Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

На този комп в случая проблема по скоро е в малкото РАМ... Ако си намериш още от същия вид (провери внимателно на каква честота е ) , ще усетиш драстична разлика. Изключи всички ненужни процеси от ОС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Открай време ми понамирисва цялата история вкъщи. Работата е че Кюбейса си работи както иска, в момента примерно си седя пред един проект който не мога да просвиря по някаква причина. Забелязал съм че нещата се оправят с мизерийки като включване и изключване на Direct Monitoring режима на картата или с рестарт на Cubasе, ама си е вбесяваща работа.

 

В момента дърпам някакъв ъпдейт от Steinberg; не знам дали проблема е в картата или софтуера. Някой имал ли е подобни проблеми? Изобщо ползвам Кюбейс отскоро (преди това Сонар), някакви впечатления и препоръки за стабилна версия?

 

Поздрави, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сонара е по добре но ако искаш си изтегли Nuendo то е по добро от кюбейс аз работех но не ми харесва кюбейса същите проблеми имах аз и после минах на Nuedno и сега работя с сонар :) и окрива огромни разлики сонара е по добре в някой отношение но искам сега да си взема един мак и да работя с ейпъл с протулс но немога да намеря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сонара е по добре но ако искаш си изтегли Nuendo то е по добро от кюбейс аз работех но не ми харесва кюбейса същите проблеми имах аз и после минах на Nuedno и сега работя с сонар :) и окрива огромни разлики сонара е по добре в някой отношение но искам сега да си взема един мак и да работя с ейпъл с протулс но немога да намеря

 

Малееее...- ма ти изобщо не четеш какво пише човека - той за Cubase LE вързан за хардуер ти пише ти на Nuendo го прати.... пък и за Apple и ProTools се хвана -> ц-ц-ц-ц.....!!!!!!!!!!!

 

@daniel.hristov:

Нещо повече ако може да напишеш за системата ти като параметри: процесор, мемори, с какъв Windows си, за коя LE версия става дума (не знам просто коя са ти продали с тоя Lexicon, то сега нали и LE4 излезе та аз да питам и това...?), аудио интерфейса ти по подразбиране е Lexicon Lambda, това ясно!

Какво по точно имаш в предвид под "Кюбейса си прави каквото си иска!"? Мерси, поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти!!!Сега разбрах че съм далече от истината!

 

1 - CPU-Intel Celeron D356 - Изхвърли го!!!

2 - RAM-512MB DDR - С толкова можеш успешно да стартираш Vista и... край, до там!!! DDR, DDR2 или...? Скорост?

3 - HDD-160GB - ми добре, ама какъв е - SATA ли е, EIDE ли е що ли?!

4 - VGA CF7100 512MB - това какво е? Разбрах само обема на мемори че е 512mb тука... Пробвах да го пейстна на Google ма ми изкара само китйски йероглифи, съжалявам :)!!!

5 - Sound card-Creative SB Live - Същото като 1 ма X2 пъти!!!!!!!!!!!!!!!

 

П.С.: Двуядрен процесор НЯМА да ти свърши работа ако дъното ти не съпортва такъв, а по този въпрос (за дъното ти!) не си написал нищо...! Съмнявам се че ще успееш дори да го набуташ в слота...

П.С.: Все още се питам и за това питам: за кой Cubase става дума? От 3 до 5 разликата в изискванията е огромна?

Мерси! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да махне 7-цата, а ако не му тръгват на компа други версии на виндоуса какво да прави?

 

така, че да пробва 5.1 човека

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Win 7 x64 се държи страхотно тук с по-добро управление на процесора и паметта и по-бързо при Intel Quad Core 6600 с 4 GB RAM & RAID 1, отколкото XP или Виста (Business x64), вървели на същата машина.

 

Не използвам Cubase, но Samplitude 11 Pro работи чудесно (с малки допълнителни настройки - като премахване на част от визуалните екстри, тъй като ми е по-слаба графичната карта nVidia - 7600 мисля че беше.).

 

Малко по-горната (липса на) артикулация не разбрах на какво е базирана при липсата на аргументация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1)Ъпдейтваш си драйверите на картата защото тези които са на диска са много древни

2)Ъпдейтваш си Cubase защото този на диска е много древен

3)Всеки път като не ти засича някви входове или изходи недей да рестартираш приложението, а първо пробвай в Cubase

Devices -> DeviceSetup-> VST Audio System -> Lambda ASIO -> ей там долу дясно един бутон reset

 

Поне за мен тези неща вършат работа. Всъщност откакто ъпдейтнах всичко последното не ми се е налагало да го правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Отскоро съм в нещата и усещам ,че без кубейс нама да мина.Обаче ми се вижда доста сложна програма.Нама ли някъде описание на български как се работи?Тоя HELP и FAQ с моя перфектен английски ще има да ги кълва поне една година.Между другото-свалил съм "Steinberg Cubase SX v.3.02.623"-нали става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.