Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson


zigi

Recommended Posts

Да де ама няма ли да е по добре като искам да жуля метълче да си взема джаксън тъй като аз почти клийн не свиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Другото, които намирам за вероятно, е, че евтините модели на скъпите фирми е възможно умишлено да се правят така, че да звучат като евтини модели, с пазарна цел.

Айде сега -световната концпирация на китарните фирми...

 

Един Джаксьн за 500 лева - си свири супер, като китара за 500 лв.

Ще се сьглася, че 10 такива джаксьни - ще има разлика - и най добре ако имаш вьзможност да си подбереш лопата по вкус.

Сьщо и китари за 2 -3 пьти повече пари- от една и сьща марка и модел - пак ще се раличават леко.

 

Ямаха - добре - ей сега Стратокстер си е взел една нова ямаха - и доста добре звучи - по това което е записал - но май е хилядарка

и пак стигаме до - китара за 1000 си звучи като китара за хиляда....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото, които намирам за вероятно, е, че евтините модели на скъпите фирми е възможно умишлено да се правят така, че да звучат като евтини модели, с пазарна цел.

:wall: :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вижте сега - Creative Audigy е звукова карта, с кодек, който има около 92dB сигнал/шум, и доста бързо DSP, но, въпреки това, на практика е направена така, че на входа има шумов "под" около -76dB въпреки това, освен това алгоритмите в това DSP ресемплират сигнала, дори, когато няма нужда.

Тя е евтина карта, и има доста повече входен шум от първите Creative Live(по-стара евтина карта), които имаха около 90dB, и използваха почти същия кодек чип. Защо ли е така? Дали от криейтив са си забравили схемата на аналоговата част на стария Live?!?

 

Една евтина стока има потенциал да се продава в голям тираж, и съответно, да създава работа на много хора. Няма логика в това, една качествена стока да се продава евтино, понеже по този начин се убива пазара за скъпи стоки, където печалбите са големи, когато една фирма разполага с поопулярно име.

 

Възможно е също всички стоки на различни производители да се произвеждат в един и същи завод, по една и съща технология, дори по един и същи проект, и реално стоката да продава името на фирмата, напечатано на нея.

 

Всички знаете, че понякога лек компромис в производството може да повлияе съществено на качеството на продукта. Не говоря за никакъв световен заговор, говоря просто, че правилната ориентация в днешната пазарна обстановка на една фирма, е да произвежда евтини стоки, и същевременно да има и скъпи модели в малък тираж.

 

Днес производството на китари е доста сериозно механизиран процес в някои заводи, а материалите, макар да са от значение, нямат чак толкова силно влияние върху звука на инструнентите, колкото при акустичните инструменти, например.

 

Това, което искам да кажа, е че с материалите, от които е направена една китара за 500 лв, според мен, би могла да се направи и значително по-добре звучаща китара. Познавам някои лютиери, и знам, че материалите на доста от евтините китари не са лоши. При адаптерите случаят е същият - нищо не пречи и оригиналните адаптери на евтините китари да се правят така, че да звучат наистина добре, и да нямат нужда от смяна. Може би цената им ще скочи с 2 долара:happy:. Нито пластмасата, нито медната жица, нито магнитите, са скъпи.

 

Нищо лични към никого, просто според мен такива са пазарните реалности, и една 500 - левова китара звучи като такава, не заради друго, а защото пазарната и цел е да бъде 500-левова китара.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Не говоря за никакъв световен заговор, говоря просто, че правилната ориентация в днешната пазарна обстановка на една фирма, е да произвежда евтини стоки, и същевременно да има и скъпи модели в малък тираж. "

 

дотук добре - и двамате сме учили икономика в Техническия

 

 

"Това, което искам да кажа, е че с материалите, от които е направена една китара за 500 лв, според мен, би могла да се направи и значително по-добре звучаща китара. Познавам някои лютиери, и знам, че материалите на доста от евтините китари не са лоши. При адаптерите случаят е същият - нищо не пречи и оригиналните адаптери на евтините китари да се правят така, че да звучат наистина добре, и да нямат нужда от смяна. Може би цената им ще скочи с 2 долара. Нито пластмасата, нито медната жица, нито магнитите, са скъпи."

 

добре - да приемем че си прав.

Но - помисли вьрху средното.

 

Голямата американска фирма Фендер - е вложила

1.много капитал да направи завод в Идия - или я е купила за долар (ако идийската приватизация е като нашата - но май нищо не е като нашата бг работа - защото нито западни коли ,нито западани китари се правят тук)

2.купила е фирмата Джаксьн - отново пари

3. Себестойност на продукцията

4. заплати за индийските работници

5. ПЕЧАЛБА ЗА ФЕНДЕР КОРПОРЕЙШЬН

6.транспортни разходи, за да стигне китарата от Индия до Бьлгария и разни ддс-та

6. ПЕЧАЛБА за xxxx (иначе защо да го прави - за да има Ефтим или Тони или който и да е, много яка китара, за много малко пари?)

7.заплати за работниците в магазина или в Технополис (чест им прави на РФ - че цените са еднакви навсякьде)

8.преди 16-18 години бьлгарските кремона ел китари - струваха 215 лева

сравнени като цена качество ( 215 лв от 1988 - не са 215 от 2006)

Индийския Джаксьн БИЕ ШУТА НА КРЕМОНАТА ОТ ВСЯКЬДЕ

8.аз бих излезнал да свиря на сцена с Jаckson JS 30 DK string tru body

имах един - бартеросах го, но пак бих си взел - с уговорката че трябва да си пробера - последния пьт като ходих до РФ имаше само 1 бройка и не ме изкефи, като тази която беше в мен

9. С Кремона - никога - Е СРЕЩУ 1000 лева - веднага :)

10. Всички знаем че обичаш да майсториш - ПОХВАЛНО

Но опитай да организираш производство, произведи качествени инструменти - за малко пари - И НИЕ ЩЕ ТЕ ПОДКРЕПИМ С НАШИТЕ ПАРИ - КУПУВАЙКИ СИ КИТАРИ ОТ ТЕБ :happy:

(само ми е интересно - ако това стане - накрая за колко ще ни продаваш китарите си?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... а материалите, макар да са от значение, нямат чак толкова силно влияние върху звука на инструнентите, колкото при акустичните инструменти, например....

Явно,няма да има оправяне!

 

Евтиме,опитай се,да запомниш/възприемеш - звукът на една китара е в първостепенна зависимост от площтта и обема на дървената си част,и нейните резонансни характристики(независимо дали има,или няма кухини,дупки,завои,лабиринти,къщички на дървояди и др...)

 

Колкото и упорито,да повтаряш нещо друго,фактът няма да се промени!Само дето хора,които не са наясно,а се интересуват,може да се заблудят(първоначално - слава Богу).

 

 

Ако успееш,да осмислиш горното - ще минем на някоя от следващите ти любими "басни" - "Изключителното значение на размера на мензурата"; "Английски;Американски;Западно Самоански и др. ватове и курсът им за деня" и разни други.

Ако ли,не - продължавай,да обезвкусяваш - жалко за четящите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да отричам това, което казваш по въпроса за дървесината, твърдя, че от СРАВНИТЕЛНО добро парче дърво може да излезе достатъчно добра китара. Аз вярвам на слуха си, както неведнъж съм ти казвал, и поради тази причина, нещата, за които говоря, са подплатени с известна сигурост.

 

А за мензурата няма какво да коментираме, нещата, които съм казал по въпроса са факт. Ако не си в състояние да чуеш разликата между звученето на по-обтегната и по-отпусната струна, това вече не е моя работа.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^От сравнително добро парче дърво(и при сравнително добър майстор/технологичен процес) може да се получи СРАВНИТЕЛНО ДОБРА КИТАРА.Нищо повече(за съжаление - понякога - по-малко).

 

 

Относно прилики,разлики,наподобяванки,кондики и др.,свързани с китари,материали,детайли,комбинации,взаимоотношения и т. н. ,съм слушал и чувал(и продължавам),толкова,колкото на теб едва ли ще ти се случи,да слушаш,камо ли - да чуеш.А това,че при оскъдния си практически опит и ресурсна недостатъчност(впрочем,в това няма нищо лошо и непоправимо),се опитваш да "пласираш" субективни(че и химерни) критерии от рода на "аз чувам - а ти не",говори за младежко-мераклийско ниво и неспособност/нежелание за мърдана от там(поне засега).

 

Аз,Евтиме,си "вадя хляба"/живея от свирене(в по-минало време),слушане,чуване,съпоставяне и поддържане на стандартни критерии...

....а не живея никак зле!

 

 

 

П.с.(видях ти корекцията в мнението) Ти,обаче си продължаваш с ала-бала.Вземи се научи/сети от колко фактора зависи т.н. от теб "обтегнатост" на струната и каква е изобщо идеята на различните размери на мензурата,пък тогава "надавай ухо",към чуждото чуване.

 

Аз лично,спирам,да се занимавам с теб - имам достатъчно работа(смислена)!.....Егати чувателя кахърно-велик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Ти си знаеш, и на мен ми е досадно да споря с теб.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успееш, да осмислиш горното - ще минем на някоя от следващите ти любими "басни"

;)

 

съжалявам ... не се сдържах :)

 

и да съм по темата - китарката си струва парите обаче не струва повече от тях със сигурност. Свири си като за толкова и това е положението :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета, яд ме е като гледам големи и интелигентни хора като вас да се дърпат като деца. тия джаксъни са направени така да си звучат - стъклено. аз съм сигурен че с едно пребоядсване и със смяна на адаптери ще звукнат малко по-добре. но не и с тези твърди лакове по тях и с тези фалшиви пикапи. плюс това са от мокри дървета с чепове и всичко останало по тях. съмнявам се че гичакат по 10 години да съхнат

общо взето - 500 лв ис звучат като толкова. който иска да купува. всеки си има право на избор - има хора, които търсят такова звучене.

големите фирми за музикални инструменти вече са си дали почивка - има много скъпи инструменти, които са пълни летви, какво говорим за най-евтините

 

съгласен съм с Евтим - дори добре преработен пълдин като неговия примерно звучи по-яко от повечето китари в ценовия диапазон под 600 лв. и не мисля че е толкова трудно да се направи разлика между 'жив' и 'умрял' китарен звук :)

никого не ангажирам с мнението си

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.