Jump to content
Българският форум за музиканти

FL Studio


FLORI D

Recommended Posts

на мене хард диска ми е разделен на 3 и в директория D: съм си инсталирал абсолютно всичкият музикален софтуер,само бекъп папките са ми в другият драйв.пробвай и ти да направиш така-целяит софт в един драйв и да видим дали пак ще ти се появи този "проблем"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Когато импортвам Миди файл във ФЛ ми дава да избера на колко миди канала да се разположи. Например сега като ползвам VST-а плъгина Edirol Orchestral, и вътре си има различни ченъли, и миди файла си подрежда звуците по ченълите, не разбирам после може ли от пияно рол-а да променя кой звук към кой ченъл е. Ако някой знае някакъв начин, ще му бъда много благодарен :punk_guitar:

 

Поздрави на всички и ЧНГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам, аз със каналите се оправям с CakeWalk pro 8 основно за мидита е.. от там настройвам мидито после като го вкарам в хост програма, да не прави проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато импортвам Миди файл във ФЛ ми дава да избера на колко миди канала да се разположи. Например сега като ползвам VST-а плъгина Edirol Orchestral, и вътре си има различни ченъли, и миди файла си подрежда звуците по ченълите, не разбирам после може ли от пияно рол-а да променя кой звук към кой ченъл е. Ако някой знае някакъв начин, ще му бъда много благодарен :hysterical:

 

Поздрави на всички и ЧНГ

 

Здравей !!!

Ако ми обясниш по обстойно може и да се опитам да ти помогна

Аз горе долу я знам FL STUDIO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не точно от пиано рола... виж къде са ти настройките на трака (не миди канала) и потърси опцията any или цифрите от 1 до 16 - т.е да определиш точно на кой миди канал ще пращаш събитието... т.е. миди записа. Ако файла е дженерал миди, всичко ще стане автоматично...(това е идеята на GM стандарта) и естествено е по-добре да избереш опцията "всеки миди канал на отделен трак"

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви ще пробвам :surprise: А дали можете да ми препоръчате друга програма спецялна за Валс, не FL Studio. ФЛ си я обичам много, но имам чуството че не е много за такъв стил музика. Дали има някоя програма, също такъв синтезатор с VST плъгини която да бъде за по-класическа музика?

 

Поздрави :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви ще пробвам :D А дали можете да ми препоръчате друга програма спецялна за Валс, не FL Studio. ФЛ си я обичам много, но имам чуството че не е много за такъв стил музика. Дали има някоя програма, също такъв синтезатор с VST плъгини която да бъде за по-класическа музика?

 

Поздрави :thumbs_up:

 

Еми Sonar,Cubase например но и FL STUDIO също става според мен .

Редактирано от nota
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Значи като вкарам няколко инструмента и няколко ефекта на лаптопа ми ( 2 гб Рам // Интел дуал коре 2 Гхц// и М-Аудио Фаст Трак УСБ ) почва да пращи и да завива програмата , а на др комп (256 мб Рам ///Пентиум 4 2.4 Гхц // вградената дънна аудио карта ) работи идеал ПОМОГНЕТЕ КАК ДА ОПРАВЯ ПРОБЛЕМА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като вкарам няколко инструмента и няколко ефекта на лаптопа ми ( 2 гб Рам // Интел дуал коре 2 Гхц// и М-Аудио Фаст Трак УСБ ) почва да пращи и да завива програмата , а на др комп (256 мб Рам ///Пентиум 4 2.4 Гхц // вградената дънна аудио карта ) работи идеал ПОМОГНЕТЕ КАК ДА ОПРАВЯ ПРОБЛЕМА

 

 

Здравей Колега !!!

Еми виж Аудио настройките на програмата.

-Options/Audio Settings и там кадето пише Auto Close Device

в ляво на него трябва да избереш твоята звукова карта и под него

дето пише DirectSound Prpperties има един плъзгач местишго на 7168 samples

и мисля че трябва да стане.

Ако има нещо друго питай Скайп:marin_d76

 

Успех !!! :punk_guitar:

Редактирано от nota
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,видях че темата е нова и ви моля за инфо по темата ФЛ 8 - от къде мога да си изтегля програмата? В замунда имаше разни вируси в качените там програми.В други торенти я нямаше.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,видях че темата е нова и ви моля за инфо по темата ФЛ 8 - от къде мога да си изтегля програмата? В замунда имаше разни вируси в качените там програми.В други торенти я нямаше.Благодаря предварително.
В замунда я има , но антивирусната програма засича крака като вирус . Дърпай смело !! :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.