Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

И много подобрен! Отявлен противник съм на М$ и Уиндоус, но Уин 7 е доста добра стъпка в правилната посока! Хвала! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам проблема беше в драйвъра за картата писан за уин7 махнах го след което самия уин си разпозна картата и сега всичко си е както трябва!Благодарско за помоща!!! :thumbs_up::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Понеже си взех ново дъно и процесор (Asrok M55 Pro и Intel i5 ) си преинсталирах Уиндолса. След като инсталирах качих си всички драйвъри за картата (M-Audio Fast Track USB) и естествено Асио, но стана проблем. След като го натоваря CPU-то на 15~20% почва да пука, цъка и пращи ^_^ ...а като го пусна на MME няма проблем, освен латенсито . ........та моля който разбира, да ми помогне :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си се олял с латенцията? На колко ти беше преди и сега на колко е, провери ли?

И преди и сега е на 128 samples. А пък и не ми позволява да ги вдигна нито от дал-а, нито от настройките на саунд картата докато е под асио .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш, че си инсталирал всички драйвери.... провери специално усб2, (сървис пак 2 задължително, 3 препоръчително за уин ХП). После виж като адрес къде ти излиза усб контролера, пробвай и да размениш портовете.....

Ако наистина нямаш проблем с ММЕ драйвери, а само с асио виж за по-нов драйвер за картата - ХП, 32,64, виста?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте .имам един малък проблем ! Във windows миксера рекординга ми го дава сив, тоест неактивен ,от какво може да е това . Използвам реалтек драивари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Преди време успях да подкарам Guitar Rig 3 без шум , с малка латенция (части от секундата) :music336: като ползвах само Асио.

Но се наложи да я преинсталирам и ся се появи шум , някои знае ли как да го премахна ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам следния проблем с Аблетон: когато записвам нещо или прослушвам нещо програмата започва да пука,коета е адски досадно, но бих го приел ако не забиваше целия аблетон вследствие от пукането. Не мога да си обясня защо се получава така. Компа ми не е някой правец ( покрива изискванията за да върви програмата прилично) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, с процесор Zoom g7.1 съм, до скоро бях с WinXp и с драйверите от сайта на Zoom си записвах спокойно през USB-то и звука беше страхотен.

От скоро съм с Win7 х64. Драйверите не искат да се инсталират (предполагам са за х86), а тези които са на Microsoft са под всякаква критика. Намира ми процесора като микрофон и звука е повече от ужасен.

 

Пробвах да инсталирам драйверите през XPMode на 7-цата - не стана

Качих на виртуална машина WinXP - пак не става

 

Дайте предложения или линк към някакви ASIO драйвери за х64 :thumbdown:

 

Благодаря предварително! :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.