Jump to content
Българският форум за музиканти

FL Studio


FLORI D

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Здравейте, нов съм в форума. Работя на FL stidio 8 след преинсталация изгубих една настройка към FLstudioto, по точно не е зададена ( а наистина не се сещам откаде беше, моля за помощ) Ето и за какво иде реч:

 

Когато отидеш на sequencer и изсвириш нещо на даден инструмент (примерно пиано) по ноти, ако искаш да добавиш струни на нов ред обикновенно ти показва в сиво каде са ти поставени нотите на пианото,а при мен липсва. Това усложнява и забавя моята работа ако някой може да подскаже коя е опцията ще съм му много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми преведи си я. За има-няма 30 души официални потребители на такъв вид софтуер НИКОЯ фирма няма да се наеме да си локализира приложенията.

извод: НЯМА ТАКАВА!

извод 2: учи езици - ще ти трябват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте. Прави ми впечатление, че когато изграждам патърни във Фрути Луупс и след това ги редя в плейлиста (за да зазвучат един след друг), секвенсера (примерно) от първия патърн, продължава да звучи и във втория (където искам друг звук) . Получава се много неприятно наслагване, което не зная как да избегна. Искам нещата от първия патърн, да спрат да звучат, когато влезне втория. И не зная как да го постигна.... :-(

Редактирано от peppito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На български нама да намериш. Но руснаците примерно правят много русификатори за много програми.Ако 4овека знае руски може да му помогне! но разбира се наи -добрия вариянт е да я ползва на английски!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може кажете някоя програма която да върши същата работа като FL Studio 8 , но да е на български

Благодаря!

 

Аз съм начинаещ и мога да ти дам съвет САМО като такъв:

 

Не знам на какво мнение са напредналите колеги във форума,но аз лично не бих използувал каквато и да е програма преведена на български,свързана с музика по простата причина,че :

1. ОК да кажем,че евентуално се оправящ по някакъв начинш тази програма (което много ме съмнява) - как ще търсиш HOW TO на български...пък да не говорим за проблеми с нея..доста ще ти е трудно!НЕ КАЗВАМ ЧЕ НЯМА,но просто са доста малко....

....доста негативни неща мога да напиша,за това моето мнение е че първичните термини и трябва да се научяат на английски....за да можеш да се развъваш пълноценно! После евентуално на БГ защото литературата за това е малко!НО ИМА....ИМА И КУРСОВЕ ЗА РАБОТА С ПОДОБЕН СОФТУЕР ---->по добре тях!

ТОВА Е МНЕНИЕ ОТ НАЧИНАЕЩ ЗА НАЧИНАЕШ......ако си ПРО и знаеш нещата не те знам! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет!

 

Малко съм начинаещ в работата с FL studio

Но ми възникна следния проблем при работата с него

Инсталирах си оригинална версия на East West Quantum Leap Symphonic Orchestra -silver edition

Свързах го със FL, хоствам го там, зареждам звуците които ми трабват.

съхранявам след това проекта и проблема възниква като се опитам да го отворя (проекта) повторно

Тогава цялото FL студио яко зависва

Дали някой е имал подобен проблем и дали някой има идея как може да се разреши

Версията на ФЛ е 8 XXL

 

P.S

Всъщност проблема може да не е в FL а в EWQL , понеже други проекти в които не ползвам EWQL се отварят без проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравейте приятели!

Вчера се регистрирах, тъй като тук сигурно има разбирачи, в случая на програмката Fruity Loops! Проблемът е следния:

Имам много готини звуци, които за съжаление звучат със по още един звук и както сами разбирате немога да си направя хармонията така, защото звучат фалшиво щом ги подредя в Piano Roll-a. Има ли начин да отделя двата звука един от друг, за да мога да си ги хармонизирам както аз искам.

Цъках в Channel Settings на Edit, данеби нещо от там да се прави.. виждат се две вълни една над друга, тва ли са двата звука и как да ги разделя.. Ако са в интервал, той постоянно остава същият, а аз искам да направя мелодия! Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за хармонични семпли няма как да направиш това , което искаш в FL. Това което виждаш (двете wave-форми ) са левия и десния канал.

Единствения софтуер, който е способен на такова нещо е Melodyne чрез иновативната технология

.

Моят съвет е да оставиш работата със готови семпли и да си намериш няколко добри VST инструменти и чрез тях да си композираш мелодиите както си искаш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ако говориш за хармонични семпли няма как да направиш това , което искаш в FL. Това което виждаш (двете wave-форми ) са левия и десния канал.

Единствения софтуер, който е способен на такова нещо е Melodyne чрез иновативната технология

.

Моят съвет е да оставиш работата със готови семпли и да си намериш няколко добри VST инструменти и чрез тях да си композираш мелодиите както си искаш :thumbs_up:

 

Окей, има логика.. Но ще ме светнеш ли по какво се различават VST инструментите от обикновенните семпли.. аз съм музикант и се справям по слух, просто ми трябват готини звукове.. Имаш ли някое готино пиано да ми дадеш линк, а може и към някой друг урок, защото не намирам никаде.. само простотии как се пише в Pianno Rolla и какво е това, онова.. ако имаш някакви обяснения как да си балансирам звуковете, защото имам такива, които пръщят на някой места.. не е от компа, той е мощен. БЛАГОДАРЯ ти много за отзивите :thumbs_up:

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук по принцип Fruity Loops или FL Studio не е особено на почит и малко хора го ползват, доколкото ми е известно.

Като каза звуци, не разбирам за семпли ли иде реч или за синтезаторни презети? Ако е второто, просто трябва да поразучиш въпросния синт и ръчно да редактираш презета, след което да си го запишеш като друг файл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.