Jump to content
Българският форум за музиканти


zdravko0o

Recommended Posts

^ Лошо! Явно насочеността е към ниския клас, затова и аз ще препоръчам Walden. Цена качество е в много добро съотношение! Имат големи наличности в Динакорд, ако нямате възможност за проба(която е почти задължителна) -  http://www.musicworld.bg/bg/m_1990000/Walden.html

п.п. Лично препоръчвам -  http://www.musicworld.bg/bg/m_1990000/i_19461/Walden_G570CE.html

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...затова и аз ще препоръчам Walden. Цена качество е в много добро съотношение...

 

Напълно съм съгласен, скоро купих за приятел такава китара от Динакорд. За около 300 лв, с мек калъф, включен в цената. Съвсем приличен акустичен инструмент, има възможност за избор от няколко бройки.

Днешните акустични китари на Фендер, поне тези, които се предлагат на нашия пазар са меко казани отвратителни, могат да задоволят вкуса единствено на Киро Маречков. Други китайски свирки, при това много по-евтини са с далеч по-добър звук, ниищо, че не са с логото на известна фирма. Нищо общо със старото американско производство на акустични Фендер, с една 12-струнна тяхна китара свирих близо 10 години и съм с най-добри спомени. 

Също така си струва да се чуят китари на Корт и Ямаха, в никакъв случай Стаг. Преди време много добро ми направиха два модела на Корт, изключително удобни и със съвсем приличен акустичен тон. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Румене,бих казал ,че и Стаг върши работа,стига човек да си избере добра бройка..

Тук имам предвид и Вили Нешев,който е страшен китарист и си свири така на акустично стагче (доста удобна) измежду бойните китари и големия стар Маршъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с последния коментар за Stagg. Имам конкретно модела SW206CE и въобще не е лош. На 6, 7 години е и не е дал почти никакъв дефект. Единствения му кусур, е че с времето екшъна му стана малко по-висок, но това е лесно поправимо. За цената от 280 лв. по онова време с адаптер си беше супер. Изкарал е няколко участия и свирене по купони нищо си му няма. И ако някой пита дали отново бих си взел Stagg отговора ще е Не, но само и единствено защото ако си взема нова китара ще искам да е в по-високия клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Fender CD60CE Black и съм доволен от нея.Лошото е че ги правят в Китай и са недоизпипани.Има по-добре звучащи, както казаха колегите Walden,Yamaha,Takamine, но Fender-a има еквалайзер,тунер електроника на Fishman и е доста по-добре от Stagg.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да отбележа, че този модел на Stagg, който см посочил е с електорника на Fishman. Лично съм пробвал китарата в магазин и е доста прилична за парите си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електрониката при  ниския клас акустични китари е от малко значение, ако нямате усилвател за акустична китара. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесването на Стаг е признак на лош музикантски вкус. Човекът пита за Фендер, не за някакви скапани тояги. Уважавайте темата и не му натрапвайте боклуци. Добрият Стаг е изхвърленият Стаг /не казвам продаденият, защото това е в сферата на фантазиите/. Това, че някой ваш познат дрънчи на някаква талпа като поеме огнена вода не значи, че тя става за свирене. Въпросът е да се препоръча инструмент, по-добър от китайските Фендери, а не нещо доказано калпаво. Така не помагате, а само си чешете езиците. Нека дават акъл само хората, които са сменили поне няколко акустични китари, както знаем свиренето на тях няма почти нищо общо с електрическите. Не подценявам уменията на когото и да е от "електрическите" китаристи, даже с един от тях свиря от известно време. Така че, моля по същество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.