Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

да, но тогава не ми записва с ефекта, а ми записва само чистия звук на китарата, макарче като свиря си го има ефекта, но после като го слушам през winnamp звучи без ефект.

Нали точно това обясних - сложи го на края на чейна, след всички ефекти, а не преди тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

реших да пробвам Revalver MK II но нещо не са ми активни ефектите. сигурно има някой бутон някъде, но аз не можах да се ориентирам. имам си само чистия звук на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо - ползвай Revalver MK II вместо GuitarRig - в него няма рекордер, но звукът му е по-готин.

 

не знам какво те навежда на тая мисъл, аз от това нещо не можах да извадя приличен high gain звук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз от ГитарРиг не можах да извадя звук, който да е естествен и да не мяза на синтезаторен.

 

С Ревалвер се вади як лампов крънч, а също и тежки неща.

Пиша кавъра на Кенибъл с Ревалвер - получава се сносно.

В темата за ревалвер МК II бях пуснал скрийншот от Ревалвера - пробвай с тези настройки. При мен звучи ОК, но на двете карти работи по различен начин, което значи, че всичко до огромна степен зависи от входния сигнал. Разбира се, и адаптерите ти може да осерат или подобрят звука.

 

Иска ръчкане както всяка програма.

 

Интересното е, че с Ревалвер ефектите не шумят и не вият както с ГитарРиг. Поне при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе правя си записа обаче после не мога да го конвертирам. Смисъл самия *.wav файл не става на мр3 нещо самите показатели на записа са некви нечовешки 2000 и не знам си колко си bps. Та на какви настройки да е Гитар Риг-а че да може после да се конвертира записа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако напишеш с какво опитваш конверта, какво точно се случва и какъв е битрейта може би някой ще даде акъл, но така лично аз нищо не разбрах. Това ми звучи като оплакване тип "не ми пали Москвича". Ама какво, що, къде, дали...нищо. Айде върви ремонтирай! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не си настроил добре/правилно драйвера и/или софта.

 

Абсолютно подкрепям the_gorer относно двата софта!!! Изобщо Гитар Риг е най-лошия вариант от всички. Amplitube също кефи повече, както и Guitar Amp Legends. И като цяло NI имат точно един читав софт и това е хамонд органа В4. ИМХО! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не я ползвам от известно време, но доколкото си спомням GuitarRig2 автоматично записва в 24бита.

оттам идва проблема ти.

няма как да промениш това от самата програма.

затова или използвай файла така, за по-добро качество при миксиране/мастъринг....

или го зареди в любимия си аудио-редактор и го конвертирай до 16бита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, такъв не съществува. Подкарва се чрез слагане на кракнат .DLL файл и то само във VST хост, а стендалоун версията не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, такъв не съществува.........а стендалоун версията не работи.

Not true (ако става дума за MKII 2.0.1, за други версии не знам кое работи и кое не).

 

:hysterical:

По въпроса за GuitarRig2 какво можел/не можел - препоръчвам ви да го пробвате със хардуера му.

А и тук 90% са феновете на кубета, глави, кабинети, всекидневни, крака, маси и столове....

Що се занимавате със софтуер, като принципно сте против него? :hysterical:

Оставете непросветените да цъкат с мишки по виртуални врътки! :lol:

Хахахах:crying:

 

ON topic:

Има ДВА дека, остави Loop Station-а.

Дек1 принципно винаги е в началото на рака, Дек2 е в края.

Те не може да се местят.

Дек1 прави две неща:

1. може да записва входящия сигнал

2. може да плейва файл:

--а) през целия чейн от ефекти към изхода (ако си записал чиста китара и искаш да експериментираш със различни чейнове)

--б) директно към изхода, прескачайки чейна (удобно за акомпанимент)

Дек2 по принцип се използва за запис на изходящия от GuitarRig2 сигнал.

Има една тънкост - дори и да не виждаш дековете в чейна - те са активни.

В смисъл - ако има зареден в тях файл от предния ден (примерно) - той се зарежда отново.

И като пуснеш Дек2, а файла е в скрития Дек1 - ще се плейва, нищо, че не го виждаш.

Та, идеята ми е - активирай ги и ги разгледай...преди да решиш да записваш, щото да не ти се смесят нещата :yes:

Активираш си Дек2, даваш му NEW, след това REC, PLAY и действаш.

Като свършиш - Save As и това е.

GuitarRig2 записва винаги в 24Bit, което може да е проблем при плейването тук-там...

Или конвертираш файла, или го ползваш така във хост-сикуенсъра си, всички поддържат 24бит-ов импорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги метали и компютърни спецове. Искам да изкарам звук като на Metallica 86 с описаните програмки горе. Имам и една метал зона MT2. Ако некой докара нещо подобно хич нема да му се разсърдя ако сподели как. Приемам секви идеи Без да треа да си копувам Mesa bogie, ESP и т.н. :pray: . Споделете малко инфо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.