Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Аз най-сетне успях да си взема и последните два модела, които исках да пробвам - Everly B52 & Ernie Ball Cobalt:

 

B-52_Cover.jpg13270873382721.png

 

И двата модела са относително скъпи (колкото Еликсир). Дават ги, че са от специални сплави с по-висока сепен на магнетизъм и още една камара маркетингови бръщолевици.

 

Като имам впечатления ще пиша... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Baby Thomas Пиши за Ernie ball a дали си доволен.Последно бях с титаниеви от 17лв и изкараха ден до пладне.Повече от Фактор Варна струни-никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GHS Boomers 10-46. Изключително съм доволен откъм съотношението цена/тон/издръжливост, което предлагат тези струни.

2397_GHS_Boomers_Guitar_Strings_Light_9-46_GBL_a.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз най-сетне успях да си взема и последните два модела, които исках да пробвам - Everly B52 & Ernie Ball Cobalt:

 

B-52_Cover.jpg13270873382721.png

 

И двата модела са относително скъпи (колкото Еликсир). Дават ги, че са от специални сплави с по-висока сепен на магнетизъм и още една камара маркетингови бръщолевици.

 

Като имам впечатления ще пиша... :)

 

Кобалтовите много ги хвалят, ама да видим...

За мен до сега нищо не е било Ernie Ball RPS Slinky. Макар да съм доволен и от DR, Ърни имат по-малко напражение и звучат по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен някои модели не са направени с цел да държат дълго. При тях целта е само звученето. Слагаш записваш и хвърляш...

Въпроса е дали звучат добре.. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ Здравейте,

 

Тези титаниевите за които говорите си ги бях взел на няколко пъти от Фактор-Варна и проблеми не съм имал (а не е като да жаля струните много-много)

 

Общо по темата - поради факта че се потя много и обикновенните струни заминават много бързо моят личен избор са титаниевите на Ърни Бол (10-42 за EADGBA) и струните на Еликсир. Тонът е достатъчно добър за мене (и на моите китари- LP копие, суперстрат)

За момента на Фендера си съм с Д'Адарио, и още не съм експериментирал с други струни там, въпреки че първоначалните струни (Фендер) ми звучаха малко по-добре.

На акустичната ми - Еликсир поради гореизложените причини.

 

DR съм пробвал от оцветените - синьо и черно и ми звучаха малко мътно и глухо но пък 11/10 точки за визия :)

Доста други модели/марки съм пробвал но нищо не ме е впечатлявало особенно.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравеите.Реших да продължа струнната  дискусия понеже винаги обичам да експериментирам с нови неща.Вчера минах през Динакорда в Варна да разгледам за нови струни.Бяха докарали Gibson и реших да ги изпробвам.Чесни казано саунда доста ме зарадва.Много свеж тон.Свиря с 10-46 в Ми.Понякога свалям в До (Рядко)Изкам да попитам имали тук някои да е ползвал такива струни?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@taktun Преди време, когато основно свирех в Ми пoлзвах стуни на Gibson BB King Signature. Като за стандартна настройка са перфектни. Много готин тон се докарва с въпросните жици.  За други модели най-вероятно някой от колегите тук би споделил мнение , ако е ползвал ;)


 

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За любителите на евтини и добри струни за акустична китара препоръчвам D'Addario - аз ги ползвам отдавна, особено тези от по 7лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не съм пробвал кой знае колко много струни, но сега съм с Еликсир 09-42 и като гледам не ръждясват за 1 ден като всички останали които съм пробвал. Т.е. най-добрите с които съм бил досега.

Има малко компромис откъм чист звук но това въобще не ми пречи дори си ме радва. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това са струни с хексагонално сечение на жилото и са по-меки от струни с кръгло сечение при един и същ външен калибър/диаметър, ако китариста си търси определена твърдост. Това дава възможност да се ползват по-дебели струни(хексагонални) с удобна гъвкавост и обратно. Кръгло сечение за по-плътен тон при тънки струни с удобна гъвкавост.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с мнение за тези?

Бях им хвърлил око ама ги нямаше в магазина.Освен това ги дават че са до 4 пъти по издръжливи.Може и да стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.