Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson


zigi

Recommended Posts

Онзи ден се разхождах из магазините в Плд-то и видях ето този модел: ЦЪК

Струваше 500 лв. Въпроса ми е възможно ли е на такава ниска цена да е нещо качествено, или просто частите са произведени някъде в източна Азия, което намаля цената и качеството :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми то на линка,който си дал май си пише. :ph34r: Подходяща за начинаещи,правена в Индия.Няма флойд а обикновено,незаключващо тремоло.За 500лв си отговаря напълно по БГ стандартите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

получаваш това за което плащаш, китарите не са лоши, но не си мисли, че като пише джаксън е на нивото на моделите прозвеждани в САЩ :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че не си го мисля. Аз просто питам дали ще е добре като за мене тъй като аз свиря от 1 година и имам 1 кремонка ся, пък ми трябва нещо което да не ръгам като ненормален, щото на кремонката жуля 2 часа и пръстите ми леш.

Някой ми беше подметнал обаче че адаптерите на джаксана не били много хубави. Кажете някакво мнение би ли издържала 4-5 години без да и се прецака нещо? И още нещо. Кое бихте предпочели: Този Jackson или Les Paul Stagg

Редактирано от zigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ас сам с JS30 DK - ЦЬК Почти сащата само че моита е сас заключване.Правена е в Индия и си е оригинален Jackson само че е по-бейсик модел.Звука ме задоволява за сега в камбинация сас Зуум 2100 и Маршал.

Китарата никак не е лоша зависи на какьв етап от музикалното си развитие си в момента. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ми беше подметнал обаче че адаптерите на джаксана не били много хубави. Кажете някакво мнение би ли издържала 4-5 години без да и се прецака нещо? И още нещо. Кое бихте предпочели: Този Jackson или Les Paul Stagg

като за китара от този клас мога да те уверя че адаптерите не са никак лоши ;)

и джаксъна определено е по-добре от стаг, според мен ще ти свърши работа

но преди да я вземеш я пробвай хубаво, да няма някакви проблем с грифа, че се носят разни легенди незнам колко са вярни :godbless:

 

и бай дъ уей 4-5 години ако свириш на нея редовно няма как праговете и да не се износят :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зиги... нещо си в грешка за модела. Тази която си гледал (във Филхармонията) е с обърната глава, по-скоро като на Ивъл_Ай. Ама пак ще е по-добре от Стаг де :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РАЗБИРА СЕ JACKSON - дори да е ниско бюджетен - по си заслужава от стаг

 

по добре помисли дали да не дадеш още 70 лв

и да вземеш по горния модел - JS30 DK

конкртено имах версията - стринг тру боди

и си заслужава отвсякьде парите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но пьк ако ще ползваш повече чисти звуци - модела на който си се спрял - май

ще ти вьрши повече работа

значи прецени JS 20 ката - е 1 HB и 2 сингьла - тоест може и метьл -хард рок, може и други стилове - и по малко с рьчката - все пак ще се разтройва при много рьчкане

ако искаш повече да рьчкаш - вземи JS 30 floyd rose

а пьк ако тона(якия метьл) е най важен за теб -стринг тру боди -варианта на JS 30 -но пьк няма да имаш рьчка изобщо

 

както виждаш имаш цели 3 варианта - според това, какво най много ще ти трябва за твоята музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не аз по принцип си падам не толкова по ръчкане и баладки, а по по-бързи парчета, така че ше преценя. Ръчката я ползвам мн рядко и то главно за отпускане при някои солца. Не ми трябва флоид тъй като не съм чак толкова напреднал. Аз даже мислех да си взема скуеър, но искам нещо за повече джангър, тъй като на скуъера бях пробвал, малко по трудно е.

Редактирано от zigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зиги и ас бях с кремона обаче за кам 2 и половина год и като видях тоя Jackson в парвия момент и ас се питах има ли толкова ефтини ама като я пробвах ми хареса.Преди седмица някьде успях да замькна в кьщи един много добьр китарист които работи в БГ и чужбина да изврьнкам някои друг сьвет и тои сащо я одобри така че смело напред :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имате ли някаква идея какво е разстоянието от струните до грифа, тъй като ми трябва да свъря по бързички работи, обаче кремонката като и е 7 мм и ме затруднява.

 

И въбще къде мога да прочета повече за китарата?

Редактирано от zigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малиииииииииии 7 мм!!! :wall:

нормално е на 12-то прагче 3,5 - 4 мм, но знай че повечето ги продават с повече защото никой не се занимава с правене на финни настройки на китарите в магазините , а то си требе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де ама реално то на кремоната ми може да се свали ама е кофти щото на 0 прагче пък е около 2 мм и като сваля струните и почват да жужат на 5. Въпроса е аз ако си зема йаксън той дори да не е спуснат ако го спусна дали ще жужи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.