Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Винаги съм споко, не съм се стреснал :godbless: Просто "с тебе нема лабаво" ми прозвуча интригуващо и си помисли да не би да се познаваш с някоя моя бивша любовница, та да ти е споделила. :godbless:

Бъзика настрана - не вярвам в зодии, в Господ, в извънземни...

Иначе ще ти каже, че не съм Дева, не съм Козирог, не съм Везни, не съм Риби, не съм Рак, не съм Лъв, не съм Телец, не съм Близнаци, не съм Водолей, не съм Овен и не съм Стрелец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм споко, не съм се стреснал :godbless: Просто "с тебе нема лабаво" ми прозвуча интригуващо и си помисли да не би да се познаваш с някоя моя бивша любовница, та да ти е споделила. :godbless:

Бъзика настрана - не вярвам в зодии, в Господ, в извънземни...

Иначе ще ти каже, че не съм Дева, не съм Козирог, не съм Везни, не съм Риби, не съм Рак, не съм Лъв, не съм Телец, не съм Близнаци, не съм Водолей, не съм Овен и не съм Стрелец.

mersi! :beer:

 

иначе Нуендо 3 направо ме утрепа от одеве ме кърти хахах :godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, па аз още си търся Cubase SX 3... Кракнаха ли го в крайна сметка? :think:

сваляй нуендо пак е к'беис...!!!!!!!!!!!

 

 

 

Ил инекой свири с Кюбеис? :godbless::godbless::godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ей тая Legacy серия продукти на Line6 говоря: http://www.line6.com/products/legacy/

Дали това е името на линията от по-стари модели продукти, не знам (вярно, че XT-тата ги няма), ама аз не съм и твърдял, че са нови. :godbless:

Казвам само, че кефят. И особено Spider-а кърти миффки - виждал съм го в действие и най-густо става, когато гейна е на MAX. ;)

Относно това, че фирмата Line6 разпраща продукти... Ами то май няма нито един производител на музикални инструменти или ефекти, който да не разпраща.

Сигурно и Native Instruments разпространяват безплатно неща насам-натам, ама James Hetfield не свири с GutarRig.

За Blind Guardian - съжалявам, че не ми е под ръка снимката с апаратурата им. Kато я намеря, обещавам да я постна.

Информация от първа ръка можеш да вземеш от BlackCorsair. Той ги е гледал в Атина и момчетата са били тръшнали Line6-овете направо на сцената. :godbless:

Ето ти и малко инфо за ефектите на Андре: http://www.blind-guardian.com/center.php3?...band/andre.html

Взето е от официалния сайт на Blind Guardian.  :hello:

Ми то си пише - ESP Custom Guitars, Engl Amps, Ibanez & Line 6 Effects.

 

Тва ENGL е жестоко като звук. Предполагам, че не вярваш една сериозна група да свири със симулации на усилватели, при положение че може да си позволи истинските усилватели ? :beer:

 

За тежка музика ENGL ужасно ме кефи и се замислям за едно такова нещо или Diezel. Слушах сравнителни записи между Diezel и Messa - просто дизел-а разбива меса-та отвсякъде.

Aбе за Дизел отдавна съм се замислил ама требва поне един фиш да пусна, че 4000 ойро е цифра доста ;)

 

 

Легаси в случая с Лайн6 значи точно това "стари модели";) В действие съм виждал и съм пробвал на Лайн 6 от ПОД едно до Вета - нема лошо, но "nowhere near the real thing". Spider-a първата версия е под средна ръка моделинг усилватели (2-ойката виж по-става определено)...

Снимки на Блайнд в студиото им е с точно написаните Солдано и Енгл...все таки бе пич, като те кефи Лайн6 земи си и т'ва е ;) Важното е да си хепи...;):godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по разните торенти стана мазило хехе от има нема 2 дни всичко живо с връзка към интернет бъхти новите кюбейс и нуендо хехе и работят даже има вече симулация на dongle. Направо са се юрнали като на купони за безплатно филе Елена :godbless: . Такоа чудо не съм видел отдавна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йес! Ще дръпна донгъл емулатора на Cubase SX 3.0, ама трябва някой да ми свали и програмата, че май е баят голяма...

Нъл някой рече, че от Щайнберг казали, че който им кракне новата защита, ще го черпят? :think:

 

PS:

Мулето да не са му дръпнали шалтера? Щото гледам, че като търся Cubase най-големият файл, който намира е само 67 килобайта... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И преди да кажеш, че го ползват само то време на време и за "дребин работи" - питай Черния корсар за лайфа им в Гърция.

Гледах Blind Guardian в Истанбул преди няколко години.

(форума се посещава от още един човек дето беше тогава с нас,ако иска той ще се обади тука)

Та , мисълта ми е ,че тогава единия китарист на Blind Guardian свиреше на концерта с Line 6 POD (малкия стария - бъбрека).

Това не значи ,че твърдя ,че са свирили само с него!

Обичайна практика е в метъл песните да се записва и свири с 2 ,че и повече ,различни AMP и CAB Models, дори когато се записва само 1 китара :D

 

Та по темата , моето мнение е ,че с Guitar Rig спокойно може да се направи Метъл Китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Турция ли е бил джангъра? Па аз помня, че за Гърция май идеше реч.

Както и да е, мен ме стресна, че копелето от Гардиън е ползвало БЪБРЕКА на Line6?!!!

Аз съм го виждал по снимките само с големия токмак.

Това не значи ,че твърдя ,че са свирили само с него!

Ами и аз не казвам, че свири само с него - на сайта им много добре пише, че го ползва в комбина с други "нещица".

Само исках да обясня, че Line6 се изоплзва от професионални музиканти по концерти и не е само някакъв "практис амп", както се изказа някой.

За ГитарРига - имаш ли някакъв брутален патч, в дет-метъл/нео-кросоувър стил? А за друг някой плъгин? :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
В Турция ли е бил джангъра? Па аз помня, че за Гърция май идеше реч.

Както и да е, мен ме стресна, че копелето от Гардиън е Само исках да обясня, че Line6 се изоплзва от професионални музиканти по концерти и не е само някакъв "практис амп", както се изказа някой.

За ГитарРига - имаш ли някакъв брутален патч, в дет-метъл/нео-кросоувър стил? А за друг някой плъгин?  :hello:

Нали знаеш, че Тежкия звук на китарата в микса,не се дължи само на Аmp и Cab моделите :P

Колко тежки ще се чуват китарите ,зависи от Миксинг и Мастеринга :D

Освен Усилвателя и Колоните ,тежкия звук идва и от EQ, Comps,Reverbs,Delays.

Барабаните и Баса в Микса също влияят твърде много на китарите,както и Обратното...

Така ,че по описание само, не мога да ти дам съвет,

но Guitar Rig, Amplitube, SansAmp,Rock Legens i Line 6 със сигурност вършат почти една и съща работа, както и истинските Amps i Cabs ;)

... всичко зависи от Личен Избор,Умения и Възможности :read:

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да върна темата на линия.

 

1во си намери ПРО кабели

2ро Смени си адаптерите

3 Пулт + Д-бокс

4 и с Аудиги става

5 НАЙ ЯКИТЕ ЛАМПОВИ АМПОВЕ ИМАТ  ШУМ

иначе нямаше да има роктрон хъш ноис гейт

заземи си разклонитела на контакта

 

Значи аз съм с Live! и като изскубна кабела пак има шум. Т.е. Първите 3 точки в случая не оказват влияние. Мисля че заземяването също не оказва влияние, когато не съм включил нищо във входа на картата (поправете ме ако греша). Така, по метода на изключването, остана картата ми да е шибана. Но аз си мисля че е прилична, т.е. не вкарва тя шума (отново - поправете ме ако греша).

И кво излиза - точка 5 - има гейн :arrow: има шум

 

Кофти, щото иначе звука ме кефи :D

 

 

 

=================

 

 

Междувременно пробвах с истински DI Box и се оказа че процесора ми вади същия (всъщност дори малко по-силен сигнал). Така че резултата засега е същия - яка жица, но има и шум. Вероятно с Adobe Audition-a ще се махне напълно (с леко изрязване на честоти естествено) и няма да има проблем. Като имам време и пробвам, ще кажа. Това обаче изключва варианта да се упражняваш с GR-то.

 

 

 

Това е засега :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво не ви кефи да има шум? Истинския усилвател с лампа ИМА шум. И мен дори ме кефи. Гледали ли сте Гери Муур? Бръмчи като за световно между песните. Но малко да дръпне струна и китарата пее, някак си се скрива шума, не знам как става!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.