Jump to content
Българският форум за музиканти

FL Studio


FLORI D

Recommended Posts

Сега виждам, че се запазват следващи неща като MIDI файл, само дето не съдържат нищо... Но не и като flp файлове. Просто ги запазвам уж, а в папката - 0.?

Кой FL ползваш? Провери ли дали не е с изтекъл срок на годност :thumbs_up: ? Демо версията записва MIDI, но не може да записва .FLP проекти.

Ако нямаш MIDI канали в проекта, от който правиш export/save към този формат, нормално е да изглеждат празни (всъщност има си MIDI съобщения записани, но не и ноти).

Редактирано от DJ Alex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

някой дали може да подскаже?

направих една мелодия във Фрути и искам отгоре да запиша китара, но:

- когато обърна за във asio4all мелодиятя върви, но не се чyва...а ако върна другия driver, тогава не мога да записвам

- и дрyгото което не мога да направя - записвам китарата, но не мога да пусна във същия file (в които съм създал другата мелодия)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здрасти, проблемацията е следната.

Експортвам фрути файл в миди. Минавам си през Туулс/Макрос/Припеър фор МИДИ и т.н

Обаче фрути файлът е с дължина минута и нещо, а мидито излиза на бързи обороти за дванайсе секунди.

Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че веднъж дискутирах с теб този проблем, но ако те бъркам с някой ме извини :) .

В самия FL преди да пристъпиш към експорт си нагласи темпото, което ти трябва (това в случай, че имаш някакъв automation и не е нагласено). След това цъкни с десния бутон пак върху темпото и му селектни опцията "INIT SONG WITH THIS POSITION". След това си продължи с другите неща ...Туулс/Макрос/Припеър фор МИДИ и т.н.

Това би трябвало да реши проблема, ако не -> пиши пак тук, ще го мислим :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Задължен съм ти.

П.П. А въобще получи ли ми ЛС-тата?

Да, получих го, но не съм видял в страничната лента известието за НОВО СЪОБЩЕНИЕ от 09.06.2011 :)

... т.е. е чист късмет, че на 11 влизах във темата ;):lol: .

Редактирано от DJ Alex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хора , как да експортна обикновен семпъл , без да ми прави луп поинтс на експортнатия фаел и за да не хода след тва , да го махам от едитора.. :surprise:

Като че ли пробвах всички вариатни на диалоговия прозорец :wallbash: и пак не мога да го изкарам чист семпъла (без луп пойнтс) ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, уважаеми потребители на българският форум за музиканти. ;)

 

Предварително се извинявам ако съм пуснал темата не където трябва или пък има някакви проблеми.

Това е първата ми тема, която пускам.

 

Та въпросът ми е свързан с програмата Image-Line Fruity Loops Studio 10 (FL Studio 10).

Вече от 1-2 месеца се опитвам да я разуча и кажи-речи основните нещица ги знам.

Затруднявам се на самите ноти и темпо. Казаха ми, че в програмата не е задължително да знаеш нотите.

Тази част със самото им измисляне обаче ми отбягва. Надявах се случаят ми да не е безнадежден и да можете

да ме упътите по някакъв начин. Било то с сайтове или други нещица. Прецених, че ще е добре да знаете,

се се интересувам от Trance, House, Techno. Знам, че да се запиша на уроци е вариант,

но нямам възможност в момента. А ако може и да ми кажете какво включва една песен освен ноти и ритам, и как да я структурирам.

 

Извинявам се ако съм бил неясен за нещо.

Благодаря предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

в ю тюб има много видео уроци как се прави транс и как се прави хаус .. :girl_witch::thumbs_up:

 

пишеш еф ел студио туториалс фор бегинърс или нещо от сорта :cheers2: и ше видиш , че тва е най-лесния начин за обучение :cheers2:

и не е нужно да ходеш на уроци и курсове :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

По празниците не съм много "Редовно навъртащ се", както пише под ника ми :)

Какво ти трябва за FL8 в случай, че още ти трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.