Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да.

По принцип Риг-а може да се управлява от всико, което има МИДИ-аут.

Често съм ползвал и клавиатура за тази цел, както и всякакви видове контролери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам следният проблем... Когато се опитам да ползвам Гитар Риг от уредбата ми се понасят абсолютно странни и убиващи мозъчните клетки звуци.... Това се получава при ВСЕКИ ефект и при ВСИЧКИ версии на Рига. ПРобвах и други програми за китартни ефекти и резултата е аналогичен - чуват се звуци като преусилена микрофония. Пробвах да включвам китарата през Line in както и през Mic но без успех... ПРобвах да се пусне на АСИО, Директ Саунд, Мултимедиа и т.н. - не става. Иначе без да са пуснати никакви програми китарата звучи идеално чисто. Саундкартата ми е Realtek, така че ако някой може да даде некъф съвет или разрешение на проблема да драсне 1 пост или 1 ЛС плс... Благодарим :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери да не би да има една тъпа опция включена- от сорта на +20db boost, Microphone Boost и пр.- като отвориш миксера отдолу, тряя да имаш копче адванцед на входовете, ако нямаш, във options- advanced control

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да си омазал опциите за запис в контролния панел откъдето се командва аудиото на самото ПЦ (volume control панела - една иконка с формата на говорителче)?

 

В смисъл, че ако там, при Options/"Record Controls" е избрано ПЦ-то да записва от "общия" изход например "Wave Audio Mix" се получава такъв нежелан ефект.

 

Необходимо е да го "цъкнеш" на Microphone или Line-in в зависимост от това къде включваш китарата и в същото време същия този вход да е mute-нат в Options/"Playback" панела.

 

Хубаво е да прочетеш тук таме за свиренето в реално време (ако още не си).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах всичко и не се получава. Интересното е че проблема се проявява дори само като пусна програмата, без дори да съм включвал китари и т.н. където и да е....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От звуковата карта е. И моята е РЕАЛТЕК. Аз също имам подобен проблем с Гитар Риг, но само при някои пресети, не при всички. Избрал съм да записва от Line In в Recording Control, мютнал съм Line In във Volume Control и съм с драйвер ASIO4ALL. Обикновено проблема се маха, когато махна софтуерните дисторшъни или им намаля нивото :metalist: Затова си ползвам СансАмп-а вместо дисторшъна от програмата :metalist:

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Откъде мога да си намеря някакъв хелп или инструкции за ползване на софтуера,защото съм още начинаещ и всичко ми изглежда като ядрена физика.....мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Google.bg !!!!!!!!!!!!!! http://forum.muzikant.org !!!!!

 

http://www.native-instruments.com/fileadmi...futuremusic.pdf

 

Ползвай търсачката , тя поне по-проста от ядрената физика .

 

И прочети всичките теми за софтуер във форума защото въпросите няма да имат край ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

имам следният проблем-появява се латенция, която не мога да премахна от настройките в програмата.ПРобвах и нещо по настройките на саундкартата,но пак си остана насичането.Това насичане се появява само в програмата следователно всичко друго си ми е ок.Ако някой може да даде съвет какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ква ти е звуковата карта. Ако е обикновенна несе мъчи!

ами някаква sweex за 45 лева, но нямам проблеми с нея.Пускам си музика и си върви идеално.Само на програмата ми прави проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.