Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Nalbantov, ти какво слагаш на входа на PC-то когато ползваш GuitarRig? Ясно, че са маса неща, но какво точно?

Китара ->ДИ бокс-> Пулт -> балансирани кабели -> Звукова карта.

 

Това е. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това е моята банка - има за китара и за бас : Оценете я по достойнство и звук (за тежък звук пробвайте пресетите : Distortion 005 & Distortion 007

 

NEDEV BANK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Некфи отзиви от твоя страна?

Демек, пробва ли го вече, как е, що е, прилики и разлики с предишни версии...

Питам, защото с моята връзка ще го смъквам два дена. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некфи отзиви от твоя страна?

Демек, пробва ли го вече, как е, що е, прилики и разлики с предишни версии...

Питам, защото с моята връзка ще го смъквам два дена. :hello:

и аз госвалям....

Още малко и ще разкажа :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз да кажа ся ...

Като цяло ми харесаха новите неща , които са за бас-китара и модификаторите (Modifiers MDF) . Другото яко са две кубета (Jazz , Tweid) които имат много як изчистен звук и га ръгнеш един от новите дисторшъни (Mezone или TransAmp) става яко

 

 

 

// ак съм объркал някое име на ефект - сори ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tweeter-а и Jazz ампа не са нещо особено но за сметка на това JCM 800 емулацията се е получила екстра!!! За нула време си докарах малмстийнски звук! Също така новия Noise Reduction ми харесва много. Дистовете са използваеми, отново шумни... МеЗоне-то определено би влезнало в употреба. Wah-тата не ми харесаха, но така или иначе не ги ползвам много. Стомп компресора не му схванах идеята тъй че би било добре някой да ме светне... съвсем като обикновен компресор ми звучи :rolleyes:

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е идеята на DI Box-а (намира се в раздеса със спиикър симулациите) вместо кубе симулация?

 

Да се използва когато от ПЦ-то влизаш с истинско кубе ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам , има го и в Native Instruments B4 II ...

Е*ати , кой изрод ще си вкара хамонда в дибокс ???

 

// аз пък си мислех , че трябва от ди-бокса да отива в пц-то :rolleyes::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така новия Noise Reduction ми харесва много. Дистовете са използваеми, отново шумни...

А каква е идеята на DI Box-а (намира се в раздеса със спиикър симулациите) вместо кубе симулация?

 

Noise Reduction?!

Di Box?!

Туй ша го дръпна. :):rolleyes::)

Ама тоа нойз ридъкшън да не е просто некъф пръдлив нойз гейт?

Какви са ограниченията на демото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става ли въпрос по-скоро за хардуерни ДИ бокс и нойз ридъкшън?

Не. В новия ГРиг 2 там където са спиикър симулациите (кубетата, микрофоните и позицията на микрофоните) като разцъках изведнъж ми се появи DI BOX и изчезнаха микрофоните.

 

И звукът на избрания ефект (пресет) стана един постен ...бе все едно че найстина си без кубе...

 

Та затова се чудя каква му е идеята на софт DI Бокс ...още повече че е след като вече си боцнал китарата в ПЦ-то...няма какви импеданси и сигнали да усилва/изравнява или квото там му е работата на хард DI Box.

 

Т.е. все едно да сложиш хардуерен DI Box след камиончето си и преди кубето в несофт. чейн...

 

Странна работа.

 

Иначе в комплекта с ГРиг 2 в педалиерата имало вграден хардуерен DI Box ...там е ясно за какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно мое предположение:

Представям си софтуерния DI-Box като още едно средство за махане на шума в софтуерния чейн. То ест, мисля че не е истински DI-Box (няма и как да бъде), а по-скоро некъф нойз редъкшън и сигнал буустър, който е кръстен "DI-Box" за ефект.

А четох, че в педалиерата на GuitarRig-2 наистина има вграден хардуерен DI-Box.

Сега ще разцъкам демото.

Вече погледнах в PDF упътването и там (най-накрая) от Native Instruments признават, че пръднята не върви добре самостоятелно и съветват хората да си слагат DI-Box-ове или китарни предусилватели на входа на звуковата карта, за да се избегне шумът и за да стане звукът по-чист.

Ми крайно време беше, някои хора откога ги псуваме заради шума... :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама те не са виновни за шума - за това е виновна разликата в съпротивлението на китарата ти и на входа на картата. А иначе аз си представям софт-ДИ бокса просто като пресет който да дава съответния тип звук, не че ще ти чисти нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.