Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Никога не съм разбриал от дет метъл...

звука по МОЕ ЛИЧНО мнение е ужасен на дет метъл китарите

не се засягай сега!

 

 

Никой не прави метъл с дист и амп на които геина е на 10.

 

 

1во си намери ПРО кабели

2ро Смени си адаптерите

3 Пулт + Д-бокс

4 и с Аудиги става

5 НАЙ ЯКИТЕ ЛАМПОВИ АМПОВЕ ИМАТ ШУМ

иначе нямаше да има роктрон хъш ноис гейт

заземи си разклонитела на контакта

 

гаси монитора

 

пак се повтарям ама....гледам че се мъчиш

 

 

при такива гейнове дето усещам че слагаш няма начин

шум има

 

 

 

пример

слушал съ мсупер нео метъл запис с Г РИГ

звучеше си ПРО имапеше пауър и УАЛ ОТ КИТАРИ

 

тва е

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
1во си намери ПРО кабели

2ро Смени си адаптерите

3 Пулт + Д-бокс

4 и с Аудиги става

5 НАЙ ЯКИТЕ ЛАМПОВИ АМПОВЕ ИМАТ ШУМ

иначе нямаше да има роктрон хъш ноис гейт

 

Ясно, казваш ми да си купя POD. :P

Кабелите ми са ОК. Адаптерите на BC Richa не са корейски.

Казваш, че при засилен гейн има шум - най-накарая се разбрахме.

Казваш, че не разбираш от дет метъл саунд - аз май разбирам и там без гейн не става.

Чух доста неща записани със сапунерки и определено се насочвам натам.

:hello:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, казваш ми да си купя POD. :P

еми просто казвам!

ти си знаеш!

 

 

при наличието на г риг

никога не бих дал иляди левове за под

 

звука който правя за моя вкус с г риг е по як от под

 

 

 

но скоро ше свиря с Карвин за тва че квото мога да поамгам сега е момента ;)

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, казваш ми да си купя POD.  :P

еми просто казвам!

ти си знаеш!

при наличието на г риг

никога не бих дал иляди левове за под

звука който правя за моя вкус с г риг е по як от под

но скоро ше свиря с Карвин за тва че квото мога да поамгам сега е момента ;)

:P

Хехе ;) ;) Паднаха ни главите като го пробвахме на 7-8 (от 10 макс волюмт) не мо'еше да се живее около него (става въпроса за Легаси комбото с 2х12") ама пък егати звука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, казваш ми да си купя POD.  ;)

еми просто казвам!

ти си знаеш!

при наличието на г риг

никога не бих дал иляди левове за под

звука който правя за моя вкус с г риг е по як от под

но скоро ше свиря с Карвин за тва че квото мога да поамгам сега е момента ;)

:P

Хехе :P;) Паднаха ни главите като го пробвахме на 7-8 (от 10 макс волюмт) не мо'еше да се живее около него (става въпроса за Легаси комбото с 2х12") ама пък егати звука...

Я я разкажи повече? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми събрахме се в една репетиционна и се домъкна едно Легаси нацепихме го здраво и голям кеф - на мен драйва ми е малко по-малко (или по-скоро различен тип) отколкото съвсем би ми харесало, но е много много smooth и много sweet такъв саунд типично ламповичък, закръгленичък и мазничък :P И освен това си личи абсолютно, че Вай наистина свири с него, а не само го рекламира :P Просто саунда е неговия саунд особено с JEM (или поне много близък)... Но много шумен, просто си е много шумен определено. В смисъл не че има шум, а че вдига много шум много волюм много нещо и тва е....и чистия саунд му е много добър....;) Абе ше чуеш сам.....яка машина определено...;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми събрахме се в една репетиционна и се домъкна едно Легаси нацепихме го здраво и голям кеф - на мен драйва ми е малко по-малко (или по-скоро различен тип) отколкото съвсем би ми харесало, но е много много smooth и много sweet такъв саунд типично ламповичък, закръгленичък и мазничък :P И освен това си личи абсолютно, че Вай наистина свири с него, а не само го рекламира :P Просто саунда е неговия саунд особено с JEM (или поне много близък)... Но много шумен, просто си е много шумен определено. В смисъл не че има шум, а че вдига много шум много волюм много нещо и тва е....и чистия саунд му е много добър....;) Абе ше чуеш сам.....яка машина определено...;)

Определено много изродска ;) Дори с моята ямаха звучеше убийствено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кубе от серията продукти "Legacy" на Line6 ли говорим?

Какво беше кубето, Spider ли?

Мик от Slipknot свири с такова. Това не е любимата ми група, но човекът е даскал по китара и сигурно разбира от китарен звук.

Сред другите музиканти, използващи продукти на Line6 са: James Hetfield (Metallica), U2, Duran Duran, Lacuna Coil, MESHUGGAH, Ministry... Погледнете ги тук:

http://www.line6.com/artists/

Вижда се, че продуктите се ползват от китаристи с разностранни интереси и стилове - от поп-рок до екстремен метъл.

Blind Guardian не са сред споменатите артисти, но те също дънят с Line6 (POD XT Pro). :P:P;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кубе от серията продукти "Legacy" на Line6 ли говорим?

Какво беше кубето, Spider ли?

Мик от Slipknot свири с такова. Това не е любимата ми група, но човекът е даскал по китара и сигурно разбира от китарен звук.

Сред другите музиканти, използващи продукти на Line6 са: James Hetfield (Metallica), U2, Duran Duran, Lacuna Coil, MESHUGGAH, Ministry... Погледнете ги тук:

http://www.line6.com/artists/

Вижда се, че продуктите се ползват от китаристи с разностранни интереси и стилове - от поп-рок до екстремен метъл.

Blind Guardian не са сред споменатите артисти, но те също дънят с Line6 (POD XT Pro). :P:P;)

Не, слава Богу не става въпрос за Line 6 - става въпрос за Carvin Legacy (усилвателя на Вай). Е как нема да имат по един Лайн 6 като те самите Лайн 6 им ги пращат. А серия продукти Legacy Лайн 6 немат, вероятно в раздела Legacy продукти на сайта им (под което се имат предвид "стари" продукти) е написан и спайдера, който е доста стар вече...

Горере кефиш пич по принцип, винаги или поне почти ти се радвам на постовете ама прекалено много си се задълбало-вманиачил в Лайн 6 (бтв. Спайдър е най-ниския клас усилвател на Лайн 6). Тези артисти едва ли използват Лайн-а (ама готино се получи, а ? ;) ) за нещо повече от практис ампове, демо и някоя друга 10-китара в записа , в който преди тва са лепнали по 4-5 писти с Меса ректифайъри ( в случая с Металика например).

 

Блайнд Гардиан ексклузивно използват Солдано СЛО, не вярвам да си го зафърлят за некъв Лайн 6 (особено пък XT Pro, което и усилвател не е даже - белки неква Вета да беше)....

А иначе сека компания, която е успяла да пробута усилвател или сделка на някой артист може да си го пише в актива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е с легаси свири само един известен :P

Чакаме да станат двама ;)

 

Карвина определено къртеше мивки, дори изкърти едното от ушенцата на горкото ми ел-джи, което в пристъп на отчаяние се хвърли от високо (от карвина) и се опита да се самоубие :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ей тая Legacy серия продукти на Line6 говоря: http://www.line6.com/products/legacy/

Дали това е името на линията от по-стари модели продукти, не знам (вярно, че XT-тата ги няма), ама аз не съм и твърдял, че са нови. :P

Казвам само, че кефят. И особено Spider-а кърти миффки - виждал съм го в действие и най-густо става, когато гейна е на MAX. ;)

Относно това, че фирмата Line6 разпраща продукти... Ами то май няма нито един производител на музикални инструменти или ефекти, който да не разпраща.

Сигурно и Native Instruments разпространяват безплатно неща насам-натам, ама James Hetfield не свири с GutarRig.

За Blind Guardian - съжалявам, че не ми е под ръка снимката с апаратурата им. Kато я намеря, обещавам да я постна.

Информация от първа ръка можеш да вземеш от BlackCorsair. Той ги е гледал в Атина и момчетата са били тръшнали Line6-овете направо на сцената. :P

Ето ти и малко инфо за ефектите на Андре: http://www.blind-guardian.com/center.php3?...band/andre.html

Взето е от официалния сайт на Blind Guardian. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ей тая Legacy серия продукти на Line6 говоря: http://www.line6.com/products/legacy/

Дали това е името на линията от по-стари модели продукти, не знам (вярно, че XT-тата ги няма), ама аз не съм и твърдял, че са нови. :P

Казвам само, че кефят. И особено Spider-а кърти миффки - виждал съм го в действие и най-густо става, когато гейна е на MAX. :P

Относно това, че фирмата Line6 разпраща продукти... Ами то май няма нито един производител на музикални инструменти или ефекти, който да не разпраща.

Сигурно и Native Instruments разпространяват безплатно неща насам-натам, ама James Hetfield не свири с GutarRig.

За Blind Guardian - съжалявам, че не ми е под ръка снимката с апаратурата им. Kато я намеря, обещавам да я постна.

Информация от първа ръка можеш да вземеш от BlackCorsair. Той ги е гледал в Атина и момчетата са били тръшнали Line6-овете направо на сцената. ;)

Ето ти и малко инфо за ефектите на Андре: http://www.blind-guardian.com/center.php3?...band/andre.html

Взето е от официалния сайт на Blind Guardian. :hello:

Ми то си пише - ESP Custom Guitars, Engl Amps, Ibanez & Line 6 Effects.

 

Тва ENGL е жестоко като звук. Предполагам, че не вярваш една сериозна група да свири със симулации на усилватели, при положение че може да си позволи истинските усилватели ? ;)

 

За тежка музика ENGL ужасно ме кефи и се замислям за едно такова нещо или Diezel. Слушах сравнителни записи между Diezel и Messa - просто дизел-а разбива меса-та отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама там случайно пише и Line6 Effects. Под ефекти тук разбирай и амп симулациите. Тхя няма как да ги пишат за усилватели. :P

Става дума за POD XT Pro.

И преди да кажеш, че го ползват само то време на време и за "дребин работи" - питай Черния корсар за лайфа им в Гърция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Да де, ама там случайно пише и Line6 Effects. Под ефекти тук разбирай и амп симулациите. Тхя няма как да ги пишат за усилватели. ;)

Става дума за POD XT Pro.

И преди да кажеш, че го ползват само то време на време и за "дребин работи" - питай Черния корсар за лайфа им в Гърция.

:godbless::godbless::godbless::godbless:

 

хахахах с тебе нема лабаво

тва е :beer:

 

 

 

 

последно по темата

 

Ако Лине6 бяха стока отдавна да имах един "Подец"

Това ти казвам.

Нищо повече!

 

иначе ги бива по дизайна ;)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.