Jump to content
Българският форум за музиканти

Забавна простотия


Recommended Posts

 

.. не знам какво да кажа, освен, че може да ви се стъжни по някое време, но 2-те части могат да се гледат

тук и

тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не да ти стъжни, а да ти се повърне направо! Толкова тъпотия на едно място е забележителен резултат . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ Не знам кое ме дразни повече, закърнялата комунистическа идея или пошлостта на чалгата, която демокрацията доведе! :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те са двете страни на една и съща монета - възвеличаването в култ на "работника с неговите трудови ръце" (ръце, а не мозък) води до идването на власт на пошли по идея, възпитание и произход хора. И не ги е довела демокрацията - те са си наложени от 44-та година, сега още берем плодовете на уравниловъчната псевдо-политика на онова време, просто след 10 ноември им дадоха едни пари (същите, ограбени от родителите ни) и ни се натрапиха като "нови лица".

Любим виц - един много кадърен нашенец учил в Лондон и поискал да стане член на стар и уважаван клуб. Секретарят на клуба му казал, че не е проблем, само трябва да представи трите дипломи. Нашенецът се напънал и завършил икономика, социология и политология и пак кандидатствал за клуба, гордо шляпвайки на масата трите си дипломи. Секретарят се опулил и му отговорил - Но сър, вие сте си дали излишен труд! Ние изискваме нещо много по-лесно: три дипломи - вашата, на баща ви и на дядо ви....

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо, да не забравяме, че  немалка част от интелигенцията и предприемачеството, след септември 1944 е избита и натикана в затвори и концлагери. Прибавяме към това и над милион трайно емигрирали за последните 25 години, една част от които несъмнено са хора с интелект и талант. Резултатът е нация с подкритично ниво на интелект . Какво означава това на практика се вижда ежедневно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ние изискваме нещо много по-лесно: три дипломи - вашата, на баща ви и на дядо ви....

:metalist:

Нещо като

"Поливаш, косиш и пак така...200 години!"

или

"Трeто поколение с вътрешна тоалетна"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

> "…ръце, а не мозък.. "

 

Наистина не помня в партийна реч (или художествена творба) да е възпявано мисленето, интелекта. Само ръцете и "да живей труда ". Но мозъкът е (умно) скрит в изрази за ръцете, които са чисто нашенски и не съм открил у други народи:

 

- Казваме "златни ръце", но също и

- "оставил си ръцете" (в нещо изработено или свършено), а също и

- "две леви ръце"...

 

Зад тези атрибути на ръцете стои невъзпятия мозък! За жалост първия вид ръце са по-редки от материала, от който метафорично са направени. Другите два вида ги има в изобилие където и да погледнем... :(

 

Не са ръцете виновни, а мозъците.

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 В БГ посолството в Рим можете да влезете в интернет с парола: doko1doko1 & vwgolf3 !

п.с.: чакам да чуя кавъра на Хилбили на тоя шлагер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,че чекаш,,днеска мислих да драснем простотията :)  в блус вариант отгоре,ма тъпото ми куче го удари кола,че е бесовица и тича като гламаво и щех да припаднем,че се претъркаля няколко пъти по булеварда и си казах  отиде,Божее,та пийнах едно 200г виски менте на екс почти,викам си ся вътрешен кървоизлив - нищо му нема- гад корава,само пускаше кръв от предна лява лапа по снега километър и нещо,опипах го, не квичи-няма счупено ,за по сигурно го завлекох и до ветеринарката,ама то си ме завлече,много дърпа мишока на снега и все му се играе,душица..

За капак се обаждам на женъта силно притеснен,щото минах през старото място да питам да и взимам ли нещо(аз се преместих) ,а кучето го удари кола,видимо нищо му няма,малко кърви възглавничката на лапата -отговор -

-Ме не ме занимавай с глупости беее,ало,аз съм на работа..

Вечерта  с влизането некъв крясък,ох,ох,пак си си пийнал уиски,

то останало от савойчето 50 гр

Моя отговор-

Е,ти не помниш ли кво ти казах по обед,ако имаше дете и ти бях казал - удари го кола,дали щеше да кажеш ,бегай бе изрод,аз съм на работа,кучето ни е като дете,поне за мен..

Нейния отговор-

Ау,ама можеше да направи катастрофа на булеварда,ауу,

 

- е това ако не е като виц,ма не е..,та като не съм в настроение не ми се свири...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.