Jump to content
Българският форум за музиканти

Убийствен блус тон


Recommended Posts

Та значи слушам си аз туй парче - Jeff Healey Band - Hoochie Coochie Man :D и ми се ще да мога да докарам подобен тон, а процесорните ми овърдрайв или други подобни леки изкривявания звучат глухо, така че стигам до извода, че ми трябва нещо друго. И така въпроса ми е какво ми трябва? Някое "блусарско" камионче или определено кубе? Китарката ми е скуайър стратокастер с редовно сменяни струни и звучи прилично, така че не мисля, че проблема е в нея, или поне по-голямата част от него не е в нея. :punk_guitar: Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Китарката играе много важна роля, както и вида драйв. За съжаление от твоята китарка е доста трудно да го докараш, поне според мен. Скуайърчето има много остър тон и адаптерите му не са от най-читавите. Все пак игрички с еквалайзера и ефектите биха пооцветили звука, но иначе с китарка с читави адаптери би било доста по-лесно... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е незнам ама дори с тоя уникален начин на свирене пак може да сложи сума ти блусари в малкия си джоб. :punk_guitar:

А иначе мерси за съветите, вече почват да дават резултати. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за скуеара,мислите ли наистина че смяната на адаптерите ще направи китарата добра било то за блус или каквото и да е :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ако сложиш двигател Мерцедес на Трабантче,става ли то Мерцедес?М/у другото,Джеф Хейли свири със Скуайър...

Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка не ми се отваря,но съм чувал други неща на гореспоменатия.За хубав блус саунд си трябва свястна китара,добро кубе(лампово по възможност) и евентуално някое камионче от тип бустър.С процесов евентуално може да наподобиш нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват кинти.Със обиновен скуаиър за 200 кинта и процесор (освен ако не е някой наистина многог хубав) трудно ще изкараш тоя звук.Трябват хубав лампов усилвател,хубава китара и пръсти....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със обикновен скуаяр и готин лампов амп лесно се вади малмстиински звук, но не и блус - за блус трябват други "блусарски" адаптери с много аутпут в средите :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джеф Хейли си е изрод отвсякъде! Невероятен китарист, пее готино, супер песни!! От много години съм му голям фен - свирим едно негово парче - "CRUEL LITTLE NUMBER". Точно той звучи много специфично, не съм се интересувал с какво точно свири, но никога не бих го сгрешил - достатъчно специфичен и уникален е. Сигурно лесно ще се доближиш до тона му, но да го направиш като него - това вече ще е проблем :huh: Така си мисля ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина убийствен блус тон.

Не бях чувал за този китарист - свири с китарата разположена хоризонтално. Като хавайска.

Може би я държи така, защото е сляп, не знам, но звукоизвличането му определено е доста по-различно то стандартното и може би тонът му е готин и уникален именно заради това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето оборудването на въпросния,но без подробности...

 

Jeff Healey-

guitar-Fender Squier Stratocaster

strings-Custom gauge .010, .014,.018, 032, .044,.056 - relativelylow action.

effects-Wah Wah, Overdrive, Equaliser,Flanger

amplifiers-Marshall, Matchless

pickups-Rod Evans custom high output low noise pickups

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ Да! той свири "нормални" китарни блус рифове, но самия начин на свирене, е адски специфичен - уж блус, уж познати неща, а в същото време много различни! Просто уникален катил! Аз още като го чух - веднага ми допадна, а това рядко се случва на първо слушане да се впечатля толкова много! Шапка му свалям ! :huh:;):D

Мисля, че бандата му участва и свири във филма "Крайпътна къща" (ако не се лъжа).

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^^ Да! той свири "нормални" китарни блус рифове, но самия начин на свирене, е адски специфичен - уж блус, уж познати неща, а в същото време много различни! Просто уникален катил! Аз още като го чух - веднага ми допадна, а това рядко се случва на първо слушане да се впечатля толкова много! Шапка му свалям ! :hysterical::):)

Мисля, че бандата му участва и свири във филма "Крайпътна къща" (ако не се лъжа).

Точно...за всичко казано де. :) А саундтрака, който иска може да си дръпне от тука - пиратлъци аут!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.