Jump to content
Българският форум за музиканти

Kirk Hammett's Funny Riff Fail


ultramega

Recommended Posts

Все съм чувал  подигравателни коментари  за този човек , но съм си мислел ,че са силно преувеличени :)


https://www.youtube.com/watch?v=qgnKU1y8pGc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В един метъл форум, някой си бе написал, че Металика са най-великата група.

Репликирах го, че са най-великата, но в двете Америки само, което е трудно оспорим факт.

И това се дължи най-вече на Джеймс.

Вижда се, че Кърк яко се озорва да хване рифа, който Джеймс му показва.

В крайна сметка нали го е схванал.

 

Има домашни китаристи, които никога не са свирили в група, но пък някои от тях са налазили някакви таблатури

и вече нали.

Има добри китаристи, но пък никога не свирили с друг китарист в група.

Та тези две категории, малко или много са в страни от свиренето в група с друг китарист

и ако не преподават уроци, не са били често в ситуация да показват или пък на тях да им показват нещо си на китара.

Бил съм и в едната и в другата ситуация и някои неща се схващат бързо, други много трудно,  някои средно трудно и така.

Понякога човек е и в състояние на ментален блок.

Иначе да , видеото е забавно с това, че никога не бих си помислил , че Кърк може чак толкова да се затрудни да хване риф на Джеймс при положение, че свирят от години заедно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим  , според мен всяко соло на Кърк хамет е запомнящо и хитово и мястото му в групата си е правилното ;)

По скоро се учудих от аматьорския подход към работата от едни пълни професионалисти  хаха, но  това  ги прави дори още по симпатични за мен  и съм им фен  :godbless:

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ultramega,  ти сам си го написал кратко и ясно : ''всяко соло на Кърк хамет е запомнящо и хитово и мястото му в групата си е правилното''.

Кърк е постоянно подиграван от ''виртуози'', които не са свирили извън хола си, нямат и грам креативност, но понеже ''пилят'' с 1000 ноти в секунда си мислят, че са по-добри...

Хамет на живо не прецизен винаги - факт... Но при толкова концерти това е нормално, винаги могат да се намерят ''компрометиращи'' кадри...

За мен е важно, че в албумите солата му са много адекватни и на място.

Откриващото му соло във "Fade to black" си е в моя вечен топ3...

Аз само не разбрах къде е този ''аматьорски подход'' ? :)

Във въпросното видео, което е в "тубата'' от години, аз виждам само как Джеймс показва риф, Боб Рок дава съвети като продуцент, а Кърк се зори да хване рифа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Първо на свободна, после на трета позиция и после..."  - не ми звучи много  издържано като за професионални музиканти :) (моето мнение е такова  , не искам да засягам никой)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, ама си спомням, как веднъж гледам някаква снимка на Кърк, а майка ми зад мен се обажда: абе, какъв е тоя циганин с китара?
Шах и мат с пешката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе.пребозал е нещо,водка ли ,кока ли Бог знае,ама и Кольо К  беше пускал клип как не зацепва някакъв риф,те паднаха от смех останалите,е то и от преумора става така,ама тия неща се репетират според мен,а не директно на запис,а па тия пичове колко трябва да са сработени с годините само с поглед трябва да се разбират кой какво да свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа въпросното клипче е от филма "Some Kind Of Monster". Който е гледал филма знае за какво става въпрос. Цялата група минава през труден период и режисьорите са се опитали да хвърлят светлина върху неудачите на всеки един от членовете на Металика. Голямото напрежение, което е било над тях, несигурността и отчаянието от невъзможността да постигнат желания резултат. Не го пиша това с цел да защитавам Кърк, просто разсъждавам над ситуацията. Преумората също е фактор. На мен ми се е случвало по време на записи след 2 дни записване на китари за цял албум да се наложи риф от 8 изсвирвания да го запиша със 7 дубала. Така, че ми е напълно ясно как на моменти мозъка ти може да блокира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В солата на Кърк има много силно влияние от Бах и други композитори от предкласиката и барока. И като цяло смятам, че добрата музика на Металика се дължи до голяма степен на елементите от класическата музика които са интерпретирани по един модерен начин посредством ел.китара. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, тия неща са съвсем нормални за Металика. Групата е известна с музиката си, а не с познанията си по музикална теория и опитът си в солфежа и свиренето на прима виста. Представяте ли си, 1982 година, членовете на групата, с буйни гриви и по бутилка уиски в ръка, седнали да учат едни ноти.....

 

Допускам, че някои неща в албумите, може в някои случаи да са дописвани и от професионалисти. Но дори така да е, това е по-скоро нормално.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.