Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Навремето за около три-четири месеца имах китайски "процесор" с ефекти и без амп симулации.

Бях млад, бях неопитен, бях балък и се чудех защо пластмасата не вади готин метълски звук - нали гоелмите китаристи по концертите ги гледах, че свирят с подобни.

Причините бяха две - пръднята беше китайска и втората - нямаше амп симулации. ;)

Оттогаз осъзнах кое моделира звука на китаритв и им придава готин метълски и тежък тембър - китарният усилвател (заедно с кабинета, към който е включен), който освен функцията да усилва, работи и като звукопроменящ ефект сам по себе си.

Тези мултиефекти сигурно са много убави, ама за натурален метъл можеш да минеш и без уа-уа и фленджър.

Пък без ампове (или амп симулации) ни мой.

Така че, тези мултиефекти просто не са първа необходимост за пресъздаването на тежък звук, каквато е темата.

ПП:

Я кажете кое цепи повече балатум: разните видове сапунерки (бъбреци) или т.нар. "процесори"?

POD vs BOSS? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е тука сега нагази в един вечен и непрекъснат спор....;) Подири малко из форума - има доста изписано по тематиката...даже май и тема имаше почти същата....;)

 

п.с. аз имам Бос ГТ6 и съм доволен от него, бтв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тука сега нагази в един вечен и непрекъснат спор....:P Подири малко из форума - има доста изписано по тематиката...даже май и тема имаше почти същата....;)

 

п.с. аз имам Бос ГТ6 и съм доволен от него, бтв.

aз имам POD и съм доволнен също ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тука сега нагази в един вечен и непрекъснат спор....;) Подири малко из форума - има доста изписано по тематиката...даже май и тема имаше почти същата....;)

 

п.с. аз имам Бос ГТ6 и съм доволен от него, бтв.

aз имам POD и съм доволнен също :P

Е тука сега нагази в един вечен и непрекъснат спор....;)

;) сори, не се сдържах просто да не се самоцитирам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

п.с. аз имам Бос ГТ6 и съм доволен от него, бтв.

aз имам POD и съм доволнен също ;)

Е тука сега нагази в един вечен и непрекъснат спор....;)

:P сори, не се сдържах просто да не се самоцитирам ;)

 

 

да няма смисъл от подобен спор!

Всеки избира за себе си ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Нека не забравяме, чв Guitar Rig-a е все още нов продукт и ще се усъвършенства. Постнал съм едно мое парче, където съм правил ритъм-китарата с Rig-a (Behind the veil of oblivion part1). Не че е кой знае какво като звук, знам че още може, но мисля че е добро начало :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Това вече е тежък звук :godbless: Сложи повече ниски и дай малко палм мютинг на единични струни и ще призная Guitar Rig-a!

 

И ПИШИ НА КИРЛИЦА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е много сполучливо

:):):P

с тез две каси ме разпърчори от всекъде :)

още веднъж се убедих че баса е половината от тежкото звучене.

..значи мен почти си ме убедил че гитар риг-а става за нещо

може ли да постнеш нещо само със стъргане по 6-та свободна да речем,любопитно ми е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знайш ли...ако ти занимава де...мен лично ме интересува свиренето на поедна струна по дебелите...като Мастер-а на МЕталика например..след набивките..ако го запишеш това за мен ще е перфектния пример за целта...ако си навит де

 

видях де ти е поста :) ,аре шъ чакаме

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знайш ли...ако ти занимава де...мен лично ме интересува свиренето на поедна струна по дебелите...като Мастер-а на МЕталика например..след набивките..ако го запишеш това за мен ще е перфектния пример за целта...ако си навит де

 

видях де ти е поста :) ,аре шъ чакаме

всичко става.

просто повече въртене трябва.

 

иначе после ако не ме мързи ще ти запиша!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбира се ,че целта на занятието не е звука на металика,просто как звучи като се свирят подобни неща,може и нещо подобно да е не точно тиа рифове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.