Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Изключи ли (UAC) на Vista-та. User account control - off

Аз съм с ultimate Виста и всичко върви на пушка и товаря яко с много тракове, ефекти и няма никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгва самата програма но когато инсталирам guitar rig 3 и неиска да стартира Cubase и не и приема plugin фаила на guitar rig.Защо става така незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar: Само по'у'ечка с обсъждането на кракове, да не стане греда.

 

По един Reaper (www.reaper.fm -50$ на калпак, aко не те е срам може да се ползва и вечно) и ровенето по сайтовете за the next best snare sample спира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам тука хората които обсъждат последния Cubase по какъв начин вече са си изградили мнение за него като последния Cubase е Cubase 5 и излезе официално точно тоя месец (Февруари'2009!) към средата и той си има най-генерален съпорт за Vista 64bit!!!!!!! Относно стабилитета на предишната версия 4 аз ето това мога да кажа от моя собствен опит с купено копие: ако се инсталира версия 4.0 направо от самото dvd се започват крашове и забивки на всеки 3-ти клик с мишката - това си е една бета версия, за онова време (разбирай 2006-та година щото тая версия е от тогава!) това беше съвсем генерално нов Cubase не просто като версия а с генерално пренаписан целия код на програмата, нов аудио енджин (eнджина на Nuendo!) и преправен интерфейс, с нова версия формат за плъгини и други разни новосъздадени технологии като Control Room и Sound Frame вътре, и при такова количество новости програмата имаше и съответно такова количество бъгове! Всичко това в последствие започнаха да го оправят и поправят в продължение на две (2!) години и някъде 6/7 официални ъпдейта, които освен поправки съдържат и (отново!!!) голямо количество добавки (един от последните ъпдейти е с големина от около 1.8 гигабайта!), в това число и неща като преправян интерфейс на аудио едитора, премахването на Sound Frame и заместването му с VST Sound технологията, подобряване на опциите за раутинг и прочие! Освен всичко това и последният Cubase 4 ъпдейт (ферсия 4.5.2) е вече тотално стабилен и поне при мен на мойта система не показва никакви бъгове досега от както съм го сложил! За новият Cubase 5 относно стабилитет чета досега само позитивни отзиви, вероятно поради факта че този път няма такъв огромен скок в разликите между версиите както беше между SX3 и 4 версиите! Това не са изобщо минимални разлики между версиите (дори между различните варианти на версия 4 само!) така че е от доста съществено значение да се уточнява за кой "последен" Cubase се говори тука когато се говори защото това би предполагало и съвсем различни като колицество и качество проблеми (а пък да не говориме и ако се ползват различни оперативни системи и хардуерни-параметри, от тука само идват и допълнителни 10ки, да не казвам 100ци проблеми!!!!!!) За краквани последни версии на Cubase не знам нищо не съм се занимавал с такива от години....!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

селектираш миди трака, (естествено след като си го импортнал) и с десен бутон функцията MIDI>Disolve part

Кюбеййс или нуендо - все едно е, нуендото има повече функции, които обикновено не се ползват на домашния компютър. Важното е какъв VSTi инструмент ще сложиш за просвирване на миди файла, препоръчвам да е GM съвместим, VSC (саунд канвас) звучи прилично... а ако искаш нещо по-сериозно - Hypersonic

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e... да се ъпна ли за окоро 200 евро, или?

...АМИ ...тюна на вариаудио работи много добре ...и експорта на траковете най-после е организиран....ако това не ти е важно из4акай 5.1 :-)...и тогава....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам следният проблем в скор секцията на кюбейз.Искам да нотирам една партия на пиано, но две половини ноти ми се изписват всяка от тях като залиговани 4 осмини ,което е безмислено.Има ли някаква функция с която да ги изчистя и да не се зиписват като 4 осмини с лигатури помежду им а като прости половини.Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

До сега бях с cakewalk и нямаше проблеми.Сложих Кюбейс но като пусна мидито,няма звук.Отворих дивайс менажера и сложих на изхода Roland VSC,както си беше в Cakewalk,но не знам какви други настройки да дам .Бихте ли помогнали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.