Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Ghs Boomers, 9/46. От всичко, което съм пробвал досега, най-много ми харесват и на звук, и на пипане. Само малко бързо умират, но може би защото в последно време свиря по повече време на ден... тия са ми на 3 седмици и звукът им вече се скапа донякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ползвам само Ernie Ball Super Slinky Nickel Wound Guitar Strings - девятки и свиря и в Ми, и в Ми Бемол. Отдавна се чудя дали да не пробвам и осмици, но ще видя. :hysterical:

Редактирано от ianev_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
:punk_guitar: ама да не пускам нова тема само за 1 въпрос. Проблем ли е, ако сложа втора струна от комплект деветки (тя е 0.11) на мястото на първа и я настроя на Е стандартен строй и/или drop D, а останалите струни да са от комплект десетки ( .13 .17 .26 .36 .46)? Китарата е Jackson JS30 с 24 прага и compound гриф? Дали ще се стигне до усуквания и такива работи?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако китарата ти по принцип си действа както трябва с 10ки, не би трябвало да е никакъв проблем. Даже има такива смесени комплекти най-различни (примерно 1-3 деветки, 4-6 десетки или обратното).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елексир!!!! това са струните!!!! понякога намотката на топчето на1-ва заминава много бързо ,но се преживява! Изкарват ме цяло турне(45 дни) и питат за още! откато свиря с тях, престанах да пренастройвам 12-та позиция !!! а бе това са струните! в бг не съм ги срещал...може би заради цената!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^София/магазина до Консерваторията,

On-line -> babythomas.name (това също е БГ).

 

Освен това има потенциална вероятност на някои да не им харесва как звучат. Нали ?:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

Мен ми звучат отвратително мазно. Хич го нямат характерния звънлив тон.

 

А по темата - нямам търпение да видя как са струните, след като един месец вече не съм си пипал китарата. (Yamaha 9-ки.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Макар че не свиря от доста отдавна на електрическа китара, харесвам Ernie Ball Regular Slinky Nickel Wound 10-46 или евентуално Ernie Ball Classic Pure Nickel Regular Slinky 10-46. Струните им за класическа също не са за изхвърляне. Приятно звънливи! ;-)

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Миро колко пъти ще казваш мението си за струните бе :):godbless: Майтап ! И се готви за неделя .

 

И да не съм извън темата.

Еlexir 10-46 :recourse: Много добри !!! Пробвал съм и Ernie Ball Classic Pure Nickel Regular Slinky 9-ки и 8-чки ,но по мое мнение Elexir-а са в пъти по-добри от Earnie Ball .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офкорз! :greenangel:

 

Странно е, че някои чуват Еликсир като незвънкащи. В моите уши е точно обратното - супер звънтят и много ме кефи тона. Явно е въпрос на усещане. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офкорз! :-(

 

Странно е, че някои чуват Еликсир като незвънкащи. В моите уши е точно обратното - супер звънтят и много ме кефи тона. Явно е въпрос на усещане. :)

 

Еми за тва има много марки на пазара, които малко или много се различават, като звукови качества. Въпрос на предпочитания и вкус. Ако всички харесвахме едни и същи струни, то на пазара щяха да са само те. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро взех струни за акустичен бас на Elixir, басчето се съживи направо, струните звучат ясно и звънливо. Лично аз съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.