Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

... изтеглих демото , направих проби доколкото позволява демо версията а и времето ..... мога да кажа че на първо слушане съм много приятно изненадан , в демото трисетите са доста по детайлно разделени от предната версия което е доста удобно , има всички стари раздели плюс много нови , има присети за всяко кубе, стил и т.н. ...... но сега по конкретно за рокаджийските такива , защото предполагам че повечето биха се заинтересували от тях - има раздел за хеви метал , класически рок и модерен рок ... много добре бих казал са се постарали пичовете - в предната версия 2 имаше на пръв поглед много присети но повечето бяха много страни или откровено не ставаха за нищо ,особено ако искаш да свириш по тежки неща , аз успях да използвам само два от тях ....... - тук нещата са по малко - от порядъка на 15-16 присета в банка , но пък почти всички стават , особено ако си решил да ги комбинираш ... за да добиете по ясна представа за начина по който звучат ще кажа че на слушалки АКГ-К141 няма особена разлика в саунда на Гитар риг 3 и демо саундите които има в сайтовете на процесори от типа DIGITech RP350- GNX3000 , Line 6 PODxt и BossGT-8 .... но тук говоря за начина по който звучат демотата на процесорите , а не как биха звучали те в еди какво си кубе с еди какви си боксове .... предполагам че повечето от демотата са записвани от процесорите директно в компа без много обработка ... е пичовете от Native instruments са докарали много подобен саунд ....дали това е добро или лошо е друг въпрос - знам че има доста хора които не понасят процесори щото звучали много еди как си ..... не искам да влизам в тая ненужна полемика ..... както и да е .... добрата новина е че Гитар Риг 3 става за бичкии ...яки при това .... дано скоро ''наште момчета'' свършат своята работа за да можем да се облажим с него - предполагам ме разбирате за кво говоря :bravo: .....

.... а да си представим Амплитюб 3 като излезе какво мазало ще е ..... живи и здрави . Цеко :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мене не ме изкефи. Става въпрос за готовите пресети от демото. стаа въпрос за тежката част :). Има недостиг на дистер, а там кадето има има и шум. Ся знам, че колегата Занев и с 2 Ката бесше напраил чудесни звуци ама той си е вътре в материята (много много добри звуци), Така че коментирам само готовото от ГР2 - не ме радва!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-добър е от 2-ката, но не виждам нещо революционно. Възможно е да са направени повече преработки по хардуера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-добър е от 2-ката, но не виждам нещо революционно. Възможно е да са направени повече преработки по хардуера

Може ли някой да качинякъде парче правено с Гитар риг, нещо нямам много доверие на този или на други софтуери.Интересно ми е да чуя,не мис ля че една таква програма може да замени хубав Маршал да речем,Аз съм със скъпа звукова карта и тоя софтуер звучи като пчеличка на компютъра ми.Може и аз нещо да бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да качи някъде парче правено с Гитар риг...

В целия нет има сигурно хиляди семпли правени с Guitar Rig, защото само в нашия Форум има стотици!

Ти както го каза все едно никой никога нищо не е пускал... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а когато запиша нещо излиза само чиста китара, без ефект.

може ли да се направи така, че да се запише с ефекта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си купих интерфеис E-MU 0404 USB2 и не мога да се справя с натройките на програмите на които работя Cubase SX3 и Guitar Rig2...Някои има ли идея защо като запиша примерно чиста китара в Cubase и после се опитам да сложа ефект от Guitar Rig като първо искам да го чуя с Preview-нищо не се чува а ако го изпратя така в Cubase със Process-направо изчезва целият запис(този на които съм искал да поставя ефекта)???Както и ако се опитам да чуя китарата си в реално време през Guitar Rig се чуват някакви странни пращящи електронни звуци-които разбира се нямат нищо общо е ефектите на Guitar :( Трябва да е в настроиките някъде проблема но не зная къде ? :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареди си наново сесията в PatchMix-a . Между другото честито за картата - хубава е , но ще мине време докато й свикнеш на настройката , особено с рутинга през PatchMix

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареди си наново сесията в PatchMix-a . Между другото честито за картата - хубава е , но ще мине време докато й свикнеш на настройката , особено с рутинга през PatchMix

Благодаря ти :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.