Jump to content
Българският форум за музиканти

Revalver


James Hetfield

Recommended Posts

  • Отговори 182
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Еми Евтим също е разбирач по звук - адаптери, лампи, пре-ампове... Не се изненадвам, че е допринесъл за разработката на програмата.

 

Някой не възприе ли идеята да си менкаме пресети за Ревалвер?

Или по-точно скрийншотове на чейна, щото май все още няма версия с работещо сейвване пресети. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ами тва за пресетите е яко ама искам да питам значи те са с разширение .ревалвер.Къде да ги сложа че да мога да си ги отворя с програмата.Четох за някаква папка специал ама аз нямам такава въпреки че имам такава категория в самата програма????

Другия ми въпрос е има ли ампове като меса и маршъл и откъде мога да си взема и къде да ги сложа(папка?) Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... да така е , не могат ...... но това е по малкия проблем ... по големия е че , на базата на постоянните проби които правя определено мога да кажа че Ревалвера звучи много по зле в саунд отколкото Амплитюб 2 - колкото и да помпя честоти все така изкуствено и посно ми звучи в сравнение с другия , въпреки че за самостоятелно свирене ми харесва повече щото жуженето не се усеща толкова , в смисъл че звучи по благородно и не така рошаво като Амплитюб 2 .... но явно това рошавото е изчислено и като влезе в саунда си заспива дето се вика ..... правих проби с Гитар Риг2 и се оказа че и той по добре се намества в саунда въпреки че не на нивото на Амплитюб 2 ..... абе ...... що не растеше по дърветата Boss GT-8 например .... хич нямаше да ме притесняват софт процесорите ... Цеко :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Искам да ви задам един много тъп според мен въпрос. :hysterical:

Инсталирах си Revalver MkII и звука е супер! :hysterical:

Много яка програма!

Та въпроса ми е как да запиша звука който се чува от програмата?

Саунд картата ми е Creative Sound Blaster Live!Value и ползвам ASIO драйвери.

Съжалявам за тъпия въпрос но от този форум разбрах за програми които

симулират звука на усилвателите и т.н.

Сигурно има теми в които е обяснено но просто нямам време да търся :)

Който може да помага!

Благодаря предварително! :rocker::thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тая звукова карта нема да стане в реално време. Може да запишеш с несто друго и после като Plug IN.

ПОсле пускаш записа и записваш с квото ти харесва. Зора е 4е треа да смениш опциата за РЕКОРД на SB например на : "What you hear".

толко с 2 думи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш някой VST хост като Кюбейс да речем (или Сонар, Самплитюд, етц.) ще стане! Иначе ако ползваш стендалоун версията - както вече каза simeon4o. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

тъй като видях, че си с карта на Creative мисля, че мога да ти дам някой и друг съвет.

не знам що за ASIO драйвери ползваш, но с kX драйверите е възможно да рутираш звука от един софтуер към друг.

а дори се намира и софтуерен аудио "кабел", не помня обаче дали работеше с ASIO.

този кабел вероятно ще е по-добрия вариант за теб, защото Live! картите имат един досаден бъг, свързан с номерацията на ASIO каналите и реалните buses.

(да ти кажа честно, много е досадно докато намериш зависимостта...а тя не е eднаква при всички карти..., затова ползвай "кабела")

ето линк за "кабела", виждам, че работи и с ASIO...

Virtual Audio Cable

Редактирано от drgoa.r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да ти кажа, откакто хора във форума ме светнаха за импулсите още повече се настървих да ползвам Revalver MK II и дефакто други софтове не ползвам.

 

Един съфорумец беше шернал доста голяма банка с импулси на утвърдени ампове и никога досега не съм свирил с толква истиснки, лампов, сочен и сладък звук от компа си.

Дори през кошмарни PC колонки от 7 лева се усеща солидна доза "живина" в звука.

Разликата е осезаема.

 

Двете други програми - GuitarRig и AmpliTube разчитат само на амп симулации, а те винаги звучат много по-постно от импулсите. Все пак само се мъчат да наподобяват, а доколкото схванах, импулсите не симулират, а възпроизвеждат записан респонс от звук на истински усилвател.

 

Пробвай, ще останеш много приятно изненадан, както останах аз, а всички знаят, че рядко ми се случва да похваля нещо софтуерно.

 

ПС:

Освен всичко останало, с Ревалвера нямам почти никакъв шум.

Не знам защо, но с останалите (особено с GuitarRig) имам гадни шумове и вой от картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бря .. туй животно ще бъде тествано от утре. Как съм пропуснал да прочета тая тема се чудя само.

 

По принцип съм с огромни предрасъдъци към всички тия шарени и мазни програмки ... ама първо ухо да чуе па после ще говоря.

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я да попитам аз нещо:

 

Има ли начин Revalver MK II да се контролира чрез педал като хардуерен китарен процесор?

 

В смисъл да не ми се налага да оставям китарата настрани всеки път когато искам да мина от една бленда към друга (и най-вече от чиста китара към гейн).

Някакви MIDI педали нящо? :ph34r:

Не ми се смейте - говоря наизуст, защото не ги разбирам тези МИДИ-та и прочее външни контролери и интерфейси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се смейте - говоря наизуст

еми GuitarRig отдавна са го измислили и вкарали в употреба ... и май е точно MIDI педалиера с USB interface и някакъв драйвер който прави връзката със самият софтуер.

За други софтуерни продукти не съм виждал подобно нещо но не е изключено да има - питай чичо Гугъл, той знае всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ясно За GuitarRig - има си педалиера с вграден DI BOX.

Мисълта ми е дали може да се ползва нещо подобно с Revalver MK II.

В Гугъл нещо не намерих инфо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.