет и  youtube.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, TONY said:

Neural плъгина ми е ок, но пък ми чупи драйвера на саунд картата от време на време ( не знам дали е правилно да кажа чупи, но се налага преинсталация и се дразня)

И аз съм изпитвал проблеми с Windows 7 и по-стари интерфейси, чува се звук 30-40 секунди и после mute-ва, определено си иска по-нов хардуер/софтуер плъгините на Neural ... :wallbash: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аз за това минах на Mac 

^^ Не знам дали ще спестиш нещо ако го вземеш от чужбина. Моят съвет е да го вземеш от магазин с гаранция, защото ако му стане нещо да ти го оправят. Не че ако го вземеш от чужбина не може да намериш пак сервиз тук, но няма да ти е безплатно. Ако го вземеш втора ръка и се повреди, пак ще намериш сервиз тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Абсолютно, да, по-добре от БГ заради гаранция и сервизи, ако намериш някаква алтернатива на Томан за компютърният свят, където хем цените да са по-ниски от БГ, хем гаранцията да е по-добра и ремонти/транспорти да са за сметка на магазина, чужбина, за всички останали случаи - БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По някакви препоръки от мюзикрейдар, за уин -  DELL XPS 8940 i7, томан обаче не го предлагат.

За мак Апъл мини м2.

намирам такъв Делл с 16 рам, мисля, че само трябва да питам има ли свободен слот и ако да, купувам още 16..

Няма нужда да бързам. А този делл го дават като аналог на Епъла, като разбира се англичаните казват, че Епъла е дъ бест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епъла е дъ бест, защото:

Хардуера е техен, не можеш да слагаш и правиш конфигурации с каквото ти хрумне. От там, всичко е тествано и се знае, че в комбинация с другите неща работи. Каквото и да закачиш след това то не ползва драйвери. По-специално музикалните неща. В смисъл имат си един стандарт, който се казва Class Complaint, и всеки, който произвежда звукови карти (примерно) е длъжен да го поддържа ако иска устройството му да работи на Mac. Разбира се трябва и да се плати съответната такса към Apple :D

При Windows нещата са кой каквото иска - това слага, тества си го и го пуска. Да, ама производителите на звукови карти не могат да си тестват драйвърите с всички възможни производители на всякакъв хардуер. От там е напълно реално да си купиш звукова карта за Windows и да имаш проблеми със звука. Аз за това минах на Mac, защото имах един лаптоп Assus, хубав за времето си. Купувам си Steinberg 816 csx, също доста добра карта , която ползвам и в момента. И какво? Имам пуканки като записвам... Започнах да разследвам и установих, че драйверите на звуковата карта и на WiFi нещо не се понасят взаимно и може да е включен точно единия. Или интернет, или музика... имах избор :) Няма как да сменя WiFi, защото е на лаптопа, ще ми се загуби и гаранцията. Имай в предвид, че такова разследване доста трудно ще ти го направят в сервиз, защото тея от Assus ще ти кажат не носим гаранция за външен хардуер. От Steinberg ще ти кажат това работи при нас от компютъра е и ти идва да се застреляш. Ако не си компютърджия и музикант едновременно с доста свободно време и желание да експериментираш изключвайки и включвайки всички възможни комбинации - ега не разбереш какво му е. 

И така проучих, че това с Mac не може да стане и минах на Mac.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Абсолютно съм съгласен, като Windows потребител и до ден днешен обръщам форумите да видя дали хардуера ми няма да се скара с нещо и пак не е гаранция, защото мога да попадна в рядък случай като гореописаният. Даже на първият ми компютър, дето беше сбирщайн там пък хептен да не намериш информация, щото толкова променливи стават в уравнението, че ум да ти зайде. Все пак, не съм имал някакви кой знае какви сериозни проблеми, ако софтуера и хардуера са близки като години на производство. Разбира се, аргумента да съм на това е по-ниската цена спрямо Епълските машини, но кой знае, един ден ако се науча да пея и свиря като хората, може и да мигрирам, барем да си заслужава ... :greenball:

7 minutes ago, musicman said:

Хардуера е техен, не можеш да слагаш и правиш конфигурации с каквото ти хрумне. От там, всичко е тествано и се знае, че в комбинация с другите неща работи.

Преди 10-15 години имаше Хакинтош конфигурации със сбирщайн хардуер да пуснеш MacOS на тях, спомням си Бейби Томас ни беше разказвал нейде из форума за неговите приключения с тия хави, но доколкото помня към днешна дата това не е актуално и по-добре Windows отколкото сбирщайн Eпъл. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

46 minutes ago, musicman said:

Хардуера е техен, не можеш да слагаш и правиш конфигурации с каквото ти хрумне....

Ей затова не ми харесват тези подходи на затворените системи, които ме карат да се чувствам като крепостен, но това си е въпрос на личен вкус...казало кучето и си облизало нещо си...:greenball:Майтапа настрана, епъла си е супер (ако и да не ми допада подхода), а иначе аз трябва да съм ебати и късметлията, защото всички ми драйвери работят като пушки и никога не са ми създавали проблеми...е...падам си и малко компютърджия както спомена, но надали само в това е причината. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.