Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

9-46 ми паснаха доста добре като дебелина... Само дето са Елексир :lol: Тънките ми се изплъзват изпъд пръстите като бендвам. Д`Адриото свършваха о-бързо и звучаха по-зле, но ми бяха по-удобни. При следващата смяна се връщам към тях. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като Арията ми пристигна й купих Ямаха 9-42. Перфектни струни за мен. Много приятно звънене имат и ги предпочитам пред Ърни бол.

 

А иначе, ползвам съм Д'дарио, но преди много време. Това, което си спомням е, че ставаха на "приятни" раета.

 

Ърни бол си ползвах повече от 2 години. Не си спомням да съм се оплаквал от тях. (Поне не много).

 

Елексир пък въобще не ги обичам. Мазни ми стоят, не са ми удобни за бендове. Поради тази причина никога не бих си взел такива отново. Без значение дали ще ми звънят, ако ще и година напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На новата баница сложих rotosound 10-46 и много ми аресаха, следващия път ще си взема roto blues 10-52 и мисля че ще цепят мрака :offtopic-001: Малко бендовете с 10-ки ми дойдоха ташкън (досега само на 9-ки съм бичил), обаче вече яко ги опъвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе, ползвам съм Д'дарио, но преди много време. Това, което си спомням е, че ставаха на "приятни" раета.

...

Елексир пък въобще не ги обичам. Мазни ми стоят, не са ми удобни за бендове. Поради тази причина никога не бих си взел такива отново. Без значение дали ще ми звънят, ако ще и година напред.

Хм, като се замисля, съвсем накрая като че бяха "отънели" точно на праговете, ако това имаш предвид под раета.

...

А баш! Струна в целофан, братче! :offtopic-001:

 

Може пък и Ърни Бол да пробвам, от тях още никой не се е оплакал... Май... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ърни бол мога да кажа само, че най-много от тях съм късал, но при условие, че съм ги ползвал най-много време, е нормално.

 

БТУ, като си бях взел пръвия комплект Ямаха ми се сториха много меки и удобни за бендове и си мислех, че си въобразвям, но всички комплекти, които съм си вземал до сега, все са били така.

 

Ама все пак струна, метал, колко меко ще е и ква разлика ще има толкова. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой виждал ли е по българските магазини сигначър комплекта на Кери Кинг, този в който има допълнителна 7ма струна?

Вчера си поръчах 4 комплекта такива 10-46 + 52 - 7ма или 6-та за дроп тюнинг.

Иначе от поне 8 г. свиря неизменно с Ърни Бол и досега (факт) на съм скъсал нито една струна!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ще се свържем скоро да ми докараш и на мен :( Имам чувството, че тва са моите струни...поне на хартия :)

 

Между другото и аз не съм късал струна при свирене, макар и опитът ми да е доста по-скромен...явно много се гаврите с тях :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А слагали ли сте хибриден стандарт струни (например 9-46) на китара със заключване?

Питам, защото последно го правих и ми избяга стабилноста на флоуда, а като ги смених със стандартни десетки (10-46) проблема се оправи.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, ади сега! Що за въпрос?! Някой път направо ме изненадваш! Много ясно, че ще се разбута флойда...

Иначе този размер за 25.5'' мензура, направо заспива. Леко се бендва а при ритмите има плътност на тона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Нормално е да ти се размести тремолото. Поиграваш си с пружинките и си решаваш проблема.

Иначе аз си свиря с Ernie Ball. На Jackson-a са 10-ки, а на Zvetano-то са 11.

Обмислям вариант за 12-ки, но не знам дали ще намеря 7-струнен комплект.....

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флойда ми бягаше в случая повече, като "фина инотация", а не като местоположение.

При хибридите фината настройка влияе в по-различна степен при отделните струни (като част от обороти/въртене), отколкото при стандартен комплект струни.

 

Това ми бяха съмненията, а не как да си сетъпна китарата.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.