Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson


zigi

Recommended Posts

E, благодаря за комплимента:). И външния вид е от значение, де.

 

И най-евтините Jackson -и ги докарват много по джиджани на външен ви от пълдинка в суров вид.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хора честно да ви кажа се обърках вече, затова най-дообре ще отида да пробвам, а пък ако ме устройва ще си я взема.

 

П.С. И последно да попитам: Разйзинг Форс имат ли и-меил или сайт или трябва да им се обаждам понеже съм от Пловдив?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш чуй песните тук -

www.myspace.com/inxile

записвал съм ги с моя JS1...и с Guitar Rig.Понеже не съм голям разбирач и незнам дали звучат "стъклено" на тия 64кб ама мен напълно ме удовлетворяват :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плс не пиши офтопик само пълниш темата. Между другото аз ходих и пипнах Джаксъна хареса ми ама ми се струва че пак не са му свалени струните много а бяха казвали, че са ниски. И имате ли на представа дали JS1 понеже няма заключване ще се рзтройва много при бендване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, благодаря за комплимента:rolleyes:. И външния вид е от значение, де.

 

И най-евтините Jackson -и ги докарват много по джиджани на външен ви от пълдинка в суров вид.

Евтиме... с тва ще те запомня тебе... с приказките ти за евтините ти джаксъни, и колко по добра е твоята преправяна пълдинка ... не ти ли писна бе човек :bravo:

 

по едно време се загуби... някой спомена джаксън и пак почна ... кво толкова са ти направили джаксън не мога да разбера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плс не пиши офтопик само пълниш темата. Между другото аз ходих и пипнах Джаксъна хареса ми ама ми се струва че пак не са му свалени струните много а бяха казвали, че са ниски. И имате ли на представа дали JS1 понеже няма заключване ще се рзтройва много при бендване?

пак не уточнявате

ако при бендване на две сьседни струни от прьстите, една китара се разстройва - не е препорьчително да се купува - или трябва да и се сменят ключовете.

ако се разстройва от работа с флотинг тремолото - фендерски тип рьчка - по народному - нормално е да се разтройва на няколко песни

и пак зависи - колко го ползваш - леко или екстремално

и как е сетната ктарата - при павилно сетване - разстройването намалява - но

все пак е неизбежно от време на време

от друга страна флотинг тремолото е по добре за тона, спрямо китарите с флойд роуз

така е в живота - едно печелиш - друго губиш

(флойда в най общ вид намалява трептенето на струната - затова флотинга е по добре)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от друга страна флотинг тремолото е по добре за тона, спрямо китарите с флойд роуз

Според мен floating tremolo означава Floyd Rose или негова производна. Тремолото на стратокастъра обикновено се нарича synchronised tremolo или vintage tremolo.

 

Иначе съм съгласен с това което казваш :metalist:

Редактирано от byclops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плс не пиши офтопик само пълниш темата. Между другото аз ходих и пипнах Джаксъна хареса ми ама ми се струва че пак не са му свалени струните много а бяха казвали, че са ниски. И имате ли на представа дали JS1 понеже няма заключване ще се рзтройва много при бендване?

Височината на струните на повечето ел. китари, включително и Джаксъните за които говориш се регулира. Рядко се случва китарата да е нагласена перфектно още в магазина. Ето една страничка на която се обяснява как става това

цък

 

По принцип е добре струните да са ниско, но имай пред вид че могат да бъдат и прекалено ниско:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

floating tremolo -мисля е главната категория

synchronised tremolo - си е на фендер

vintage tremolo - е по общо наименование - и води кьм категорията флотинг,

като кьм нея освен фендерския тип има и бигсби

флотинг и винтидж - май могат да бьдат синонимни

 

флойд роуз - според мен трябва да е от категорията locking tremolo

single locking

double locking (= floyd rose)

 

естесвено ако Док се намеси - кетегориите ще бьдат о добре дефинирани

а пьк аз мога и да греша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флоутинг-тремолото е това,с което можеш да работиш и в двете посоки.По принцип,старото (първоначално - с 6 закрепващи винта) Фендер-тремоло,не е конструирано с идея,да е floating,но и то може да се пригоди(като се отпуснат малко пружините).По-лесно е с по-късните(Ам.стандарт-тип)тремола.

Отн. Фл.Р.(както,всъщност и при повечето от другите видове) е въпрос на избор (напр. при Van Halen по правило, Fl.R. не е floating).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JS1 , както и другите Джаксъни дет съм пипал не се разцтройват от бендвания разни...не са чак толко зле китарките колкото ги описаха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък JS1 го пипам всеки ден...е,ама де да знаеш...утре мой да идеш да си купиш пък той да се окаже талаSHIT затва отиаш,провбваш и после броиш кинтите и товариш :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неска го барнах и бях много доволен. От 2 часа дрънча вече и не се е разтроил (както кремонката). Не бях очаквал да е толкова добре :happy: Все пак мерси а мжду другото линка за сваляне на струните не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.