Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

@Тони , не се връзвай на Томов - с него ще си пишем по скайп кое е истински звук отново , щото още май не ме е разбрал ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Въпросът ми е следният:

Кой е най-качественият начин за записване на музика?. Сега използвам loop mashine, защото искам да записвам няколко слоя китари, но не съм много доволен от това как се сливат. През tapedeck може ли да се записват няколко китари? И иначе да попитам коя програма за реално свирене прави най-хубав запис?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е следният:

Кой е най-качественият начин за записване на музика?. Сега използвам loop mashine, защото искам да записвам няколко слоя китари, но не съм много доволен от това как се сливат. През tapedeck може ли да се записват няколко китари? И иначе да попитам коя програма за реално свирене прави най-хубав запис?

 

Що не пробваш през Cubase-a да си ги запишиш ако искаш и 200 китари :topicsux: не е много лесно, но не е и много трудно.

1.Правиш нов трак-МОНО, натискаш мониторинг, избираш червеното бутонче до него да записва на него трак, после има меню

и му избираш тогава Guitar Rig 3, ако го е открило като ВСТ, и си свиркаш, РЕКОРД и си готов!!!

Обаче също тастрой АСИО Драйвера и в самите настройки на Cubase! За да няма голяма сечня и да не ти бави много.

После втора китара, нов трак, след като си записал горната, по добре я запиши на WAVE, че ако я оставиш тъка ще ти товари

много процеса, щото ще има включен ефект към горния трак... После цъкаш на записаната песен на е СОЛО трак

на новия трак пак отмяташ ботона за рекорд мониторинг нов ефект, и тъка на татък....

ЛЕСНО НАЛИ???? :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има и един режим на запис, при който всичко се тейпва на един трак и се пази като отделни "Takes". Накрая избираш който те кефи. Или си оставяш 2-3, като ги наместваш на различни тракове в последствие. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам много ако се повтарям с някой друг но моля ви дайте линк за Guitar Pro 2 или 3 ??? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Значи първо да кажа - не е вярно, че не съм търсил из форума - търсих и четох, но нещата просто никъде не са обяснени като за мен, а и предимно на вас ви възникват проблеми от друго естество. Досега с електроники и ефекти съм си имал мн малко вземане даване и предимно свиря на акустична. Изрових тука едни стари китари и бас и ми се придрънка като в доброто старо време. Инсталирах asio-то и guitar rig 2 , включвам си кабела в line in, има звук, ама той не минава през програмата въобще и освен това е доста тих. Явно пропускам някакъв момент.

Ако не е много нахално да ви губя времето с такива въпроси - моля някой да ми помогне.

 

1. как звука минава през програмата

2. сложете някъв линк с мануал за тая програма guitar rig 2 ако имате

3. трябва ли ми нова саундкарта за увеличение на звука или даден плъгин само ?

 

айде чао и както се казва - благодаря за четенето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата програма има добър хелп.

 

Първо, тва което чуваш "по принцип" не е азиото- то се включва чак като стартираш някакъв хост. В Гитар Риг-а имаш файл- аудио и МИДИ опции. Вътре имаш избор на аудио интерфейс- трябва да избереш правилния азио интерфейс, и да си го конфигурираш надолу. Също на output device да избереш откъде да ти се чува звука.

После в routing имаш input и output- там избираш откъде да взема входа, и накъде да праща изхода. Цъкваш ОК, и ако е добре конфигурацията, ще се обади китарата. Все пак не каза с каква карта си- ако не е с нейтив азио и ползваш разни емулации, там не знам ако има разни други чалъми, трябва някой разбиращ форумец да ти обади :greenangel:

 

 

П.П. Назад има една такава тема с всичко обяснено :beer: Не знам как си търсил, но аз съм писал в нея :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не каза с каква карта си- ако не е с нейтив азио и ползваш разни емулации, там не знам ако има разни други чалъми, трябва някой разбиращ форумец да ти обади

 

Май трябваше с това да почнеш. саундкартата ми е най-обикновена и силно се съмнявам да е азио.

Това значи, че трябва да си сложа отделно и програма, която да лъже компютъра, че саундкартата не може да се разчете от Asio драйвъра ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саундкартата не чете драйвера. Обратното е... Но имаше там разни универсални азио драйвери, дето би трябвало да работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва да сложиш recording device да ти е line in, щото по принцип е microphone. Или премести жака в микрофонният вход, или долу цъкаш на иконката за Volume --> Properties --> Цъкаш Recording и после OK --> Долу където пише Select слагаш отметка под Line In.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ами начи моя проблем е мн тъп ама аз да си питам... Та когато работя с Гитар Риг нямам никакви проблеми с нищо друго освен, когато правя палм мют на струна или акорд. Когато това стане при мютването се чува едно пръщене като от грамофонна плоча. Не е много силно но е адски дразнещо. Има ли решение на този проблем и къде е то? Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

torrent за GR3

http://www.btmon.com/Applications/Windows/...ar.torrent.html

 

още за 2-ката

http://thepiratebay.org/details.php?id=3422756

 

а единичката я има в read_rules.net

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.